Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyukák, ti hol...

Kisgyerekes anyukák, ti hol dolgoztok két kisgyerek mellett? Hogy oldjátok meg ha beteg, nyári szünet, stb, ha nem nagyon van segitség?

Figyelt kérdés
két ovodás koru mellett hová lehet elmenni dolgozni, hogy megoldjátok az : érte menni, szünetek, betegség.

2014. febr. 19. 14:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Elvégeztem fodrász sulit, míg a második bölcsis volt, rengeteg rokoni segítséggel. Saját vállalkozásom lett, egy asztalt bérelek a saját kisvárosunk egyik fodrászatában. Így azért tudom a vendégeket rendezgetni, ha valahová menni kell. Mármint az időpontokat. Előtte mindig bankban dolgoztam, főképp backoffice-ban, irodai munka látástól mikulásig. Így jó, de szombaton 7-kor kezdek, akkor kell a nagyi azért a gyerekek mellé, hál Istennek jön is.

A rokonom kozmetikát nyitott ugyan így, két kislánya van, és néha ő is kér rokoni segítséget, de elég jól meg tudja ő is oldani a nem váratlan helyzeteket, a szokásos heteket. De neki párja is segít, mert pl. ő viszi a lányokat, az apa hozza haza.

2014. febr. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Ugyanez a helyzet nálunk is, csak annyi különbséggel, hogy nekünk egy ovis gyerekem van, senki segítség nincs, Apa 3 műszakos, össze-vissza dolgozik. Én pedig ezért nem dolgozok, illetve nem tudok dolgozni. Munka az van/lenne, de több műszakot nem tudok elvállalni, mert nincs senki, se rokon, se testvér, SENKI, akire bízhatnám a gyerekemet. :( Régen nem így gondoltam, hanem úgy, hogy basszus, nem hiszem el, hogy nem tudja az illető megoldani, csak a kibúvót keresi, hogy ne kelljen dolgozni. Hát nagyon nem. Én is belecsöppentem ebbe a kellemetlen helyzetbe, és belátom, gyerekkel nem könnyű munkát vállalni. :/ Mama 2 hónapja hunyt el, Papa dolgozik még, és ennyi. Itthon végezhető munkát próbálok keresni, de eddig nem jártam sikerrel. :( "Tök jó, mert Apa eltart." Rettentő bosszús vagyok ez miatt, már nagyon várom azt a pillanatot, amikor végre én is munkába állhatok!!! Hát nem könnyű annak, velem egyetemben, akiknek egyáltalán nincs semmilyen segítségük. :/ Babysittert pedig nem éri fogadni. Persze sok mindentől függ, pl. aki havi nettó 3-400.000Ft-ot keres,vagy többet, annak érdemes. De nem egy átlagkeresetű embernek...

Tehát: én itthon vagyok, így tudom a gyerekemet vinni-hozni oviba, ha beteg én vagyok vele... Nehéz sajnos. :(

Ja, és most lehet lepontozni egész nyugodtan, mert "munkakerülő" vagyok én is...

2014. febr. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nekem még nincs gyerekem de ha lesz ugyanabban a helyzetben leszek mint a 2. válaszoló párom 12 órázik anyós dolgozik

anyum 120 km re van tőlem és ő sem fog tudni segiteni ugyhogy mi is leszünk 1 helyzetben .

2014. febr. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A második, "munkakerülő" (Bocsi! :-))anyukával teljesen egy cipőben járok. Apa teljesen kiszámíthatatlanul dolgozik. A teljes rokonság az ország másik felében él. Így se nagyszülő, se nagynéni/bácsi, keresztszülő nincs aki segítene akár egy órára is vigyázni a gyerkőcre. Úgyhogy én is itthon maradtam a gyes után. Apa dolgozik, eltart + fizeti a tb-met. Elég rossz érzés, de nincs más választásunk.
2014. febr. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
33%
Közigazgatásban dolgozom én és a férjem is. Ugyan még csak egy gyerek van, de kettővel is meg oldjuk majd ugyanígy, relatíve gond nélkül...más közigazgatásban dolgozó ismerőseink is megoldják...
2014. febr. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
hát ezen agyalok én is, mert szept. töl ovis lessz a második gyermekünk is.nekem is a férjem reggeltöl estig dolgozik. még az oviba vitelt ö tudja vállalni, de a haza hozatalt már nem. (ha én is dolgoznék). kiváncsi voltam, hogy ki hogy tud elhelyezkedni, vagy egyáltalán dolgozik-e.
2014. febr. 19. 19:59
 7/16 A kérdező kommentje:
hát igen, olyan kellemetlennek tünik, ha "apa tart el". pedig én is világ életemben, még nem voltak gyerekek, folyamatosan dolgoztam.de két kis gyerek mellett már nem olyan egyszerü.
2014. febr. 19. 20:03
 8/16 anonim ***** válasza:

nálunk sincs segítség. az élő nagyszülők dolgoznak, apukám este 6ig, apósom reggel 5-től, anyám 2 melóhelyen. férjem vállalkozó, így gyakorlatilag vasárnapi apuka, hétköznap aludni jár csak haza, viszont reggel tudja vinni oviba a lurkót.

pont ezért, mert a több műszak nem megoldható, bedolgozok. elég rosszul keresek, minimálbér körül, de még nem tudok más munkát bevállalni mert elég sokat beteg a gyerek :(

terv az, hogy ha megerősödik akkor elmegyek 8 órás munkahelyre, kicsit több pénzért és ha olyan akkor fogadunk valakit, hogy elhozza. csak ugye akkor ugyan ott vagyunk, mint ha maradnék itthon ezzel a munkával. csak nagyon vágyom már emberek közé

2014. febr. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 porcukormókus ***** válasza:

En is ettol rettegek. A ferjem csak 7vegen van itthon altalaban, anyosom velunk lakik ugyan, de azert o mar nincs a toppon, hogy ket ovist rendszeresen hozzon-vigyen. Anyukam meg messze lakik. En meg itt a kozelben biztos nem talalok epkezlab munkat...

Ha a ferjem tokeeros nagyvallalkozo lenne, engem talan annyira nem erdekelne, mert itthon is van boven feladat; gyerekek, haztartas, kert , vetemenyes stb. Nem sorolom, nem unatkoznek akkor sem.

De azert hianyzik az en keresetem is, es hianyzik a felnott tarsasag nagyon. Es sajnos engem a haztartasbeliseg kicsit sem elegit ki. :/ :(

Pedig nagyon ugy fest, hogy ram is ez a sors var..

2014. febr. 20. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Jövőhéttől dolgozni fogok köztes időben! Erre bevallom nem számítottam, úgymond "égből pottyant lehetőség". De nagyon örülök neki! Már ma mehettem volna, de éppen ma kezdte a Férjem a délutános műszakot. Tehát a hét kilőve. :/ De azt is beszéltem az illetővel, illetve Ő ajánlotta fel, hogy otthon is végezhetem a későbbiekben a munkát, miután betanultam! Jaj végre, nagyon örülök neki! Ez amúgy alkalmi munka lesz... Mindegy, de legalább tudom magam után fizetni az a ... eü. járulékot. :/ Nem Apának kell ezentúl. Nem mindegy.
2014. febr. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!