Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mit csinálnak egy fél évessel...

Mit csinálnak egy fél évessel a bölcsiben?

Figyelt kérdés
Ugye fél éves kortól lehet beadni. De akkor még menni sem tud, beszélni sem, maximális odafigyelést igényel. Ez hogy működik akkor ott? Van rá egy gondozó, aki egész nap dajkálja, vagy sírni hagyják?
2013. jún. 25. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs rá egy ember. Az a bébi szitter:) Nem mondom, hogy feltételen direkt sírni hagyják, de kb. 6 gyerekre van egy gondozó. Nyilván a gondozótól is függ, hogy mennyire figyel oda. De alapon, ha másra is figyelnie kell, nem fog úgy rohanni, mint mondjuk az anyja.
2013. jún. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kerria ***** válasza:
Kisegítő dadaként dolgoztam nyári gyakorlatként bölcsiben. Volt egy külön csoport, ahol 1 éven aluliak voltak, akkor jelenleg 5 baba tartozott oda. Az 5 gyerkőcre jutott egy dada. Mi sírni nem hagytuk azért őket, de ha több baba egyszerre jelzett, akkor azért várni kellett. Sajnos a bölcsőde felszereltségétől is sok függ, akkor ott nekünk "csak" játszószőnyegeink voltak, amire ki lehetett tenni őket. Hinta, pihenőszék... sajnos nem voltak, pedig abban a babák is jobban el tudtak volna nézelődni.
2013. jún. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahol barátnőm dolgozik,ott foglalkoznak velük rendesen,5-6 gyerekre jut egy dada.Tornáztatja őket,eteti,játszik velük,kiteszi játszószönyegre,hogy tudjanak kúszni,amelyik sir,felveszi,stb.
2013. jún. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem 1 evesen kerult bolcsibe a kisfiam es o meg a baba csoprothoz tartozott ennyi idosen. Ide egesz 14 honapos korig tartoznak utanna jott a tipego csoport. A terembe ahova a kisfiam jart ott volt egy 5 honapos, egy 7 honapos es egy 8 honapos baba a tobbiek hasonlo koruak voltak mint a fiam. A csoportba szigoruan nem lehetett 12 babanal tobb es 3 babara volt 1 gondozo. Mivel kisfiamek csoportjaba 10-en voltak igy oda mar 4 gondozo kellett mert meghaladtak 1 babaval a letszamot. Az egvilagon mindent irtak egy pappirra, mikor mennyit evett, hanyszor csereltek pelust, miket csinalt, mivel jatszott, milyen mozdulatokat csinalt (felallt, lepegetett). Egy mappaba vezettek a szellemi, fizikai, kordinacios, kommunikacios... fejlodeset. Ezt a mappat meg is kaptuk a bolcsi befejeztevel. Kepeket is ragasztottak bele ha valami ujjal jatszott vagy csinalt. A kisfiam csoportjaba vittek oket setalni szinte minden nap. 3-as iker babakocsik alltak rendelkezesre es kozel volt egy hatalmas park (na persze kiveve szakado esobe vagy jeges szellbe). A bolcsinek volt hatalmas kertje jatszoterrel es volt egy muanyag keritessel elkeritett fedett helyseg (olyan mint egy terasz). Ide vittek ki a babakat mert itt csak fu meg gumi maszokak voltak es mivel fedett volt nem tuzte a nap. Nyaron a nagyobb csoport gyerekei kint piknikeztek uzsonara a kertbe ilyenkor a babakat is kivittek erre a terasz szerusegre. Sirni nem igen lattam a babakat. Helyesbittek, nem lattam magara hagyva sirni babat. Legtobbszor amikor mentem delutan a kisfiam utan mindig lent voltak a gyerekek a szonyegen a gondozok meg ultek korbe es jatszodtak, mondokaztak... Olyan volt, hogy sirt pl. egy baba es eppen vigasztaltak mert azert egy 6-9 honapos fogzo baba otthon is ordit... De olyat nem lattam, hogy a kisagyba sirt pl. a baba aztan ra sem neztek.

A bolcsibe is vannak babajatekok, kialakitva babas sarkok minden fele zenelo kutyuvel, vannak jatszoszonyegek... Ugyan ugy mint otthon elvannak ezekkel a babak. Sokszor megy a cd lejatszoba valami gyerekdal. A teremnek volt egy kisebb beugro resze ahol el volt huzva a fuggony es itt voltak a kisagyak. Ide vittek be oket aludni ha elfaradtak. Babaknal meg nem volt a kisfiam bolcsijebe deli alvasido. Akkor aludtak amikor almosak voltak. A deli alvasidot csak a tipegos csoportol alkalmaztak nallunk. A kisfiam nagyon szerette a bolcsit es nem lattam szomorunak a tobbi babat sem a terembe.

2013. jún. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!