Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mikor van a tavaszi bölcsi...

Mikor van a tavaszi bölcsi kezdés? Van hivatalos hónap, amikor kezdeni kell? Illetve lenne még más kérdésem is.

Figyelt kérdés
Melyik hónapban?Mikor kell beszoktatni őket?Márciusban lesz 1 éves a kislányom,de csak jövő tavasszal menne,voltunk beiratkozni a központi bölcsiben,ahol azt mondták,hogy ne számítsak arra,hogy tavasszal tud kezdeni,mert teltház lesz.Nagyon elkeserített,mert nekem legkésőbb májusban muszáj dolgoznom,és szeptemberben olyan sok a munka,hogy nálunk senkit nem engednek el,így kizárt lenne az akkori beszoktatás.Létezik,hogy úgy is elutasítják a babát,hogy 1 évvel korábban jeleztem?A családi napközik nagyon drágák...
2014. febr. 3. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:

persze, hogy létezik, mi 3 évig voltunk várólistán, 2,5 évesen telefonáltak, hogy már csak 1 gyerek van előttünk, de nem kerültünk be így se.

elmentem egy másik bölcsibe 2 évesen, ott volt hely, következő héten kezdhetett.

egyébként nincs ilyen, hogy tavaszi kezdés, ugye az ovi szeptemberben kezdődik, akkor mennek el sokan, így akkor van hely. utána mikor betöltik a 3 évet mennek át oviba, ha a szülő átviszi, ovi átveszi, tehát évközben 1-1 hely felszabadul, erre meg elég húzós szokott lenni a várólista.

menj be gyakran, hogy lássák, hogy komolyan gondolod, érdeklődj náluk és persze máshol is!

2014. febr. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szeptemberben kezdődik a bölcsi, év közbe csak akkor mehetsz, ha felszabadul hely.

Nálunk a kerületben csak 1 bölcsibe lehetett jelentkezni, több, mint 40-en vannak előttünk. Ha nem fér be, másik bölcsibe nem mehet, max magánba. Áprilisban tölti a 2-t, nyáron meg végképp nem vihetem, szünet is lesz.

2014. febr. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
közben
2014. febr. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tavaszal csak ha hely van ,nyáron csak összevan csoportok vanak,összel. Szoktak kezdeni az újak .
2014. febr. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!nem túl jó hírek:(
2014. febr. 4. 21:56
 6/7 anonim válasza:
Én egy magánovodát választottam és ott azonnal el is kezdődött a beszoktatás. Nem drága, mert csak hatvanezer havonta, tehát már ezért is érdemes a privát bölcsit választani. 6 lurkóra jut egy gondozó és egy oktató, 20-ra egy gyermekorvos, aki kétszer látogat egy héten, de ha kell azonnal ott tud teremni. Az önkormányzatit én már zsigerből sem választanám
2014. febr. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Te megteheted, de sokan nem.
2014. febr. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!