Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Egy főállású anya másfél éves...

Egy főállású anya másfél éves gyerekét felveszik bölcsibe?

Figyelt kérdés

Nem értek hozzá, csak kíváncsiságból kérdezem.

Régen csak a dolgozó nők gyerekét vették fel....nem tudom ma hogy van.De két távoli ismerős gyereke is bölcsis.Az egyik még gyesen van, de már terhes a 2. babával, a gyereke bölcsis.

A másiknak 3 gyereke van a 2 nagyobb már iskolás, a kicsi másfél éves, és bölcsis, az anya nem dolgozik tudtommal...


2014. jún. 22. 17:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindig attól függ, mennyire van hely a bölcsődében. Vannak települések, ahol annyi kisgyerek és dolgozó anyuka van, hogy tényleg csak azokat veszik fel, akik minden feltételnek megfelelnek, esetleg még azok közül is sokan kiszorulnak, de akadnak olyan bölcsődék is, ahol a fennmaradásért küzdenek, minden picit bevesznek, csak nehogy megszüntessék az intézményt.
2014. jún. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%

Attól függ ha van hely igen, bár akkor férj helyébe azonnal elküldeném dolgozni, nem napot lop otthon,míg szegény gyerek bölcsis.


Legtöbb bölcsődébe nem veszik be, ami szerintem nagyon is helyes, hisz dolgozó emberek adójából tartják fen.

2014. jún. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mennyi gyerek jelentkezik.

Mi Budapesten élünk, a férjemtől is kértek munkáltatói igazolást és telefonon ellenőrizték is a valódiságukat.


De ahol felnőttem, az egy somogyi kis falu. Ha nincs elég gyerek, bezárják a bölcsit, emiatt már évek óta "toborozzák" a gyerekekt.

2014. jún. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy magánbölcsibe járnak? Oda bárkit felvesznek, nem kell munkahely, sőt, arra is van lehetőség, hogy a gyerek csak fél napot járjon, vagy ne minden nap, hanem csak heti 2-3 alkalommal. Szerintem ha megengedhetik maguknak, heti 2-szer fél nap még jót is tesz a gyereknek.

Nálunk az önkormányzati bölcsibe kizárólag olyanokat vesznek fel, ahol mindkét szülő dolgozik, és ott se mindenkit, a mi kislányunkat pl. elutasították, járathatom a tök drága magánbölcsibe (de még így is jobban járunk anyagilag, mintha csak gyesre itthon maradnék vele.)

2014. jún. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia 17:26-os hol éltél Somogyban? Én is somogyi vagyok. :)


Már Pesten élünk, itt is szigorúan ellenőrizték a munkahelyeket, sőt elsőre oviba se került be a fiam, annyira nagy volt a túljelentkezés.

2014. jún. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Az egyik Miskolcon lakik, a másik, egy attól kisebb borsodi városban...
2014. jún. 22. 18:44
 7/17 anonim ***** válasza:

Ha van hely, akkor beveszik. Nálunk nagyon nagy a túljelentkezés a bölcsikbe. Az én városrészemnek nincs is körzetes bölcsije, akkor veszik be a gyereket, ha a körzetes gyerekeke nem töltik be az összes helyet. Na, ilyen nincs. Születése után a gyereket be kell íratni bölcsibe, akkor talán bekerül 2 évesen.

Amúgy úgy tudom, hogy a 3 vagy több gyerekesek előnyt élveznek és a munkanélküli szülők gyerekei is, illetve egyéb orvosi igazolásokkal vagy védőnő ajánlásával, hogy a gyereknek szüksége van a bölcsire, könnyebben bekerülnek.

2014. jún. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Utolsó aki anyaságin van az nem munkanélküli, gyerektársaság sem hiszem, hogy kel ahol 3 gyerek minimum van.
2014. jún. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ki mondta, hogy aki gyeten van, az munkanélküli. A kettőt külön értettem, nálunk a bölcsiben az van, hogy a 3 vagy többgyermekes szülők gyerekei előnyt élveznek, de a munkanélküli szülők gyerekei is előnyt élveznek. Ezt nem én találtam ki, az általam kiválasztott bölcsődében, ahova szeretném, hogy a gyerekem majd járjon 2 évesen, ez a szabály.

[link]

2014. jún. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

9-es vagyok, még ezt találtam:

Felvételkor előnyben részesül az:

- akit egyedülálló szülő nevel,

- akinek családjában három, vagy több gyermek van,

- akinek egyik szülője munkaképtelen,

- akinél egészségügyi vagy szociális indok áll fenn,

- aki gyermekvédelmi kedvezményben részesül.

A gyermek bölcsődébe való felvételét a szülő hozzájárulásával:

- a körzeti védőnő,

- a házi gyermekorvos, vagy házi orvos,

- szociális illetve családgondozó,

- gyermekjóléti szolgálat,

- gyámhatóság,

is kezdeményezheti.


[link]

2014. jún. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!