Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Kisgyerek, munka, bölcsöde?...

Kisgyerek, munka, bölcsöde? Na de melyiket, hogyan?

Figyelt kérdés

Két kisgyerekünk van. Egyik 3,5 éves a másik 2 éves. A nagy oviba jár szeptembertöl, a kicsi januártol bölcsödébe. Mindegyiknek fél napja van, délbe hozom elöket, itthon esznek, alszanak.

Januártól elkezdtem saját vállalkozásomat, itthonról dolgozom. Egyre jobban építem ki, és vannak megrendeléseim is. Sajnos a gyerekek sokat betegek, van, hogy napokig nem tudok dolgozni, estére iszonyat fáradt vagyok.

Kölföldön élünk, családtag nincsen a közelbe aki néha vigyázna a gyerekekre. Lehet mondani, hogy szinte minden percbe csak 4 en vagyunk, még hétvégén sincsen kire lepasszolni öket pár órára.

ìgy bevásárlás, orvos, ügyintézés is csak gyerekekkel van. Férjem is kicsit fáradmár ebbe, mert, hát egymásnak sem tudunk nagyon lenni.

Most ott vagyok, hogy a nagy kapott délutáni helyet az oviban. Viszont olyan rossz érzésem van, hogy a kicsit is lepasszolnám egész napra. Pénz nem kell, simán ellennénk még 1 évet így. De nekem meg most egyre több lehetöségem van. A kicsivel is elég nehéz, a nagyhoz képest sokkal több rosszaságot csinál, mindenhol hisztizik, utca közepén eldobja magát... Szóval ideges is vagyok rá, és sokat veszekszem velük, föleg mert dolgoznék kicsit és ordítanak...

Nem tudom, hogy mit kellene tenni, de ez így nem túl jó.

Adjam be a kicsit is egésznapra(15-ig), és dolgozzak, majd amikor itthon vannak, akkor egy kicsit se dolgozzak már és csak rájuk figyeljek.

Vagy adjam visszább a munkával, és elégedjek meg azzal amit tudok csinálni abban a két órában délelött?



2014. júl. 8. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Persze, hogy add be, mindenkinek jobb lesz.
2014. júl. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én a másik oldalt képviselem, a ne add be oldalt.:)

Egy linket küldenék, kérlek olvasd el!

[link]

2014. júl. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a nagy mindenféleképpen legyen délután is az oviban. A kicsi pedig maradjon még egy ideig délelőttös. Talán ha egy kis időt kettesben tud tölteni veled, az hatással lesz a hisztire is, hiszen nem kell ilyen erős fegyverrel felhívnia a figyelmedet. Tudom, milyen nehéz két gyerekkel, nekem se segít a férjemen kívül senki. Pár hónap múlva meg a kicsi is lehet egésznapos. Én így tennék.
2014. júl. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha a pénz nem számít, akkor miért nem kerestek egy bébiszittert, hogy néha kettesben is legyetek?


A többi részéhez:

nekünk három gyerekünk van, a középső már járt bölcsibe, mert én újra dolgoztam, és nagyon szerette, és most a kicsi fog menni, ugyanoda ősztől, bár én már most is dolgozom, csak megoldjuk apával. (Nem hagyományos állásom van, de el kell mennem itthonról)

6,4,5 és 2 évesek.

Nekünk jó így.

2014. júl. 9. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%
add be mindkettöt délutánra is te addig dolgozol és amikor vége van bölcsinek,ovinak már csak velük legyél és kész.
2014. júl. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
Jobb lesz, ha mindkettőt beadod. Nem megy az, hogy sehol nem tudsz megfelelni, ingerült vagy velük, stb. Mire jönnek, elvégzed a munkádat, és türelmesebb leszel, mert nem érzed azt, hogy miattuk nem haladsz. Ez nekik is jobb és nektek is.
2014. júl. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is add be mind a kettőt délutánra is. Társaságban lesznek többet, szocializálódnak, te el tudod végezni a dolgod és nyugodtabban tudtok utána már csak egymásra figyelni. :)
2014. júl. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!