Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy gyerek álmos lesz a...

Ha egy gyerek álmos lesz a bölcsiben mit csinálnak vele?

Figyelt kérdés

1 éves lesz a fiam, amikor bölcsibe kell, h menjen. Erre most nem szeretnék ki térni miért, nem is ez a kérdés.

Az viszont nagyon foglalkoztat, ha pl. a fiam 10órakor álmos, akkor mit csinálnak vele? Fent kell maradnia délig, és csak ebéd után pihenhet le? Azt ne írjátok, h majd a bölcsiben megmondják, mert az még sokára van....


2012. nov. 10. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:

1 éves kor körül még lefektetik, ha álmos.

Legalábbis a mi gondozónénink megnyugtatott, hogy emiatt ne aggódjunk, ha úgy látja, hogy álmos, nyűgös, lefekteti.

Ők még kicsik, természetes, hogy kevés ilyen korú gyermek bírja reggeltől délig.

2012. nov. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
én hü..e ezen kattogok, mert elfelejtettem megkérdezni...
2012. nov. 10. 19:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezen felesleges rágni magad.

A gondozónéninek sem célja, hogy kínozza a kicsit. Az neki sem pálya, ha játék közben a gyerek ülve elalszik. Ha nem fekteti le, akkor is kidől a baba. :) Ők még így működnek.

2012. nov. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem még örülnek is, ha egy baba alszik.


Tudom nem kérdezted, de belőlem kikívánkozik a véleményem. Engem anyukám 7 hónaposan adott bölcsibe. Nem volt más lehetősége, nem akarta, hogy éhezzünk, fázzunk stb. Soha semmi hátrányom nem származott ebből. Sőt. Az anyukámmal a mai napig szuper a kapcsolatom, imádom Őt. Amúgy már 32 éves vagyok. Az előny az volt, hogy a bölcsiben nagyon gyors fejlődésnek indultam. Névtelenül talán nem számít dicsekvésnek, de mindig is kicsit többet tudtam, jobban tanultam, stb., mint a velem egyidős gyerekek. Hidd el ettől még nem lesz semmi baja a gyerkőcnek.

2012. nov. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nagyon nagyon szépen köszönöm a kedves válaszaitokat!!
2012. nov. 10. 20:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom ezt hogy hozzák össze, most hogy így ez a kérdés felvetődött bennem is. Nálunk is több bölcsis néni van, és egyéb segítők, de ha pl egy gyerkőc álmos, akkor egy embernek bent kell vele lenni, ha épp jó idő van odakint, és a többiek kint vannak. Ha épp kevesen vannak a gondozónénik, akkor ez lehet kicsit neccesebb, nem? Persze megoldható, de jó ha nem egy, vagy max két ember ember marad kint a többi gyerekkel.
2012. nov. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A mi bölcsinkben épp azért, amit az utolsó válaszoló irt, az ilyen kicsi gyerekeket babakocsiban altatják az udvaron. Mert többnyire délelőtt kínt vannak, nem tehetik meg, hogy egy valaki bent maradjon.

Persze ha amúgy nem mennek ki, akkor nincs gond. De nálunk az előtérben van mindig 3-4 babakocsi az ilyen helyzetekre.

2012. nov. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam 10 hónapos volt amikor bölcsis lett, én is nagyon aggódtam, hogy mi lesz, mert kétszer aludt egy nap. Azt hiszem 2-3 nap volt, hogy aludt délelőtt. Annyira érdekelték az új dolgok, hogy nem volt álmos 10-kor. Persze egy ideig őt hamarabb ebédeltették, kb fél 12-kor adtak neki enni, és ment is aludni. Tehát amikor a többiek ebédeltek ő már aludt. Plusz az első pár héten mikor hazajöttünk 4-fél öt körül, akkor itthon még szundított egy órát, olyan 5-6 között. gondolom így próbálta behozni ami délelőtt kiesett. Most 3 hónapja, hogy bölcsis. Mára már csak egyszer alszik egy nap, és a többiekkel ebédel, egyszerre fekszik le velük. Itthon se alszik már amikor hazajövünk, szóval nagyon szépen átállt. Néha van olyan, hogy hamarabb fáradt, de akkor hamarabb megyünk fürödni. Bocsi, ha hosszú voltam:)
2012. nov. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!