Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Nálatok mennyire segítenek a...

Nálatok mennyire segítenek a bölcsiben a szobatisztaságra nevelésben? Én nagyon kiakadtam! Jogosan?

Figyelt kérdés

Kisfiam otthon már ügyesen szól, de persze vannak még balesetek. Gondoltam, ha a bölcsiben napi 8 órát pelenkában van, akkor azzal nem leszünk előrébb, ott is el kellene kezdeni leszoktatni.

Ma reggel is ügyesen bilizett, büszke volt magára, és megbeszéltük, hogy bugyiban megyünk, de szólni kell majd. Örült magának, már gyakoroltuk reggel, hogy hogyan fog szólni majd. Erre amikor reggel adom be, és szólok a gondozónak, hogy akkor segítsenek itt is ebben, kisfiam pedig büszkén mutatja hogy bugyi van rajta, a gondozónő flegmán rám néz, és ennyit mond: „Hát itt nem szól”, és levetették róla a bugyit, rá kellett adnom egy pelenkát.

De legalább normálisan mondta volna, hogy „De jó, ügyes vagy, majd akkor gyakoroljuk itt is, de most még legyen rajtad pelenka”, azt is el tudom fogadni, de nem ezt a lekezelő félmondatot, szegény kisfiam pedig úgy örült reggel. (Mellesleg persze hogy nem szól, mert tudja, hogy pelenkába lehet pisilni, bugyiban nem lehet.)

Nálatok mennyire segítenek? Nem megy ez egyik napról a másikra! Nem várhatom el a gondozónőtől, hogy segítsen?


2014. júl. 9. 10:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk minden pelenkacsere előtt megkérdezik tőle, hogy szeretne e ráülni a wc-re. Ha igen, akkor ráültetik, de ha nem akar, akkor nem erőszakoskodnak.
2014. júl. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
a mi bölcsinkben szerencsére nagyon pozitívan álltak hozzá.én bugyipelenkát vittem neki a végefelé,és mindig gyakorolták a bilin,wc-n pisilést.aztán beteg lett,nem ment egy hétig bölcsibe.aznap,amikor nem ment,nem adtam rá pelenkát,aztán már soha többet,mert szobatiszta lett.Még balesetek sem nagyon voltak.
2014. júl. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk pont a gondozónő mondta, hogy itt a jó idő, sokat vannak az udvaron, vigyek neki sok-sok kisgatyót, akkor nem adnak rá pelust, ha bepisil átöltöztetik. Nem értem azt a gondozónőt, hiszen egyszer el kell kezdeni, és utána is előfordulhatnak balesetek.
2014. júl. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sajnálom, hogy itt így állnak hozzá, mert így nehéz, hogy otthon elkezdem, de nap közben ők nem segítenek, így nincs következetesség, sokkal lassabban fog menni a dolog... :(
2014. júl. 9. 13:02
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Nekem pénteken rákapott a szobatisztaság érzésére,hétfőn már bugyiban vittem,és mondtam hogy csak alváshoz kapjon pelust.Vittem sok váltó gatyót,bugyit,így is tettek nem adtak rá pelust.Sajnos sok helyen van az amit te is írsz,és nem értek vele egyet.
2014. júl. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

igenis csapj az asztalra és te is hasonló flegma stílusban közöld a "kedves" gondinénivel,hogyha nem segít a szobatisztaságban csak még jobban összezavarja a gyereket akkor te megkeresed a bölcsivezetőt és panaszt teszel!

Én anno hasonló helyzetben így tettem..utánna kenyérre lehetett kenni a gondozónőt!

ne hagyd hogy bezavarják ezzel a gyermeked mert akkor rosszabul jártok és többel kötitek be!!Legyél egy kicsit erélyesebb és igenis mond meg neki holnap reggel hogy már pedig ne adjanak rá pelenkát!!

2014. júl. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell az asztalra csapni, elég ha határozott, de kedves vagy, az is hatásos. Lehet, hogy flegma volt, de nem biztos, hogy mindig ilyen és nem minden gnő egyforma.De persze megemlítheted, hogy esetleg megbeszélhetitek a hármasban vagy négyesben a vezetővel is. Elvárhatod a gnőtől hogy segítsen kérd meg rá, mond el hogy ti otthon hogy csináljátok. Egyébként tényleg nem szoktak kezdetben sólni, mert annyi új inger éri őket, hogy megfeletkeznek magukról. Pontosan ezért kell a gnőnek rákérdeznie, kihívnia pisilni.Sok sikert a gnővel:))
2014. szept. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem értem a kisgyermeknevelő hozzáállását, meg kellett volna próbálnia együttműködni a szülővel és legalább annyit mondhatott volna ,hogy rendben van anyuka akkor megpróbáljuk ide bent is és ha nem is szól napközben a gyermeked mert esetleg még fél jelezni a kisgyermeknevelőjének akkor is biztatással ,vagy akár úgy hogy napközben többszöri rákérdezéssel ösztönzöm hogy nyugodtan szóljon és eleinte ha nem is szól akkor a nevelő magától ráülteti a wc-re vagy a bilire ha nem tiltakozik. Ha még sem müködne így a dolog akkor pár nap után nyugodt stílusban meg lehet beszélni az anyukával ,hogy sajnos idebent még nem alakul a szobatisztaság és egy ideig még rá kell hogy adjuk a pelenkát,mivel annak sincs értelme hogy emiatt a gyereknek szorongása legyen.
2014. szept. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!