Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Nálatok is szinte mindig...

Nálatok is szinte mindig bukón van egy ablak a bölcsis szobában napközben?

Figyelt kérdés
most szoktatom be a fiamat,másfél éves,és mi nem szoktuk bukóra hagyni az ablakot szellőztetés gyanánt 5 percnél tovább,hanem nálunk a szellőztetés akkor szokott lenni,mikor elmegyünk otthonról,akkor kinyitom az ablakokat bukóra,a konyhában kitámasztva nagyobbra.ma is kint voltunk a bölcsi udvarán fél órát,majd mikor bejött mindenki a bölcsis néni mondta de meleg van és megint bukó...20 foknál tuti nincs melegebb,ami nem baj,csak miért nem akkor nyitják ki teljesen az ablakokat 10 percre amikor kint vannak a gyerekek?? Én éreztem a huzatot a szobába,és nem hagy nyugodni ez a dolog,főleg hogy a fiam napi 3-szor egyvonalba kajál az bukóra nyitott ablakkal.
2014. jan. 16. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Teljesen nem lehet kinyitni egyik közösségben sem az ablakokat, mert veszélyes. Ha meleget érez a gondozónő, akkor kinyitja, nincs ebben semmi, nem fog a gyerek megfázni.
2014. jan. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
bölcsödei dolgozóként: mi is ki szoktuk nyitni bukóra, hisz a gyerekek hamar elszívják a levegőt... huzatot addig érzed míg te bemész, hisz akkor nyitva van az ajtó , ami amúgy napközben zárva van :) sose fáztak meg a gyerekek... figyelünk rá, hogy ne legyen hideg a teremben :)
2014. jan. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk meg pont az lenne a jó az oviban, ha kinyitnák legalább bukóra az ablakokat, mert dögmeleg van, ehhez jön a kajaszag, én rosszul vagyok, amikor megcsap az ajtóban ez a levegő. Valahogy nálunk soha nincs friss levegő az oviban.
2014. jan. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
egyfolytában érzem a huzatot,persze nem annyira mint egy konyhában főzés közben,de érzem.és nincs bent meleg,mert nekünk a nappaliban van egy digitális hőmérő ami a benti fokot mutatja,22 van nálunk max,és a bölcsiben sincs melegebb az tuti,mert egy vastagabb rövidujjúban fáztam. A 3 radiátorból csak egyet kapcsolnak be,ami persze biztos jól van,csak azt nem értem miért nem lehet reggel a gyerekek előtt jól kiszellőztetni,valamint naponta kimennek az udvarra,akkor is lehetne szellőztetni. És napi 2 nagy szellőztetésnek elég kellene hogy legyen addig amig bent vannak a gyerekek.hja és alvásrais nyitva van az ablak.amúgy ma fizettem be az ebédet és mondta a titkárnö,hogy amikor udvarra viszik őket akkor kell szellőztetni,és nem lehet egész nap bukón az ablak. Nálunk itthon sincs a gyerekkelegy légtérben bukón ablak most télen,jó ha kijön a konyhába nem csukom be,nekem eddig ez a "mód" vált be,nem volt még nagyon beteg a fiam...tudom Lesz beteg a fiam.hugom anyósa 40 évig dolgozott bölcsiben,ebből 20-at bölcsivezetőként és ő mondta hugomnak egy éve,mikor tesóm is hasonlóval szembesült,hogy sajnos van olyan gondozó aki direkt nyitja ki a gyerekekre,mert 8 gyerekkel könyebb mint 12-vel.ezt nemén találtam ki hanem szakavatott mondta.talán emiatt nem tetszik a dolog:(
2014. jan. 16. 14:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Érdekes ez a huzat dolog. Az én fiam szeptmeberben kezdte az ovit. Sokszor volt, ha alvás után mentem érte, hogy olyan huzat volt, hogy csak úgy repkedek a függönyök. Ráadásul egy-két gyerek még aludt is, ebben a huzatban. Egy idő után én is elkezdtem gondolkodni rajta, hogy nem-e ez miatt van több gyereknek esetleg kötőhártyája, köztük a fiamnak is. Persze tudom, hogy ez nagyon fertőző betegség, de nem kizárt, hogy a huzatnak van köze hozzá. Érdekes dolgok ezek.

Egy ismerősöm anyukája bölcsődében volt gondozónő és egyszer elszólta magát, hogy van olyan gondozónő, aki direkt kicsit lengébben öltözteti fel a gyereket, mikor mennek ki az udvarra, mert ugye kevesebb gyerekre jobb vigyázni, mint egyszerre 30-ra.

Na, mindegy, ki tudja mi benne az igazság.

2014. jan. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nálunk is ma az udvari biciklizés után kellett rányitni a gyerekekre,miután levetkőztek.na mindegy,reméljük a legjobbakat:)majd a melóba elfelejtem az aggodalmam:)
2014. jan. 16. 19:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam bölcsijében akkor szellőztetek amikor kint voltak az udvaron, utána csukva volt. Ovijában (én is o dolgozom), inkább naponta többször szellőztetünk 5 perceket, mint hogy megfázzanak a nyitott ablakok miatt.
2014. jan. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!