Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogyan tudják a gondozónők...

Hogyan tudják a gondozónők megjegyezni, hogy kivel engedhetik haza a gyereket?

Figyelt kérdés
Úgy alakult a munkaidőnk miatt, hogy kb 4en fogunk menni a gyerekért felváltva, és mindig aznap derül ki, hogy melyikünk.
2014. ápr. 24. 12:45
 1/7 anonim ***** válasza:

1: fel van nekik irva.

2. pár nap után már megszokják/megtanulják

2014. ápr. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azért egy csoportban (gondolom bölcsi) nincs nagyon sok gyerek.


Egyébként pedig a legtöbb helyen van erre nyomtatvány, amit ki kell tölteni, illetve üzenőfüzet, amiben a szülők vagy a gyerekért menők telefonszáma is benne van.


Ha nálatok ilyen változó lesz, akkor én biztosan megtenném azt, hogy pl. egy kis a/5 méretű laminált kartonlapra kiírnám a gyermekem nevét, valamint annak a 4 felnőttnek a nevét, telefonszámát (esetleg fényképét is, ha profi akarsz lenni és aggódsz ezen :) és ezt ki tudják tenni maguknak a kis asztalukra vagy a csoportszobába.

Az első 1-2 hétben kell ezt a dolgozóknak megszokniuk, utána már automatikus lesz, hidd el, megjegyzik.


Esetleg én azt is megkérdezném, hogy van-e valamelyik gondozónak skype vagy viber a telefonján (ott ingyen lehet üzenetet küldeni)- akkor naponta küldenék egy üzenetet, hogy aznap ki megy a gyerekért- vagy egy sms-t normál telefonról, az is kb 10 Ft/nap. Nekem ennyit megérne.


Minden jót.

2014. ápr. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a testvérem és a 2 mama valamelyike vagy mi megyünk érte...nekik aztán teljesen min1,hogy éppen mikor ki mert tudják,hogy kivel engedhetik el a gyereket.Év elején le kellett írnom a neveket,hogy kik hozhatják el.Aztán hamar megjegyezték az arcokat.
2014. ápr. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Fel kell írnod az uzenofuzetbe, hogy ki az, aki jogosult a gyereket elvinni. A gondozono senki másnak nem fogja kiadni a gyereket, csak aki ott szerepel. Hogy melyik napon ki megy érte, az mar nem számít. Kivételes esetben lehet olyat csinalni, hogy reggel a szulo közli, hogy ma XY fog jönni a gyerekért, akivel meg nem találkozott. Jo személyleírást kell adni es fel kell készülni ra, hogy a gondozono kérheti, hogy mutasson neki fényképes igazolványt. Legalábbis nálunk igy van.
2014. ápr. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia!Igaz, óvodával kapcsolatos a tapasztalatom,de azért gondoltam megosztom: sokáig babysitterkedtem egy családnál és egy alkalommal az anyuka engem kért meg,hogy menjek a gyerekekért az óvis foci után, ő jelezte a gondozónak,hogy én megyek és ismeretlenül is simán beleegyezett,igaz a gyerkőcök már rohantak hozzám. Bár ez egy külön foglalkozás volt,de ilyen is van,remélem azért a legtöbb helyen nagyobb az ellenőrzés! Szerintem mindenképp beszéljétek meg a gondozónővel,majd ő elmondja mi ennek a menete,de biztos nem lesz fennakadás!
2014. ápr. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Simán megtanulják! Ha nem biztosak a dolgokban, elkérik az illető személyi igazolványát. Az uzenőfüzetbe beírt adatokkal összevetik és csak úgy adják ki. Ezért fontos, hogy mindenkit beírj, aki haza viheti a gyereket. Név, asszony név esetén a keresztneve, esetleg rokonsági kapcsolat, személyi igazolvány száma, esetleg a telefonszáma.
2014. ápr. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
(Régi a kérdés, de azért leírom.) Az én kistesómért általában anya vagy apa ment, ritkán én vagy a húgom. Semmi probléma nem volt, én nem tudom, honnan ismertek fel az óvónénik minket, de még a nevünket is tudták. Pedig szerintem utoljára ovisként láttak.
2015. szept. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!