Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél évesnél éjszaka anya...

Másfél évesnél éjszaka anya keresése?

Figyelt kérdés

Folyamatosan,szinte óránként felébred,és "ellenőrzi",hogy ott vagyok-e.Ha nem akkor hangosan szól,hogy Anyaaa.

Ez gyakori?Vagy csak nálam van ez?Volt már valakinél ilyen eset?Meddig tartott?

Konkrétan egyikőnk sem alszik túl sokat már ezért mostanában.Mit tegyek?


2013. nov. 7. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:

hát hogy pontosan másfél volt-e erre nem emlékszem, de volt nálunk is ilyen időszak, elég hosszan tartott, sztem ez egy olyan szeparációs szorongásféle, és mivel egyre okosabb, tovább tart..

Én mindig mentem, igen, ittvan anya, és maradtam, míg visszaaludt...általában pár perc volt, de volt hogy ott is ragadtam mellette, mert elaludtam..:-))


Aztán 1x csak elmúlt..:-)) szóval sztem menj, és nyugodjon meg, és akkor majd 1x csak elhiszi, hogy anya mindig ott van, ha nem látj téged akkor is, és ha biztonságban érzi magát majd, mert tudja, hogy bármikor szólhat, te mész, akkor nem fog szólni...:-))

2013. nov. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszod,egyébként pont úgy csinálom ahogy Te leírtad.Még nem olyan rég kezdődött,2-3 hete,de már kivagyunk mindketten.Remélem hamarosan leszokik róla:-)
2013. nov. 7. 14:06
 3/7 anonim ***** válasza:

:-)) Akkor egyetértünk..

Hát igen, sajnos ez ilyen..emlékszem én is tök kivoltam...a férjem már immunis, csak akor kel fel, ha orrszívózunk..


Amúgy erre rá kell állni, mert mikor betegek, akkor ez továbbra is fennáll majd sajnos...márpedig mikor kezdte az ovit, akkor 1 hét itthon betegen=éjjeli kelések 4-5x, majd 1 hét ovi=alvás....:-))


szióka

2013. nov. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A szeparációs szorongás második része. Teljesen normális. Vannak gyerekek, akik ilyenkor fordulnak át a "mindenkivel barátkozunk"-ból a "mindenkitől félünk"-be, csak anya a jó.

2-3 hét alatt lecseng.

2013. nov. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hű,de jó hírt mondtál,én azt hittem majd hónapokig fog tartani.Eddig viszont szégyenlős volt,de kezd nyílni idegenek felé mostanában.:)
2013. nov. 7. 14:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Az enyém is ezt csinálja. Én beköltöztem mellé a szobába. Este leteszem, aztán én is a hábóban fekszem le aludni, ha pedig ébred, átmegyek a szobájába, és a kiságya mellett lévő matracon folytatom az alvást. Régebben még ringatnom kellett ilyenkor, utána simoganom a kiságyában, most már hozzá sem kell érnem, elég neki a tudat, hogy ott vagyok a közelben.

Én is jobban örülnék, ha egyedül végigaludná az éjszakát, de most azt tartom a legfontosabbnak, hogy mindenki kialudja magát, mindegy, hogy hol.

2013. nov. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ez nem múlt el, már 4 éves elmúlt, de vele alszom egy szobában, mert belefáradtam az örökös vándorlásba. Így nem ébred fel, mindenki nyugodtan alszik.
2013. nov. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!