Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ha januártól elköltözünk...

Ha januártól elköltözünk Budapest másik végébe, akkor a kislányomat kirakhatják a bölcsiből ahova jelenleg jár?

Figyelt kérdés
Február óta jár bölcsibe, két és fél éves. Sajnos most el kell költöznünk, jó messze. Én nem szeretném másik bölcsibe iratni, mert idén ez már a második csoport amit meg kell szoknia (szeptemberben új gondozónőt kapott és újak a csoporttársak is mert mindenki elment oviba csak ő nem). A bölcsi kirakhatja őt év közben a költözésünk miatt? Köteles vagyok bejelenteni hogy elköltöztünk? Ha nem jelentem be, a bölcsi tudomást szerez róla valahogy? Köszi előre is ha valaki tudja a választ.
2013. nov. 19. 10:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Év közben nem rakhatják ki.
2013. nov. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi is a bölcsikezdés után kb 2 hónappal költöztünk el, jó 15km-rel arrébb. Nem tették ki a kislányomat a bölcsiből, igaz nem is nagyon hangoztattam hogy mi költözködünk. A 2 dadusnak megemlítettem amikor egyszer beszélgettünk, de másnak nem a bölcsiből, pl vezető, stb.

Szerintem ne mondd el, fölösleges. És nem teszik ki a gyerekedet, ha nem is tudnak róla, akkor meg pláne nem.

2013. nov. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Tuti? Van erre valami szabály? Akkor sem, ha van várólista és várnak a helyre mások?
2013. nov. 19. 11:03
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért tennék ki? Tudtommal a bölcsik nincsenek Budapesten körzetesítve. Oda járatod, ahova fölveszik. Azért meg nem rakhatják mi, mert elköltöztetek.
2013. nov. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha körzetesítve lenne, akkor sem tehetnék ki a költözésre hivatkozva. Magyarországon szabad bölcsi, ovi, suli választás van. Nem kötelező a legközelebbibe menni. Nyugi.
2013. nov. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen csak elvileg kevés a férőhely és csak azokat a gyerekeket veszik fel akik a kerületben laknak (vagy a szülők a kerületben dolgoznak, de nálunk ez az eset nem áll fenn). Nagyon köszi a válaszokat, kicsit megnyugodtam :-)
2013. nov. 19. 11:12
 7/8 anonim ***** válasza:
2es vagyok, akik szintén elköltöztek. Amint írtam minket sem raktak ki, és csak úgy mellesleg megjegyzem, 20fős csoport volt, de legalább a fél csoport nem a körzetbe tartozott. De soha nem problémáztak ezen. Mikor van a beiratkozás, akkor megvizsgálják ezeket a dolgokat. Ha már felvették a gyerekedet, utána már nem variálnak. Felvették, odajár, kész. Nincs kritérium, hogy ott kell lakni a bölcsi szomszédságában, vagy bármi változás van, akkor már rögtön kipakolgatják a gyerekeket. Nyugi, nem fogják kitenni a tiedet sem.
2013. nov. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nem tehetik ki,én más miatt aggódtam,hogy kiteszik a lányom.De a gondozó azt mondta,hogy ha egyszer bekerül a "gépezetbe",nem rakhatják ki csak úgy.
2013. nov. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!