Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mire jó a családlátogatás?

Babi0906 kérdése:

Mire jó a családlátogatás?

Figyelt kérdés

Kis fiam februárban kezdi el a bölcsit. Az első szüli alkalmával szóltak,hogy lesz családlátogatás,hogy a gyerek lássa őket a saját otthoni környezetében is (ezt ők mondták).Én úgy voltam vele,hogy ez jó ötlet, vettem üdítőt,főztem kávét sőt még a páromat is hazarendeltem,hogy ő is megismerje a gondozókat. Aztán amikor megérkeztek kb. 5 percet voltak. Szétnéztek majd elmondták ugyan azt amit a szülőin és már mentek is.

Én úgy gondolom,hogy ez egyfajta környezettanulmány volt inkább,hogy a gyerek milyen körülmények között él,nem?

De erre mi szükség van? Akinél látják,hogy szerényebben élnek azokat a gyerekeket máshogy kezelik? Mi a múgy átlagos középosztályba tartozunk :)



2014. jan. 9. 13:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
Persze hogy arról szól, hogy milyen környezetben nevelkedik a gyermek. Nem arról hogy lássa őket otthon, ugyan. Felmérik van-e közmü, víz, villany, fütés, tisztaság, nem omlik-e a vakolat, nem-e penészes az egész ház, van-e a gyereknek külön szobája vagy a szüleivel alszik-e, vannak-e a korának megfelelő játékok, és azok elérhető helyen vannak-e, ilyeneket mérnek fel a családlátogatás alkalmával.
2014. jan. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%

Nalunk nem volt itthon a lanyunk, amikor jottek.

Korbeneztek, beszelgettunk egy 20 percet es mentek is tovabb.

Viszont az asztalosunk szamat elkertek, aki a nappalitaz eloszobat es a konyhat csinalta.

Ugyhogy legalabb valami ertelme is volt (szamukra), hogy kijottel..

2014. jan. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

De akkor miért nem ezt mondják? Sejtettem,hogy amúgy sem erről szól mivel a gyerek még 3 hét múlva fog csak kezdeni ott, addigra szerintem el is felejti őket.

De még azt se mondhatnám,hogy a szobájában szétnéztek volna. Megálltak az ajtóba én mondtam,hogy menjenek be nyugodtan de nem vették le a cipőt és így nem akartak. Látták,hogy normál a körülmény ezért siettek tovább? És ahol nem a megszokottal találkoznak ott mi a helyzet?

2014. jan. 9. 13:47
 4/14 anonim ***** válasza:
36%
Nem voltál szimpatikus nekik? mert minimum 40 perc 1 órát szoktak lenni és egy csomó mindenről beszélgettek a gyerekekkel kapcsolatban.
2014. jan. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

De ennek mi értelme van? Elvileg ezeket a körülményeket ellenőrzi a védőnő is (penész, víz, fűtés stb)

Amelyik gyerek nem jár bölcsibe, ott is csak a védőnő nézi ezeket.

A bölcsiben úgyis látják a gyereken ha elhanyagolt, piszkos, szakadt a ruhája stb.

2014. jan. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul nálunk maguktól vették le a cipőket, sosem szoktam kérni és nem volt kedvük menni. Az egyik nő el is nevette magát ez ügyben:D
2014. jan. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Azért én úgy gondolom,hogy ez nem a szimpátiáról kell,hogy szóljon. Nem gondolom,hogy ez lett volna a gond mivel normális, kedves emberek vagyunk és arcukon látszott,hogy rendben találtak mindent. Dicsérték a gyerekszobát is. Több ismerősöm gyermeke is a fiammal kezd ugyan ebben a bőlcsibe és ők is ugyan így jártak ezért is érdekelt,hogy mindenhol ez a helyzet?
2014. jan. 9. 13:50
 8/14 A kérdező kommentje:

Én sem kértem,hogy vegyék le és mondtam,hogy bemehetnek ha akarnak bár nem szoktunk a szobájába cipővel bemenni de max. kitakarítottam volna utána.

A környezettanulmányt nálunk is elvégezte a védőnő mikor terhes voltam. Szerintem akik szerényebben élnek azokon úgy is meglátszik.

2014. jan. 9. 13:52
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem egyformák a gondozónők sem. vannak, akik kötelezőnek tudják be a látogatást. Vannak, akik pedig valóban igyekeznek közelebb kerülni a szülőkhöz egy ilyen alkalomnál.
2014. jan. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hozzánk is jöttek,de maradtak vagy 20-25 percet,mert ezeket a látogatásokat a gyerekek áidejében intézik(addig a dajka vigyáz rájuk).Lehet nálatok is ezért voltak kevés időt,vgy munkaidő után mentek,azt meg nem akarták ezekkel a látogatásokkal tölteni.A lányom csoportjába mindenkinek vittek látogatáskor apró ajándékot.
2014. jan. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!