Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A bölcsiben elvileg 3 éves...

A bölcsiben elvileg 3 éves korig járhatnak a gyerekek, de mi lesz vele addig, amíg szeptemberben megkezdődik az ovi?

Figyelt kérdés
Március végén lesz 2 éves a lányom, most kezdjük a bölcsit. és eszembe jutott, hogy azt olvastam, hogy 20 hetestől 3 éves korig járhatnak bölcsibe a gyerekek. De akkor gondolom a következő szeptembertől kezdi az ovit, ugye? Tehát 3,5 évesen, vagy előző évben, tehát nem egészen 2,5 évesen??? Csak nem... Hogy van ez?

2014. febr. 13. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Itt nálunk nem előírás a 3 év , az ismerősöm kislánya december elején töltötte be a 3-at, de maradhatott a bölcsiben, majd csak szeptemberben kell oviba mennie.
2014. febr. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én is úgy tudom, hogy maradhat abban a tanévben még a kicsi amikor betölti a 3-at... vagy beíratod az oviba és amikor betölti átviszed oda... ha beíratod, akkor már most tavasszal amikor van a beíratás be kell íratnod!!! mondjuk mivel március végén tölti be én azt javasolnám, hogy hagyd még a bölcsiben szeptemberig, mert oviban jön a nyári szünet összevont csoportokkal, épp hogy megszokná már lehet más óvónő vigyázna rá... de kérdezd meg a bölcsit nálatok hogy van, meg az ovit is! :)
2014. febr. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan 4 éves koruk betöltéséig maradhatnak a gyerekek a bölcsiben, pont emiatt. Senkit nem tesznek ki 3 évesen.
2014. febr. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi, megnyugodtam akkor :)

Természetesen azt szeretném, hogy bölcsiben maradjon inkább tovább, és később kezdje az ovit!

2014. febr. 13. 18:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is decemberben töltötte a hármat, a következő év szeptemberében ment oviba, addig bölcsibe járt.
2014. febr. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én fiam januárban tőltőtte be a 3évet,szeptembertől megy oviba.Nem dobják ki a bőlcsiből őket,max ha a szülő szeretné,hogy átvegye az ovi mikor 3éves lett a kicsi.
2014. ápr. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Közben megkezdtük a bölcsit és meg is beszéltem velük is a dolgot. Valóban majd 3,5 évesen kezdi az ovit, jövő szeptemberben...

2014. ápr. 14. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!