Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hol tudnék bébiszitter állást...

Hol tudnék bébiszitter állást találni ha nincs még szakképzésem?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok és már 2 éve szeretnék nyári szünetekben pici gyerekekre vigyázni sosem jön össze. Most hogy már azért betöltöttem a 18-at bízom hogy hátha most sikerülne. hol tudnék ilyen állást keresni aki rám is bízza a gyerekét szakképzés nélkül tapasztalatom az van mert nagyon sok kis gyerek volt a családban de már ők elég nagyok. legkisebb gyerek 2 hónapos volt akire vigyáztam

2014. ápr. 29. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sehol, de próbáld meg először ismerettségi körben, vagy a lakóhelyeden hirdetni magad. Aztán esetleg apród, jófogás. De a gyermekfelügyelet nem olyan, mint egy konyhai mosogatás, mindegy ki végzi. Egyrészt érteni, másrészt érezni kell hozzá. A családon belüli gyerekek más lapra tartoznak, az család. Idegen gyereke megint más. Szerintem sok reményt ne fűzz hozzá.
2014. ápr. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Arra h sok a kisgyerek a csalàdban senki nem fogja rádbizni a gyerekèt, ezt most megmondom. DE szurkolok!!
2014. ápr. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de én sem bíznám rád a gyerekem. 1 éves. Még a szakképzettekkel is vannak fenntartásaim, nem mindenki végzi jól a munkáját.

És ha neked még képesítésed sincs... Azt bárki mondhatja, hogy már vigyázott gyerekre.

És tudnád, hogy mit kell tenni, ha pl fuldoklik?

Vagy ha úgy esik el, hogy valami komolyabb sérülése lesz?


Azért a gyerekfelügyelet nem játék!

És a bébiszitterek nem véletlenül végeznek iskolát!

2014. ápr. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Menj el külföldre majd ilyen aupair-nek /vagy mi a fene/ az egyik ismerősöm mellett csinált ilyen "nanny" szakmát odakinn.
2014. ápr. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Felelősségteljes szülő,nem fogja rád bízni a gyermekét!

Én is szoktam vigyázni kicsikre,nagyobbakra egyaránt,de nekem csecsemő és gyermekápolói végzettségem van,dolgoztam kórházba,illetve elvégeztem egy kisgyermekgondoz és nevelő képzést is!

Így nyugodt szívvel bízzák rám a gyereküket.

Ez nem játék,ha egy gyermek fuldoklik,betöri az orrát,eltöri a kezét,vagy kap egy epilepsziás rohamot,vagy egy anaphilaxiás shockot tudod mit tegyél?!

Nem hiszem!

2014. ápr. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem elég sok helyen lehet.

Pláne nyáron, tele van hirdetésekkel mondjuk az aprod ami már olx vagy jófogás. Ha Bp-i vagy akkor iszonyatosan nagy lehetőség áll előtted, hisz egész évben szakképesítés nélkül keresnek babysittert, elég jó fizetéssel.


Sajnos nekem nem jött össze Magyarországon, mivel itt a Tiszántúlon alig volt néhány hirdetés. Viszont Pesten... rengeteg.

2014. ápr. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezt úgy szokták, hogy valami ismerősöd gyerekére vigyázol, aki aztán, ha jó vagy, ajánl téged az ő ismerősének, és így tovább. Családtagoktól, barátoktól kérdezd meg, nem tudnak-e olyan anyukákról, akiknek kellene bébiszitter. De hirdetést is feladhatsz neten. Biztos nem fogják úgy idegenek rád bízni a gyereküket, hogy felhívnak látatlanul, hogy "szia, akkor kellenél kedd délutánra", hanem előtte pár alkalommal eljársz látogatni, ismerkedni, megnézi a szülő, hogy hogy jössz ki a gyerekkel, és ha jónak lát, akkor alkalmazni fog.
2014. máj. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, egyébként néhány válaszolótól kérdezném, hogy ők maguk szülőként mindig tudnák, mit tegyenek vészhelyzetben? Mert szerintem nagyon sok szülő hozzá se tud szagolni mondjuk egy váratlan görcsrohamhoz vagy hasonlóhoz. Nem minden anyuka ápoló, védőnő vagy orvos, vannak köztük képzetlenebbek is, mégis tudnak felügyelni egy gyerekre. Egy bébiszittertől sem elvárás ez szerintem, elég, ha felelősségteljes és észnél tud lenni vészhelyzetben, pl. tud azonnal segítséget hívni, nem blokkol le.
2014. máj. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!