Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Lehet hinni egy 2,5 éves...

Lehet hinni egy 2,5 éves gyereknek, aki azt állítja, hogy az egyik dadus megtépte a haját?

Figyelt kérdés

Minden előzmény nélkül a lányom egyszer csak kijelentette, hogy X. néni meghúzta a haját, és fájt. Még meg is mutatta, hogyan. Kérdeztem, miért és mikor, hogy sírt-e, de már nem válaszolt. Nem tűnt úgy, hogy sokk érte, mosolygott. Mégsem hagy nyugodni a dolog. Szerintetek mennyire szavahihető egy ilyen kicsi gyerek? És mit tennétek a helyemben? Szólni: kinek? (Nem a saját gondinénije, hanem egy mindenes dadus.)

Az is érdekes, hogy ilyet biztos nem látott itthon, sosem szoktuk fenyíteni.

Amúgy szeret bölcsibe járni.


2014. febr. 4. 20:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szerintem egyenlőre nem foglalkoznék vele,de ha máskor is mondja utána kell járni.
2014. febr. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

nem biztos, hogy vele esett meg

én figyelnék, hogy mond-e a közeljövőben is hasonlót

2014. febr. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Az én fiam valamelyik nap részletesen elmesélte, hogy milyen ügyesen megevett mindent ebédre, egész nap szépen játszott, egyszer sem kellett rászólni, a büntiszéknek még a közelében sem járt. Nagyon örülnék, ha hihetnék neki, de sajna tudom, hogy nem így van. :) Amúgy az is lehet, hogy igazat mond a kislányod, de előfordulhat, hogy véletlenül húzta meg a haját a dadus, öltöztetés vagy fésülés közben. Én a helyedben egyenlőre nem foglalkoznék a dologgal, de ha esetleg rendszeresen panaszkodna, akkor azért megpróbálnék utánajárni az ügynek.
2014. febr. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Annyit még, hogy az ikertestvérével egy csoportban vannak, és tőle függetlenül megkérdeztem a tesóját is, aki ugyanezt mondta. Rákérdeztem, hogy "téged is megtépett", és kategorikusan állította, hogy nem, csak a tesóját... Hogyan járnátok utána, akik ezt javasoljátok?
2014. febr. 4. 21:22
 5/17 anonim ***** válasza:

Odamész a dadushoz,és megkérdezed hogy ez igaz-e.

És megkéred,hogy ne csináljon ilyet.

2014. febr. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam is 2 éves múlt, és egyik nap a szomszéd kisfiúval játszottak, aki egy picit megpaskolta a fejét, de inkább szinte csak megsimogatta, olyan óvatosan ütögette (láttam). Itthon viszont már többször mesélte a családtagoknak, hogy "Ákos megpüfölte a fejemet"! Kb mintha tényleg jól helyben hagyta volna. Nem lehet, hogy esetleg csak játékból gyengéden meghúzkodta neki?
2014. febr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Abszolut lehet, ezért is vagyok gondban, hogy szóljak-e vagy sem.
2014. febr. 4. 21:38
 8/17 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg más szülőket nekik nem e mesélte a gyerekük.
2014. febr. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
bölcsödei gondozóként írok :) ha épp egy szösz van egy gyerkőc hajába és én véletlenül úgy veszem ki hogy meghúzom a haját, már morognak rám, hogy ne bántsam őket mert fáj :)(tehát ez is lehetett, és ilyenkor a fájdalom marad meg a gyerekben, nem az, hogy miért is történt) másik példa: volt egy 2 éves kislányunk,sűrű, hosszú, gyönyörű göndör fürtökkel... egyszerűen sokszor nem bírtam megállni, hogy ne "túrjak" bele abba a gyönyörű hajába :D és hát ott is előfordult, hogy ha elrántotta pont a fejét picit meghúzódott a haja... (persze ott is rám szólt, hogy ne bántsam:) ) vagy épp összekócolódik a hajuk, úgyszintén az ember próbálja megigazítani... szóval sok oka lehetett ennek a "tépésnek" fő gondozónőt esetleg megkérdezheted mi történt mert mind ketten ilyet meséltek... nem szabadna hogy ebből problémát csináljanak...
2014. febr. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Lányom is lassan 2,5 éves és válltig állította, hogy az egyik gondozó nénije a sarokba állította, meg is mutatta, hogy hogyan is kell oda állni, arccal a fal felé. Én másnap megkérdeztem a gondozójától, hogy igaz-e. Nem volt az. Amúgy sem így büntetnek, hanem kivonják a gyereket a játékból és leültetik gondolkozni, de ez már csak mellékes.

Szerintem te is megkérdezheted simán, hogy igaz-e, a te gyereked.

2014. febr. 5. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!