Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyuka otthon a gyerekkel 3...

Anyuka otthon a gyerekkel 3 éves korig vagy bölcsi?

Figyelt kérdés
Írnátok érveket, ellenérveket? Főleg személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi, de bármi ami eszedbe jut örülnék neki.
2011. szept. 27. 14:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
72%
igen,anyuka otthon 3 éves korig,és nincs bölcsi.Nálunk csak magán bölcsi van,havi dijja elég sok lenne,igy a fizetésem fele arra menne el.igy marad a kis összehúzás,spórolás.de bevallom,nagyon élvezem.és látom a fiam is.a 3 év itthon nagy kincs és aki megteheti tegye is meg,soha nem kapjuk vissza ezeket az éveket,olyan dolgokat produkál egész nap 2.5 évesem,hogy csak nézek,ha ezek az élmények kiesnének nekem,nagyon szomorú és szegény lennék.
2011. szept. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
79%
Ha tudsz olyan bölcsit, ahol rendesek a gondozók, és szimpatikusak, és neked is tetszika bölcsi, akkor bölcsi. Mert szokja a pici a társaságot, és ha muszáj, vissza mehetsz dolgozni, vagy ha van még pici otthon, akkor vele tudsz foglalkozni. Én vittem bölcsibe, nagyon megszerette, kevesebb gond volt a bölcsivel és magamra és a kistesóra is több idő maradt :)
2011. szept. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
82%

Én a bölcsi és ovi mellett vagyok.

Nálam úgy volt, hogy 2 évesen elvittem már bölcsibe a fiam. Én nem tudtam már úgy lefoglalni, meg szerettem volna már visszamenni dolgozni, nekem hiányzott a felnőtt társaság, más jellegű feladat, pénz is, szóval nekem adott volt, hogy 2 évesen megy bölcsibe. Megtanulta ott, hogy mi a rend, hogy hogy osszon meg más gyerekekkel játékokat, szóval szocializálódott, szerintem ez nagyon kell. És szerintem minél később csinálja valaki, annál nehezebb a gyereknek. Biztos, hogy egy jó anya tud változatos programot kitalálni a gyerekének, de egészen máshogy él meg egy sétálást a parkban velem, meg az ovis társaival. Én csak pozitívat tapasztaltam.

2011. szept. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
86%

Nézd, szerintem ez egy nagyon összetett dolog. Most ha én azt írom, hogy nálunk marad a gyerkőc, mert...

Mms anyuka azt zokon veszi, mert neki meg vissza kell mennie dolgozni, vagy vissza akar menni és a bölcsi tökéletes megoldás.

Tehát ez inkább a család (anya) helyzetétől, hozzáállásától függ. Ha vki ezt érzi jónak, nem baj. (egyébként a bölcsiben előbb lesz szobatiszta is a legtöbb gyerkőc),ha vki tud vele otthon foglalkozni, hát ez is jó megoldás.

2011. szept. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
74%
Én egyik gyereket sem raktam bölcsibe és nem is fogom.Nagyon sokat betegeskedett az idösebb az oviban elég volt ott megoldani az elhelyezést nagyszülök jöttek éret 30km.Hogy ne keljen annyit táppénzen lennem mert elküldtek volna.A kisebbel már remélem nem lesz ilyen az ovi ezért nem adnám be 3 év alatt.Most szerencse anyagilag is jobban állunk mint az elsönél de ott sem dölt össze a világ.Nem költöttük annyit jobban beosztottuk a pénzt.De vannak olyan szülök akiknek muszály és megtudom érteni öket de ha lehet akkor nem vinném.
2011. szept. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
65%
Harmadik vagyok, az elsőnek: így a munka után is vagyok a gyerekemmel, és így is produkál, sőt így még sokkal többet, mert a bölcsiben tanul ezt-azt, szóval nem csak azt, amit tőlem lát és hall. Én nem éltem meg ezt úgy, hogy rossz anya vagyok, és elvesztettem a gyerekem 2 éves kora utáni éveket.
2011. szept. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
65%

Otthonra szavazok.

Meglettek a hátrányai, a gyerekem "túl naiv" de ugyanez az előnye is, igazi ártatlan, ártalmatlan gyerek, nyoma sincs benne az igazi gyerek-gonoszságnak.

Az, hogy a kapcsolatunk nagyon jó, szerintem nagyrészt ennek is köszönhető.

2011. szept. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
91%

szia,



nos... nálunk nincs 3 év GYES, 10 hónapos volt a fiam, amikor vissza kellett jönnöm dolgozni. a szívem szakadt meg, de nem volt más választásom. 2 éves koráig a Mamák vigyáztak rá, felbecsülhetetlen segítség voltak, mert mindenben kompromisszum képesek és segítőkészek voltak, a mi elveink szerint terelgették a kicsit és bármi volt közösen megoldottuk és megbeszéltük a dolgokat!! márciusban kezdtük a bölcsit egy magán óvodában (külföldön élünk, ezért idegen nyelvű intézménybe írattuk be, ezért a magán ovi), amiről csak ódákat tudok zengeni!!!! 1 hét után aludt ott, 3 hétig sírt reggel, 2 hét után szobatiszta lett éjszakára-nappalra egyaránt, 6 hónap alatt elsajátította a másik nyelvet is, mára folyékonyan, mondatokban beszél. lettek kis barátai, saját dolgai, önállóbb lett. tisztában vagyok azzal, hogy ehhez kellenek azok a jó körülmények, amik adottak itt valamint az is, hogy két olyan óvó nénije van, akiket nem csak Ő, hanem mi is imádunk!! szóval nálunk bevált a dolog, hangsúlyozom minden adott volt hozzá!! viszont szerintem az, hogy egy kis gyermek 3 éves koráig csak az Édesanyjával legyen otthon, nem biztos, hogy a legjobb Neki. de ez csak az én véleményem!!


Ági

2011. szept. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
82%

én beadnám a gyereket bölcsibe, de mivel nincs így maradok itthon vele.

Nem hiszem, hogy az a gyerek akit beadnak bölcsibe rosszabb lenne mint az akit nem.

2011. szept. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Én maradtam volna,de mivel vissza kellett mennem dolgozni,igy bölcsi.
2011. szept. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!