Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsi vagy otthon? Vigyem?...

Bölcsi vagy otthon? Vigyem? Ne vigyem?

Figyelt kérdés

Kislányom most kezdené a bölcsit szeptemberben.

Amikor beírattam, akkor nem tudtam még, hogy terhes vagyok.

Január 6ra vagyok kiírva. Nem tudom, hogy vigyem-e.

Ami mellette szól:

- Kislányommal mikor terhes voltam, a végén 1 hónapot kellett kórházban feküdnöm. Ha most is valami gond lenne és kórházba kellene mennem, akkor nincs ki vigyázzon rá, mert férjem nem kap annyi szabit.

- Mivel 2 gyermekem van, a nagyobb 11 éves, és segítségem nincs, jó lenne egy kicsit pihenni a 3. baba születése előtt.

- Nyugodtan el tudnám intézni ügyeimet és nem kellene magammal vinni mindenhova.


Ami ellene szól:

A lelkiismeretfurdalás, hogy őt beadom, én pedig otthon vagyok.


Tegnap volt szülői és mondtam, hogy mivel így alakult, ha van várólistás gyermek, akkor szívesen átadom a helyem. De azt mondták vigyem csak, mert nincs senki várólistán.



Ti mit tennének?



2013. aug. 15. 08:00
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy 2 éves 3 hónapos a kislányom.
2013. aug. 15. 08:03
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Vinnem, aztán délben hazahoznam. Jo tesz a gyerek társaság a kicsiknek.
2013. aug. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
33%

Én Január végére vagyok kiírva és a lányom szept. 2-án kezdi a bölcsit.

Én szülés végéig (remélhetőleg) dolgozom.

Nem tudnék itthon ülni még egy évet pluszban a "semmiért", főleg, hogy a lányomnak iszonyat hiányzik a gyerektársaság. A játszóról sosem akar hazajönni, imádja a gyerekeket.

Én végig otthon voltam vele terhesség alatt, így már a 3. évnél tartok az itthonlétben, pedig most töltötte a kettőt nyáron.

Ha folyamatosan itthon kéne maradnom (jelent is beszámítva + ketteskát), akkor 5-6 évnél tartanék. Na, én tuti megbolondulnék.

Nekem hiányzik az értelmes, felnőtt beszéd és társaság.


Imádom a gyermekem/gyermekeim, de én nem az az anyatipus vagyok, aki még 80 évesen is otthon ülne a gyerekeivel legozni meg társai. :))

2013. aug. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Egyébként szülés után is csak az alvás után kell hazahoznom a lányomat, tehát 3-4 fele.
2013. aug. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Egy ekkora gyereknek szüksége van a társaságra. A bölcsit a szülő sz@rabbul éli meg, mint a gyerek. Nekünk a szívünk szakad meg, hogy ott kell hagyni, miközben ő baromi jól érzi magát. Nem beszélve arról, hogy amikor otthon lesz a másik baba, nagy könnyebbség lesz neked, hogy a nagyobbik bölcsiben alszik. Vidd bölcsibe a nagyot!
2013. aug. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
ha nincs senki a várolistán akkor vigyed nyugodtan.
2013. aug. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
15%

Nem vittem az enyémet (22 hónap van a gyerekek között), semmiképpen nem vinném a helyedben sem.

2 éves kisgyerek.

Kire van a legnagyobb szüksége? Ki tud neki a legtöbbet adni? Ki tudja a legjobbra megtanítani? A szülei. Kitől lásson példát? A családjától, nem? Olyan pici még. Ott van a lehetőséged vele/belük tölteni az időt, látod minden percét. Mikor lesz erre máskor lehetőséged? Csak most, amíg pici és nem jár suliba. Miért kérdés ez, ha meg tudod neki adni? Ha a megélhetésetek függene tőle, hogy visszamész-e dolgozni, az más. De otthon leszel egy kistesóval.

Nem is gondolkoznék rajta.

2013. aug. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
miért ne vinnéd?lelkiismeret furdalás ugyan miért?Nem csünghet a nyakadon örökké a gyerek...én is elküldöm idén bölcsibe mert nem tudnék még egy évet itthon ülni vele..muszáj hogy szocializálódjon különben anyámasszony katonája lesz!
2013. aug. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
44%

Most komolyan .. miért lettem lepontozva?! Azért, mer tŐSZINTÉN (amit itt más nem tud elmondani magáról) leírtam, hogy megőrülnék, ha egyhuzamban 5-6 évet otthon kéne ülnöm?!

Meghagyom annak aki ősanya és nem tudja elképzelni a jövőjét gyerek(ek) mellett úgy, hogy DOLGOZIK és HASZNOSABB tagja lesz a társadalomnak.

Az élet nem csak gyerekszülésből áll! Egy csodás folyamat a terhesség, a szülés a gyereknevelés egészen az ember élete végéig (legyen akár férfiről vagy nőről szó), DEEEEE !!!!!! az élet itt nem áll meg.


Nagyon sajnálom, akinek a monoton életmód kielégíti az igényeit.. hát az enyémet nem.

2013. aug. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Hát ez vicces, mert én is le lettem pontozva, pedig pont ellenkező véleményen vagyok mint a hármas válaszoló. :) :)
2013. aug. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!