Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mit tehetek, ha felvették a...

Mit tehetek, ha felvették a gyereket a bölcsibe, de a munkáltató meggondolta magát?

Figyelt kérdés

Felvették a gyereket bölcsibe. Anyagilag nem jól állunk, ezért szükségem lenne munkára, mellesleg elég jól kerestem juttatásokkal.


Sajnos azonban a munkáltatóm nem tud felvenni a régi helyemre, majd csak egy későbbi időpontban.

Most így mi lesz? Nem mehet bölcsibe én pedig így még egy kiegészítő állást sem tudok találni.



#bölcsőde #munkahely #munkáltató #bölcsöde felvétel
2013. szept. 9. 16:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A munkáltatódnak nem kötelessége visszavennie téged?
2013. szept. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%

Kérd meg a munkáltatót, hogy ennek ellenére adjon ki munkáltatói igazolást arról, hogy dolgozol. Mivel elvileg kötelessége lenne visszavenni, ha mégsem teszi, ez a minimum. Így beveszik a gyereket a bölcsibe, és lesz időd munka után nézni.

Nálunk csomó anyuka járt ugyanígy, mindenhol adott a régi munkáltató igazolást.

2013. szept. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
A kezdéskor kell vinni munkáltatói igazolást? Nálunk a jelentkezéskor kellett. Legalábbis remélem nem kell vinni megint. És a munkáltatód nem olyan jó fej, hogy adjon egy igazolást neked? :p Őszintén mond el mi a helyzet, nincs ebben semmi. Ha Ő nem vesz vissza (pedig vissza kéne) akkor legalább ennyit segítsen már, hisz nem kerül neki semmibe. Nekem is úgy adták ki, hogy megbeszéltük, nem biztos, hogy vissza megyek oda a munkabeosztás miatt. :(
2013. szept. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ebbol a szempontbol nincs jo helyzetem ezek szerint... A multik nem szeretnek szivesseget tenni.

A munkam elmeletileg elerheto lesz ujra tavasszal, addig keresnek egy masik allast, ideigleneset, de igy nem tudom, hogy mehet-e a gyerek bolcsibe. Ha meg dolgozok, nem tudom beszoktatni. Ordogi kor.

2013. szept. 9. 17:04
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is vissza kell venniük, ha nem a régi helyedre, akkor mást kell felajánlaniuk.
2013. szept. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz kismamaként. :( Fel kell kötnünk a gatyeszt!
2013. szept. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Vegul is a kerdesemre meg nem talaltam megoldast, akkor igy nem veszik fel agyereket se?
2013. szept. 9. 20:06
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezt a bölcsibe kérdezd meg mert mindenhol más a szokás. Lehet, hogy méltányossági alapon beveszik de lehet, hogy nem. :(
2013. szept. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk, a XI. kerületben, a jelentkezéskor (áprilisban) és a konkrét kezdés előtt is kell vinni munkáltatói igazolást, és ha nem viszel, nem kezdheti el a gyerek a bölcsit. Szerintem, ez attól is függ, mennyire telítettek a bölcsik.
2013. szept. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk (20. ker) a munkáltatói (anyáé) csak azért kell, hogy az ebéd- illetve a gondozói díjat meg tudják állapítani. Ha nem viszel, akkor automatikusan a legmagasabb díjat számolják. (Kb 2-3 ezer forinttal magasabb...) Én is pont így jártam, mint Te. Nekem első befizetéskor kellett vinnem a párom munkáltatóiját, és a saját bankkivonatomat. (azon van rajta a GYED-akkor még azt kaptam, és a családi pótlék összege) Senki nem macerál azóta se munkáltatóival.
2013. szept. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!