Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Elsőgyerekes és nem gazdag...

Elsőgyerekes és nem gazdag ikresként tanácsot kérnék, hogy a bölcsikezdéshez milyen ruhákra (overál, kabát, nadrág) lesz szükségünk és miből mennyire?

Figyelt kérdés
Februárban lesznek 2 évesek az ikreim. Januárban kezdjük a bölcsit. Jelenleg 86-os méretet hordunk. Ezt az egyikük maholnap kinövi, a másikuknak még jó lesz egy rövid ideig. Mivel nem vagyunk gazdagok, nem engedhetjük meg magunknak, hogy egy-egy hibás döntéssel (értsd. rosszul választott ruhával) pénzt dobjunk ki az ablakon, segítséget kérnék, hogy ti mekkora méretű, milyen és hányas méretű ruhákat (overál, kabát, nadrág, cipő) vennétek? Gondolom, hogy kell overál, de 1 vagy 2részes legyen, fontos a vizállóság, 1 elég fejenként vagy tartalék is kell? Tavaszra kellene valami vízhatlan kabát és nadrág is? Hány pár cipőre van szükség tavaszi-őszi zárt cipőből és téli lábbeliből? Kell tartalék? Minden tanácsot szevesen veszek és előre is köszönök!
2013. aug. 27. 22:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia én ugyan nem ikres vagyok, de egy év korkülönbség van a gyermekeim között, egy méretű ruhákat, és egy méretű cipőt hordanak. Egyik három és fél éves a másik pedig kettő és fél éves, mi sem vagyunk eleresztve anyagilag, ők most mennek oviba kiscsoportba és azon belül is egybe! 92 es és 98-as ruhákat vegyél, én szoktam járni turiba nálunk csoda szép ruhákat lehet venni divatosak márkásak, olcsók. Én öt napra számoltam a két gyermekemnek a legszükségesebbeket, azaz egy ruci fejenként amibe mennek oviba+ 1-1 váltás fejenként. Két gyermeknek így öt napra 20 db nadrág, 20 db felső, 20 db atléta, 20 kis bugyi, 20 pár kis zokni, pulcsiból úgy gondolom bőven elég 5 napra 3-3 fejenként. Egy- egy utcai cipő, 1-1 benti cipő bőven elég. Illetve 1-1 téli cipő. Ha elszakad vagy nagyon elhasználódik akkor ráérsz másikat venni. Szerintem két évesekre már nem kell overál hanem elég 1-1 télikabátot venned, itt ajánlanám a vaterát, sőt ruhacsomagok is rengeteg van szép ruhák divatosak olcsón meg lehet fogni. Érdemes nagyobb csomagot venni 30 db vagy a fölött. Téli kabátban úgy gondolom vegyél 98-as méretűt nem baj ha kicsit nagy, de jövőre is jó lesz nekik, mi is így csináltuk. Ez is egy spórolás, nacikban olyat érdemes aminek vagy teljesen gumis a dereka vagy állítható derekú, a szárát nyugodtan fel lehet tűrni, úgy is az a divat tovább jó a gyermekeknek, és legalább nem járják le a szárát. Én kimondottan tavaszi kabátot sosem vettem, helyette mellényt 1-1 darabot a kettőnek, és ott voltak a kardigánok, sokkal jobb, mint a belebújós pulcsi. Hosszú ujjú vékonyabb felsőket vegyél, rövidet már ne. 92-es ből keveset vennék inkább 98-as méretezést vegyél. Remélem tudtam segíteni! :) Nézz szét turiba és a vaterán egyaránt! :) Van, nap mikor egy váltás nem elég, előfordult olyan, hogy egy nap négyszer kellett tetőtől talpig a nagylányomat átöltöztetni az oviba ( ő már járt egy évet, de ismételjük a kiscsoportot) Igaz az egyszer volt, a picik még levizezik magukat, leeszik magukat, olyan is előfordult, hogy másik gyerek öntötte le egy tányér levessel, vagy bepisilnak stb.
2013. aug. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
De ha mindenképpen overált szeretnél akkor feltétlen két részeset vegyél és vízállót!
2013. aug. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nyugodtan vehetsz overált két részeset. És abból is érdem,és szerintem egyet be a bölcsibe amiért nem kár ha összekeni+ egyet az utcára. A lányomnak egy benti cipője van és egy utcai. Én még a téli cuccokkal várnék októberig mert addig még nőhetnek változhatnak én legalább is szeptember vége október elején tervezem megvenni a téli cuccokat.
2013. aug. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!