Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Már megint náthás: mi az a...

Már megint náthás: mi az a pont a megfázásban, amikor úgy döntesz, inkább otthon maradsz vele, nem megy bölcsibe?

Figyelt kérdés

Főleg azok válaszát várnám, akik táppénzre kell, hogy menjenek, hogy otthon maradhassanak a gyerkőccel.

Enyém most pl. náthás, köhög, de nem lázas, éjjel viszont rosszul alszik, nappal a kedve jó... nehéz eldönteni, holnap menjünk-e, nem szívesen küldöm közösségbe a beteg gyereket, de látom, hogy "ennyivel" mások még simán ott vannak. Érdekel, ti mi alapján döntötök?


2014. febr. 2. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én két hete volt beteg, és most is az. Annyi különbséggel,hogy akkor nagyon köhögött a láz mellé. Akkor egy hétig itthon voltunk, mert először csak a láz jött, és másnapra jött a köhögés, ami kitartott még 3-4 napig.

Most szerencsére nem köhög, és ma már láza sem volt, az orra is minimálisan folyik. Úgyhogy holnap még nem viszem, mert eleve délutános a doki, akkor megmutatom neki, de szerintem kedden már engedni fogja!

2014. febr. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ja,hogy mi alapján döntök! Hát több napos láz után, még egy napot várok! Te,hát mint most. Hogy ma már nem lázas, remélem holnap sem lesz az, de ettől még holnap nem vinném.

Ha picit folyik az orra, akkor még viszem. Arra a gondozónő is azt mondta,hogy mindent tüsszentéssel azért nem kell otthon maradni. A vicc az,hogy 1 hónapja kezdte a bölcsit és egy beteg gyerek sem volt a csoportban. Itt tényleg figyelnek rá,hogy az apróbb orrfolyás legyen a max. amivel beviszed és mégis olyan vírust kapott el kétszer is,hogy 39-es lázakat mértem!

2014. febr. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálam amíg dolgoztam, a hasmenés-hányás, láz, színes orrváladék voltak amikor otthon tartottam, illetve, ha rossz volt a kedve/közérzete. Sima orrfolyással ment, kisebb köhögéssel is ment, nyilván mert más is, szerintem ezek kimondottan közösségi betegségek. Most itthon vagyok 35 hetes kismamaként, köhög a fiam, illetve folyik az orra, most itthon tartom, de ha dolgoznék ennyivel még tuti vinném.
2014. febr. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Hát, nagyjából én is így gondolom. Most azért vagyok tanácstalan, mert láza nincs (akkor tuti nem vinném), viszont éjjel alig aludt az orrfolyás miatt, és most délután 4(!) órát aludt. Enni meg csak a pempőt eszi: joghurtka, fél banán, ilyesmi - szóval nem az igazi. Holnapra eldől szerintem. Még az is lehet, hogy estére belázasodik :( Olyan rossz, sajnálom is, meg szinte minden második héten itthon vagyok vele :( nem tudom, munkáltatóm meddig tűri ezt.
2014. febr. 2. 18:09
 5/7 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Az a baj, hogy az első év a közösségben sajnos tényleg ilyen, a gyerekek 90%-val végig kell csinálni. Mi tényleg lelkiismeretesek voltunk, egy -egy betegség után akkor vittük, ha teljesen meg gyógyult, volt olyan, hogy másfél hét itthonlét után 3 nap bölcsi jött és utána megint beteg lett :(. Nálunk nehezítette a helyzetet, hogy nagyszülő 300 km-re van. Már novemberben túl voltam 30 nap TP-en :S, szerencsémre a főnöknőm egy 2 gyerekes családanya, úgyhogy mázlim van/volt.
2014. febr. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vitted végül? :)

Én ma itthon maradtam a kicsivel, mert elég csúnyán köhög és néha olyan rohamokban jön rá, hogy nem akartam így vinni. Az orrából is már sárgás-zöldes trutyi jön.

Levittem dokihoz, de csak annyit mondott, hogy piros a torka, kapjon Sinupretet és orrcseppet, 2-3 nap pihi, ha nem lesz lázas és kész. Szólt, hogy ilyen miatt legközelebb le se menjünk, mert csak betegebb lesz a gyerek a váróban :) Csak telefonáljak le igazolásért és annyi.

2014. febr. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom is megint beteg,de most legalább 2 hetet járt egyhuzamban:) Sajnos nálunk van 1-2 szülő,aki beviszi úgyis a gyereket,h tiszta takony és köhög.Pedig tudom jól,h simán otthon tudna maradni vele,de neki nyűg,így addig húzza,ameddig bírja.Szegény kislányt úgy sajnálom.
2014. febr. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!