Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Elutasítottak az oviból, most...

Elutasítottak az oviból, most mihez kezdjünk?

Figyelt kérdés
Kisfiam februárban elmúlt 3 éves, a körzeti oviból elutasítottak helyhiány miatt, másik két óvodában is voltunk, de nem biztattak. Más is van hasonló helyzetben? Nevetséges, hogy kötelező és még sincs hely...máshol meg pangás van...

2014. máj. 26. 10:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kotelezo, csak 2015 szeptembertol felvenni a 3 eveseket. Ugy volt, h iden szeptembertol de eltoltak egy evvel.
2014. máj. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez komoly? Honnan tudod?

Ezen idegelek három hete...

Hvg-ben olvastam én is, de a törvényben meg ez van, még a férjem is elolvasta...több óvoda oldalán is már így szerepelt, ahol voltunk ott is...

2014. máj. 26. 10:46
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak 2015 szeptemberétől lesz kötelező.
2014. máj. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is izgultam,mert tényleg eltolták jövő szeptemberre...
2014. máj. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak a halmozottan hátrányos helyzetű, 3. életévüket betöltött gyerekeket kötelesek felvenni az óvodák. Először is próbálj meg fellebbezni. Az elutasító levélben gondolom ott van, hogy hol kell ezt megtennetek.
2014. máj. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

milyen törvény? maximum törvény tervezetet olvasgathattatok, mert a most hatályos törvény szerint 5 éves kortól kötelező az óvoda.


volt egy tervezet, miszerint 2014. szeptemberétől 3 éves kortól lesz majd kötelező, de nem sikerült a férőhely megteremtése, így kitolták 2015-re, de ez is csak tervezet.

(és mivel azóta se történt semmi, ez is tolva lesz)

2014. máj. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
utolsó: úgy ahogy mondod!
2014. máj. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 H.Orsolya ***** válasza:
Nekem azt mondták : Ha vissza mész dolgozni, akkor valahol muszáj helyet találniuk, mert ugye elméletileg csak 3 éves koráig maradhatsz vele otthon. Ha jön a következő baba, vagy valami miatt otthon vagy , akkor nem kötelező felvenniük. Egyenlőre 5 éves kortól kötelező az óvoda.
2014. máj. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a választ, a törvényt, amúgy az óvodák honlapján olvastuk, plusz párom ki is nyomtatta, mert én is mondtam neki hogy kitolták...úgy tűnik félreértettük mindketten, plusz az óvoda már belefoglalta a jelentkezésnél...de tényleg nem volt feltüntetve, hogy csak tervezet, hanem a megfogalmazás szerint is, az volt, hogy a törvény szerint a 3 éves korát 2014...ig betöltő gyermek óvodakötelessé válik és szept 1-étől napi 4 órában köteles óvodai foglalkozáson részt venni...még waldorfban is voltunk, ott is 3 éves kort mondtak, hogy ők ált. 4 éves kortól javasolják az óvodát, de a törvény miatt levitték 3-ra a korhatárt...gondolhatjátok, ha óvodában mondják, csak elhiszi az ember...amúgy óvoda előkészítő lesz, mondták, az óvodavezető mondta,hogy nem is éri meg fellebbezni, a jegyző sem tud helyet csinálni, papíron sem, így is 28-an vannak már egy csoportban...no komment
2014. máj. 30. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!