Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Miért ilyen beteges a kislányom?

Miért ilyen beteges a kislányom?

Figyelt kérdés
2 éves januárban kezdte el a bölcsit és már 4-re beteg tavaly októberben elszedte a Brponcho-vaxom-ot. kapja a c-vit.t béres cseppet és mégis jelenleg is beteg már egy hete itthon dekkolunk annyira sajnálom már szegényt. Másnak tapasztalat?

2014. febr. 27. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Most kezdte a bölcsit, ez természetes, megerősödik lassan az immunrendszere.


Kislányom tavaly szeptemberbe 3 év 2 hónaposan kezdte az ovit. Előtte 1 évet járt csanába, heti 2x-3x fél napot, de ha folyt az orra, már nem vittem, nem volt beteges. Bepótolta az oviban :-(. Október elején fülgyulladása volt, november közepén ismét. December közepén lázas volt, piros volt a torka, nem ment már decemberbe. 1 hetet járt januárba, megint belázasodott, megint vírus, 3 nap után ment oviba. Másfél hét után megint lebetegedett, mandulagyulladása volt.

Nem akarom elkiabálni, de már február 3.-a óta jár oviba folyamatosan, remélem már vége a folyamatos betegesgedésnek. November vége óta adom Neki az Immunotrofinát, de az 3 éves kor alatt nem adható. Hogy ez segített-e vagy nem, nem tudom.


Kitartást! Türelem, kell idő, amíg megerősödik az immunrendszere annyira, hogy nem kap el mindent.

2014. febr. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kislányom októberben kezdte a bölcsit, minden hónapban egy-két hetet volt itthon. Diagnosztizált genetikai betegsége van, így mindent elkap, és soká gyógyul. Mi hétfőn kezdjük a Broncho vaxomot, de ha jól emlékszem, az csak baktériumok ellen használ. Szóval gyakorlatilag ugyanott leszünk mint előtte. Korábban állandóan herpesze volt, most felsőlégúti betegségek, hörghurut, középfülgyulladás, köhögés, orrfolyás. Volt kötőhártya-gyulladás, mandulagyulladás, afta, torokgyulladás. Láz pedig csak egyszer a mandulagyulladás+afta idején.
2014. febr. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mi is voltunk az immunológián még nyáron mert hiába nem járt akkor még bölcsibe nagyon náthás volt, és tüdőgyuszija is volt NYÁRON. Szerencsére minden negatív de akkor még türelmesebb leszek. Még azt nem értem, hogy egyik orvos azt mondja csak akkor vigyem ujra ha teljesen meggyógyult a másik doki pedig azt, hogy ha nem lázas akkor vigyem hiába taknyos és köhög nyugodtan. Mert igy megszokja betegen a bacis légkört és nem fog hamar visszaesni. HM????? Más is viszi betegen ezért vagyok mérges mert én beviszem már gyógyultan és puff ott a másik bacilehetőség. Tudom ez ellen nem tudok tenni d nagyon idegesítőőőőőőőőőő.
2014. febr. 28. 23:00
 4/5 anonim ***** válasza:

1.vagyok.


Ha köhög és taknyos, de nincs láza, jókedvű és eszik, viszem oviba. Doktornő mondta, hogy ez együtt jár a közösséggel, emiatt szeptembertől-márciusig itthon lehetne. De már dolgozom, így nem megoldható. Neki ennyi idő kellett, hogy annyira megerősödjön az immunrendszere, hogy nem beteg 2 hetente. Legyél még egy kicsit türelmes.

Egyébként a taknyosságra még a fül-orr-gégész is azt mondta, hogy ez kisiskolás korig is eltarthat. Amiatt ne tartsd otthon.

2014. márc. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lányaim 2 évesen kezdték a bölcsit, szept., okt. még úgy-ahogy mentek, nov.-dec. csak egy-egy hetet. Január OK volt, mivel az ünnepek alatt otthon minden gyerek kigyógyult, nem vitte be senki, februárban megint csak egy hetet voltak. Igen, sok a náthás gyerek odabent, én ezen nem mérgelődöm,viszont itthon tartom őket a gyógyulásig. Ugyanis az a tapasztalatom, hogy ha hamarább viszem, akkor jönnek a szövődmények, sajnos fülgyulladásra hajlamosak. Hát nem kaptam még teljes fzetést egy hónapban sem, mióta visszamentem. De inkább, mint hogy a bölcsiben kókadozzanak lógó orral. Itthon leszívom őket százszor, ha kell, teázunk, stb. Amíg a munkáltatóm tűri, én így csinálom... és várom a jó időt :)
2014. márc. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!