Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsibe muszáj minden nap...

Bölcsibe muszáj minden nap járatni a gyereket?

Figyelt kérdés
Tehát kell -e orvosi igazolás, hogy egészséges, ha pár napig nem megy, vagy lehet úgy járatni, hogy mondjuk csak hétfőn kedden szerdán pl? Láttam, hogy gondozónők szoktak a kérdésekre válaszolni, leírnátok nekem, mik a különbségek az ovi és a bölcsi között? Köszönöm
2014. jan. 20. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha beteg, akkor kell vinni igazolást, hogy egészséges, és mehet közösségbe.

De ha csak "egyéb okok" miatt tartod otthon akkor szerintem nem kell, csak szólj előre hogy nem viszed.

2014. jan. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi! még nem tudom, milyen időbeosztásban fogok dolgozni, egyelőre csak tájékozódom :)
2014. jan. 20. 22:07
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell igazolás, ha szólsz előre - nálunk pl. minden hónapban 1 hétig a nagyinál volt.
2014. jan. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok gondozónő, de leírom a mi tapasztalatunkat.

Szerintem kell a rendszer a gyereknek, tehát fontos, hogy érezze, napi szinten ott kell lennie, különben a bizonytalanság sok gondot okozhat...

Másfelől viszont nekem sokszor melózni kellett hétvégénként és így az együtt töltött időtől elestünk... ezért én megbeszéltem a vezetőnővel és a gondozónőkkel, hogy ennek pótlására lesznek hétközbeni napok, amikor nem viszem be őket. Jellemzően ezek hétfőre vagy péntekre estek, tehát a csoportot is kevésbé zavarták meg, mintha mondjuk hét közepén nem mentek volna, meg a gyerekeimet is, mert így kicsit hosszabb volt a hétvégéjük, nem a hétközbeni rendet érezték megbomlani. Mindig szóltam pár nappal előtte, egyrészt hogy kihúzzák a kajából őket, másrészt, meg hogy tudják, nem betegség miatt lesznek otthon. előző nap is szóltam mindig emlékeztetőül. Ilyenkor nem kellett orvosi igazolás, még örültek is, hogy kettővel kevesebbet kellett terelgetni aznap... persze betegségnél csakis orvosi igazolással vihettem őket újra, és ezt rendjén valónak is érzem teljesen.


most ovisok és most is előfordul, hogy hétfőn vagy pénteken nem viszem be őket, de mindig jelzem előre és igazolhatom is családi okként (de úgy tudom, csak iskolaelőkészítős korukig, onnantól meglesz szabva hogy hány napot igazolhat a szülő, mint majd a suliban).

betegség esetén szintén csak orvosi igazolással vehetők be...

2014. jan. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi minden választ. persze betegségnél nyilván kell orvosi igazolás. van egy iskolás korú gyerekem, most 3 napot engednek egy félévben igazolni a szülőnek. ő viszont nem volt bölcsis, ezért a bölcsiről fogalmam nincs :) már előre lelkibeteg vagyok, hogy bölcsibe kell adnom a kicsit. a nagynál is hónapokig bőgtem minden nap, mikor oviba vittem. aztán mikor épp szabadnapom volt, mentem leskelődni, hogy jól elvan -e stb :D lehetséges, hogy tényleg a szülőnek nehezebb ez az egész
2014. jan. 20. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!