Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ebben az esetben mit tennétek?...

Ebben az esetben mit tennétek? Elutasítottak a bölcsiből.

Figyelt kérdés

Kislányomat nem vették fel a bölcsibe. Már betöltötte a 2-t, a gyedem lejárt, mennék vissza szeptembertől dolgozni, ez a pár gyeses hónap is komoly nehézségek elé állít minket, egy évig nem tudnánk megélni belőle. (Nyáron nincs felvétel, ezért kellett megvárni a szeptembert). Magánbölcsit nem tudunk fizetni, rámenne az egész fizetésem. És ha ez nem lenne elég, egy "barátnőm" simán hamis munkáltatóival bejuttatta a gyerekét, úgy, hogy közben terhes a kistesóval.

Ilyen esetben ti mit tennétek? Az idegeskedésen kívül persze. Nagyon tanácstalan vagyok...


2014. máj. 26. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs esetleg nagyi, aki tudná vállalni az oviig? Esetleg alapítványi, kevésbé felkapott bölcsik?
2014. máj. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Megfellebbezheted,de maximum ennyit tudsz tenni,ha nem veszik hát nem veszik.Gáz amúgy hogy másnak meg felveszik aki nem is dolgozik,nálunk is van egy anyuka,mikor szült utána két hónappal lett bölcsis a nagy,csak tudnám minek.
2014. máj. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nyilván volt már protekciója ott annak az anyának, csak kellett valami humbuk igazolás, hogy a bölcsi hivatalosan is lepapírozhassa, mért vették fel a gyereket. de ezen sajnos hiába idegeskedsz. próbálj más bölcsit keresni...de tényleg nagyon sajnállak...ismerős szitu...
2014. máj. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Mi úgy oldottuk meg hogy felváltva dolgozunk, a férjem állandó éjszakás, én nappal dolgozom, bevált de nem könnyű. Ha lehet próbáljátok a műszakokat vagy munkaidőtöket eltolni. Otthoni munka vagy részmunkaidő se segítene?
2014. máj. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! De, erősen gondolkodom otthoni munkán, de azt is csak akkor tudom csinálni, amikor a kicsi alszik. A férjemmel nem olyan a munkakörünk, hogy éjszakázni lehetne, a nagymamák meg még dolgoznak mindketten. :(

Lesz megoldás, olyan nincs, hogy ne legyen, nálam leginkább a kistesóval otthon maradó anyuka csapta ki végleg a biztosítékot.

2014. máj. 26. 13:23
 6/9 anonim ***** válasza:

AZ én kislányom is szeptembertől megy bölcsibe (remélem). Közben idő előtt kaptam egy állásajánlatot, amiben júniustól dolgoznom kell. Azt a 3 hónapot, míg a bölcsi kezdődik apuka, nagymamák és én fogjuk a kicsivel tölteni felváltva.

Ha a bölcsi mégsem venné fel a lányomat, akkor másik állami bölcsibe, családi napközibe, vagy magánbölcsibe próbálnám meg bejuttatni őt. Tudom, hogy ez az utóbbi két lehetőség jóval költségesebb, mint az állami bölcsi, de vedd úgy, hogy ez egy áthidaló lehetőség lenne, hiszen van rá reális esély, hogy az állami bölcsibe üresedés esetén bejuthasson a kislányod.

Addig is fellebbezd meg a döntést, írd le az indokaidat, járd körbe a többi intézményt, hátha...

De én elgondolkoznék a helyedben szintén az ál-munkáltatóin is.. csak ezzel az a baj, hogy a jelentkezési idő akkor is lejárt már.

Sok sikert!

2014. máj. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A terhes anyukás bölcsődébe menő gyerekes történetek nem fognak sokáig tartani, ugyanis az új törvény szerint, a szülés után még 20 hétig járhat a gyerek bölcsibe, utána a tesónak kötelező otthon maradni, és kiiratkozni a bölcsiből.
2014. jún. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
elvileg...de sajnos szerintem továbbra is lesznek ilyenek és nagyon sajnálom ezeket az anyukákat...
2014. jún. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk már volt erre példa, hogy a bölcsiből tesó miatt elment valaki, ez nem csak elvileg, hanem törvény. A bölcsődék igazgatóságát meg a bölcsit is nagyon megbüntetik ha kiderül.
2014. jún. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!