Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Kisfiam augusztus-szeptemberbe...

Kisfiam augusztus-szeptemberben kezdi a bölcsit (2 éves lesz). Arra gondoltam, hogy most, míg van időm bevásárolni neki megveszem amire szüksége lehet. Milyen ruhákból kb. hány db-nak kell lennie, esetleg valami plusz, ami hasznos volt?

Figyelt kérdés

2014. márc. 26. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:
nem kell külön bevásárolni bölcsire :) max egy váltócipőt bentre... amúgy csak 1 váltás ruhát (ha valamit magára öntene vagy bepisilne) meg ha nem szobatiszta akkor pelenkát és popsitörlőt kell bevinned :) mondjuk bölcsi válogatja, van ahol kell ágynemű, ezt kérdezd meg... váltóruhát mindenképp olyat vigyél be amit nem sajnálsz! kúsznak -másznak, festenek, gyurmáznak... semmiképp se olyat amit féltesz! :) és mindenképp kényelmeset... (tehát ne farmert)
2014. márc. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem kellett semmi különös, bár én is azt hittem. Amit nálunk kértek: gumis szélű lepedőből 2 db. Váltóruhája legyen a szekrényben, body, pólók, pulcsi, zoknik, benti cipő, nadrágok. Udvarra nekünk van egy olyan overáll, amiért nem kár, pénteken viszem haza kimosni. Olyankor átnézem a cuccait, én csak arra figyeleka bepakolásnál, hogy mindig legyen annyi, hogy ha kétszer is át kell teljesen öltöztetni egy nap a legrosszabb esetben, akkor mindene legyen. Ilyen egyébként nincs, de jó kiindulópont.

Aztán a gyerektől függően szoktak kérni pelenkát, popsitörlőt, kenőcsöt, poharat, előkét. Lehet vinni alvótársat, cumit, stb. Beszoktatáskor nekünk még volt hálózsák, mert itthon így aludt, ezt 1 hónap alatt elhagyta. Szóval ne izgulj, mindent el fognak mondani, és nem érdemes költekezni. Havonta kérnek nálunk papírzsepit és popsitörlőt.

2014. márc. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk sem kell semmi különös. Ágynemű itt nem kell, sőt, még az udvari ruhát (overál, most polárkabát) is a bölcsi biztosítja, ott is mossák. Csak benti cipő kellett, pamutnadrág bentre, ennyi.
2014. márc. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2 éves ikrek (fiú-lány) anyukájaként nekem is sok ruháról kellett gondoskodnom. Bentre body+vékony hosszúújjú+leggingset viselnek mindketten, a leggingsre könnyebb ráadni a kinti nadrágot, mint a szabadidőnacira. A felsők minden nap foltosak lesznek (kaja,tea stb.)Vagyis neked kell tudni, hogy a kevesebb ruhát gyakrabban mosod, vagy a többet picit ritkábban. Kintre én előszeretettel adok rájuk most tavasszal és majd ősszel is kantáros nadrágot, mert nem kockáztatom meg, hogy kilógjon a derekuk. Hasznos még szerintem az áll alatt megköthető sapi (jobban véd), a motorozást bíró cipő. Esőnadrág, gumicsizma nálunk nem kell, esőben, sárban nem viszik ki őket. Az eddigi tapasztalataim alapján cipőből, kabátból, overálból nem kell feltétlenül kettő (kimenős és bölcsis), mert nem amortizálódik annyira,mint az oviban fog és hát ebben a korban még gyorsan ki is nőnek mindent.
2014. márc. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!