Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Az normális, hogy a gondozónő...

Az normális, hogy a gondozónő antibiotikumot a megfázására szed és így jár be dolgozni?

Figyelt kérdés
A gyerekemet meg kiutálják egy átlátszó-fehéres orrfolyással...:(
2014. febr. 3. 10:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát, elvileg nem kéne, dehát gondolom ő sem maradhat otthon minden kis megfázással. Ha sokat mos kezet, akkor jó eséllyel nem fogja átadni a gyerekeknek.
2014. febr. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak akkor legalább lenne korrekt, és ne kelljen nekem is otthon maradni táppénzen azért mert a gyerekemnek van egy kis orrfolyása. :( Nekem is gond ha táppénzre kell mennem nem csak neki.
2014. febr. 3. 10:15
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nem is szokták otthon tartani a gyereket egy sima orrfolyással. Akkor télen nem járna senki, vagy csak kevesen.
2014. febr. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem normális, de hát ez van.

Ugyanis ha antibiotikumot szed, akkor az azt jelenti, hogy bakteriális fertőzése van, ami azért sokkal durvább dolog egy szimpla vírusos fertőzésnél.

És az előző hozzászólókkal sem értek egyet, hogy egy sima kis orrfolyással nem kell otthon maradni. Olyan nincs, hogy sima orrfolyás. Ugyanis azt is fertőzés okozza, csak nem bakteriális, hanem vírusos, amivel ugyanúgy megfertőzi az összes többi gyereket. És ha pont már egy szimpla orrfolyással is sok szülő inkább otthon tartaná a gyerekét, akkor nem lenne ennyi betegség az oviban sem. És hát a sima orrfolyásra szoktak a gyerekek baktériumot szinte kivétel nélkül rászedni, amivel pedig jön minden más az antibiotikummal együtt véve.

Ha engem kérdeztek én inkább tartom itthon a gyerekemet egy szimpla vírusos fertőzéssel, aminél megússza a gyerek tünetenyhítő gyógyszerekkel, mint engedem oviba és abból tuti antibiotikumos kezelés lesz.

De hát mások vagyunk, ki így, ki úgy gondolkozik.

Amúgy ha a gondozónő valóban sűrűn kezet mosna és szájmaszkot viselne, akkor azt mondom, talán úgy elfogadható lenne. De nyilván nem hord szájmaszkot, nyilván senki nem ellenőrzi, hogy valóban sűrűn kezet is mos, így pont az influenza szezon közelében naná, hogy beviszi az óvodába ő is a fertőzést.

2014. febr. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Off lesz, de mikor én szültem volt olyan szülésznő, hogy 2 percenként orrot fújt ill. csecsemős igen jól köhögött. Na ott nagyobb veszély van, főleg egy koraszülött baba esetében
2014. febr. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

azért érdekes a kérdésed :)

ki vagy akadva, hogy betegen nem viheted a gyereket. szerinted mitől lett beteg a gondozónő? hát a kis orrfolyástól amivel beviszed a gyereked. és gondolom te lennél legjobban kiakadva ha közölnék, hogy most egy hétig ne vidd a gyereked mert nincs gondozónő, beteg...


de persze nem normális, de ahogy neked meg kell oldanod, hogy a beteg gyerekeddel otthon legyél, úgy neki is meg kell oldania, hogy az egészséges gyerekedet ellássa míg dolgozol

2014. febr. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igaz, én nem gondozónő vagyok, hanem tanár, de én megyek dolgozni antibiotikum mellett. Ugyanis a gyerekem bölcsis, és ha folyik az orra, mindig itthon tartom, amíg meggyógyul, de ha még én is itthon maradnék utána, tán sosem mennék dolgozni - és akkor ki lenne az iskolában (a folyó orrú) gyerekekkel...? Miközben a kollégáim pl. táppénzen vannak a sajátjaikkal? A kör tehát bezárult :)
2014. febr. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves tanár válaszoló!

Azért ne keverj össze egy tanárt egy óvodai gondozóval és ne keverj össze egy 6 év alatt gyereket a 6 év felettiekkel.

A tanárok közel nincsenek olyan szoros kapcsolatban a gyerekekkel, gondolok itt az étkeztetés segítésében, öltöztetés, mosdóhasználat terén, mint egy gondozónő.

És egy bölcsődés vagy óvodás korú gyereknek sokkal gyengébb az immunrendszere, mint egy iskolás korú gyereknek. Illetve az iskolás korú gyerekek azért már tudják, hogy hová kell köhögni, meg tüsszenteni, míg azért egy kis óvodás gyereknél ez még nem megy rutinszerűen.

Szóval azért egy óvodában egy gondozó által sokkal jobban meg lehet fertőzni a gyerekeket, mint egy tanár által iskolában.

2014. febr. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szerintem a gondozónő legyen az első aki otthon marad ha ennyire beteg, hogy antibiotikumot kap. Az enyémnek szerencsére tényleg csak egy kis orrfolyása volt, 3 napig itthon tartottam és el is múlt. Sajnos ehhez hozzá kell szokni, el kell fogadni, hogy sokan igencsak betegen is beviszi a gyereket (egy átlátszó orrfolyás nálam nem betegség), köhögve, zöldes orrfolyással stb... Ha csak 1 napra is viszi be amíg a munkahelyén elintézi a dolgait, hogy szólni tudjon, hogy holnapól nem jön vagy nagyszülőt intéz vagy bármi már akkor is mindegy mert 1 nap alatt is összefertőz mindenkit. De a gondozónő nem értem miért szekál minket szülőket, hogy átlátszó orrfolyással ne menjünk amikor Ő meg antibiotikumot szed. Igenis maradjon otthon ha ilyen beteg! 1-2 éves gyerekek közé hogy lehet már így bemenni és etetni őket meg fogdosni a cumijukat stb... A tanár anyukát megértem, hogy bemegy betegen mert ott nem kell a gyerekeket fogdosni de egy bölcsiben vagy egy oviban szerintem ez nem megengedett. A helyettesítését meg nem az én problémám megoldani, olyan nincs, hogy beteg a gondozónő és akkor nincs bölcsi a 7 gyereknek aki hozzá tartozik. Az én munkahelyem se zár be ha táppénzen vagyok, azért ez nem volt egy jó felvetés. :)
2014. febr. 5. 09:59
 10/11 anonim ***** válasza:

Általában a gondozónők kapják el a gyerekektől a betegségeket, és nem fordítva...nekem ez a tapasztalatom.

Az ideális az lenne, ha a gondozónő és a gyerek is otthon maradna, ha beteg. De ezt nem olyan egyszerű megoldani, amint látod, a munkahelyről te sem tudsz/akarsz annyiszor táppénzre menni.

2014. febr. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!