Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Szerintetek melyik a legjobb...

JnéHN kérdése:

Szerintetek melyik a legjobb beszoktatási módszer a bölcsibe?

Figyelt kérdés
2013. szept. 30. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem első nap ott vagy vele 2-3 órát, másnap már csak 1 órát, harmadnap negyedórát. Nem jó ha azt szokja meg hogy ott vagy mellette. Nekem a kisfiam így szokott be, harmadnap már ott aludt, könnyen ment. Bár tudom gyerekfüggő is a dolog.
2013. szept. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nem fogalmaztam pontosan. Én az első nap 2-3 órát voltam a kisfiammal a bölcsiben (családi napközi), és utána hazamentünk - együtt. Második nap ott voltam vele 1 órát, és otthagytam egyedül kb.még egy órát, utána mentünk haza. Harmadik nap már csak bementem vele, kicsit ott voltam, és úgy hagytam ott. Ebédelt, utána el is aludt.
2013. szept. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2013. okt. 1. 05:48
 4/8 Annta ***** válasza:
Bölcsibe hasonlóan szoktatnak be, de nem pontosan így. Ott 2 hét a beszokási idő, néha lehet hosszabb is, a gyerektől függ. Rövidebbre nem érdemes hagyni, akkor se, ha minden jól megy. 1. nap 1 óra gyerekkel, 2. nap szintúgy, 3. nap kimész negyed órára, 4. nap fél órára, 5. nap 1 órára, miközben már 1,5 vagy 2 órát vagytok a bölcsiben, ekkor megpróbálhatják a gondozónénik megebédeltetni, aztán 6. nap 2 óra és te már nem mész be vele, 7. nap megpróbálhatják lefektetni, aztán egyre több időt tölt a bölcsiben, egyre korábban érkezik, illetve egyre tovább marad. De ezt majd a leendő gondozónénitek úgyis elmondja. Egyébként ezt fokozatos anyás beszoktatásnak hívják.
2013. okt. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem, mert nálunk olyan a beszoktatás, hogy első nap ott vagyunk 1.5 órát ketten. Második nap már egyedül van ott 1.5 órát, harmadik nap már egész délelőtt ott van, negyedik nap meg ott is alszik.

Nekem ez egy kicsit gyors. Próbáltam beszélni a gondozó nővel, mert szerintem ez egy kicsit gyors, Már elkezdtük a szokatást, csak egy másfél hetes betegség miatt abba is maradt, szóval mindent előröl kezdünk. Tegnap 1 órát voltam vele és aztán fél órára elmentem. Miután visszamentem azt mondta a gondozó, hogy már most nagyon keresett, megszokta, hogy ott vagyok és jobb lenne, ha rövid búcsúzkodás után otthagynám.

Nem tudom, de nekem ez nem tetszik.

2013. okt. 2. 05:55
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 hét volt a szoktatás, az első héten szinte végig együtt mentünk, de egyre többet. Csütörtök/pénteken elmentem rövidebb időkre és próbálgattuk, hogy tolerálja-e. A 2. hét kedd környékétől már ott is aludt (pontosabban megpróbáltuk: sikerült ) Gyakorlatilag a csütörtök/péntek már élesbe ment, csak annyi volt a különbség, hogy későn vittem, hamar elhoztam.
2013. okt. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Kertészné:-) válasza:
Attól függ...Nálunk a második kerületben van egy módszertani útmutató (ott dolgozom bölcsiben).Meg a gyerektől is függ. Első nap 2órát vannak benne,anya is 2. nap se megy el anya, de mi gondozónők mindent anyával csinálunk és 3. nap mehet ki, DE nem el a házból!! Ott alvás csak a 2. héten van az első nap!! Ez így nagyon bevállt nekünk!! Amit írtál az melyik bölcsi??
2013. okt. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Vidéki bölcsi
2013. okt. 27. 06:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!