Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Miért kell mindenképpen a...

Miért kell mindenképpen a beiratkozáshoz a munkáltatói igazolás?

Figyelt kérdés

Azt értem, hogy csak akkor járhat bölcsibe a gyerek, ha dolgoznak a szülők. Ezzel nincs is gond.

De nálunk most van beiratkozás. Jövő februártól szeretném csak járatni a fiam, és most kérték a munkáltatóit. Mondtam, hogy nem tudok vinni, mert ugye gyeden vagyok, épp most végzek egy tanfolyamot, és abban a szakmában szeretnék majd dolgozni. Akkor vigyek szándéknyilatkozatot. Mondom kitől? Van cég, amelyik ad papírt, hogy igen, mi 9 hónap múlva szeretnénk XY-t alkalmazni?

Akkor vigyek a jelenlegi munkáltatómtól, hogy majd szeretne visszamenni. De mondom, nem fogok oda visszamenni, a munkaidő miatt nem tudok. Ezt meg is beszéltük a főnökkel. Nem baj, azért írjon egy munkáltatói szándéknyilatkozatot, úgysem ellenőrzik.

Akkor ennek mi értelme????



2014. máj. 9. 18:35
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
52%
mindenesetre azon túl, hogy váltig állítod az igazad, egy teljes magyarázatot nem tudtál adni.
2014. máj. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy van, hogy csak akkor kell vinni a munkáltatóit, amikor már felvették a gyereket. De beiratkozásnál oda kellett írni, hogy hol dolgozol, mikortól vesznek vissza, hány órában, és aláírni, hogy a fenti adatok valósak.


Én jobban örültem volna annak, ha egyből kérik, mert így nem is értem mi alapján szelektálnak. Majd ha kérik a papírt, akkor a fele kiesik, mert hazudott, vagy mégsem kap munkát, és akkor kezdhetik újra hívogatni a szülőket, hogy bocs, a te gyereked mégse jöhet (amikor már nem tudja megoldani máshogy, a munkahely meg várja), bocs, a te gyereked mégis jöhet (amikor már közölted a munkahelyeddel, hogy mégsem mész, vagy megoldottad máshogy a gyerekfelügyeletet). Szóval nekem ez a magas.

2014. máj. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!