Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Fiam októberben lesz 1 éves,...

Fiam októberben lesz 1 éves, jövő októbertől szerettem volna bölcsibe adni, de úgy tudom lecsúsztunk róla. Hogy lehet ez? Nem elég egy évvel előtte szólni? Most mit tegyek?

Figyelt kérdés
Muszáj visszamennem dolgozni, nagymama nincs, gyesből éhenhalunk, magánbölcsire, csanára nincs pénzünk.
2013. szept. 17. 09:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A bölcsikben általában április május a beiratkozás, vagyis neked majd jövő tavasszal kell beiratni a gyereket. Érdemes rákérdezni, de kizártnak tartom, hogy már most lecsúsztál volna.
2013. szept. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Én is ezt olvastam, de mindenhol azt írják, hogy sokkal előtte kell szólni, van akinél az apuka már a születés után egyből intézte a bölcsit, hogy bejusson a gyerek 2 éves korára...


Szóval elvileg ugyanabban az évben van a beiratkozás, mint amikor menne?

2013. szept. 17. 09:14
 3/13 anonim ***** válasza:
Nálunk a bölcsődébe folyamatosan van beiratkozás, csak az óvodákba lehet tavasszal beíratni a gyereket. Nálunk is úgy van, hogy születés után, ha megvannak a baba papírjai be kell a gyereket íratni, mert iszonyat nagy a túljelentkezés. Legalábbis célszerű beíratni a gyereket már újszülöttként.
2013. szept. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ettól félek én is. :( De hát honnan kellett volna tudnom?
2013. szept. 17. 09:30
 5/13 anonim ***** válasza:

Nálunk pl. március, április és május harmadik hetében lehet jelentkezni, és június hónapban írják ki, hogy kit vettek fel.

Persze ha valaki év közben költözik ide, (vagy év közben alakul úgy, hogy el kell helyeznie a gyereket) , akkor év közben is lehet jelentkezni, ha van szabad hely, felveszik a gyereket (mindig van 1-2 gyerek aki elköltözik vagy nem bírja a bölcsit és inkább kiveszik).

2013. szept. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Próbálkozz több bölcsiben is, ha van a közelben, unokahúgomat is sikerült benyomni egybe, néhány hónap alatt, de ehhez kb. 4 bölcsit kellett végigjárni. Kizártnak tartom, hogy ne legyen megoldás. Érdeklődd sorba a környék bölcsijeit.
2013. szept. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mi is tavasszal jelentkeztünk, nyáron jött az értesítő, hogy szeptembertől vihetem a gyereket. Szerintem nem csúsztál le, csak találtok egy bölcsit, ahova befér majd...
2013. szept. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mi amikor hazajöttünk a kórházból, pár nap múlva már jelentkeztünk a bölcsibe. Most 15 hónapos, leghamarabb jövő ősszel lesz férőhely, több bölcsi nincs a településen (egy kisvárosban lakunk). Nekem is vissza kellett volna mennem dolgozni... Attól függ hogy hol laksz, van ahol nincs annyi férőhely amennyire igény lenne.
2013. szept. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Pesten azért ennyire nem rossz a helyzet ,legalábis aba a kerületbe ahol én lakom ,lányomat rögtön felveték pedig 1 éves korába iratam be
2013. szept. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Győrött élünk, majd próbálkozok. :) Köszönöm !
2013. szept. 17. 13:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!