Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Van jelentősége a szobatisztas...

Van jelentősége a szobatisztaságra nevelésben annak, hogy milyen a bili?

Figyelt kérdés
Egy pár száz forintos bilink van egyelőre, amibe a 21 hónapos lányunk bele is pisil fürdés előtt, és napközben is általában, ha ráültetem. Gondoltam, hogy ha vennék valami komfortosabbat, még jobban ráülne, és talán kaki is sikerülne. Van értelme? Mik a tapasztalatok?
2013. máj. 21. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Jó az olcsó bili is.

Ha kényelmes neki, akkor jó.


Nekünk volt drága bilink, de túl széles volt az alja, nem volt kényelmes a gyereknek.

Az olcsóbb kényelmesebb volt.

De nem ettől fog belekakilni vagy sem a gyerek.

2013. máj. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A családunkban minden gyereknek volt autós bilije meg rózsaszín fullos, trendi, mesefigurás, stb. De csak azt a régi hagyományosat használták rendeltetésszerűen a gyerekek. a többit játéknak tekintették, tologatták, stb. a bili az bili, szerintem az a jobb, ha hagyományos a formája, így a gyereknek is egyértelműbb, h ez nem egy játék, ez egy eszköz, aminek rendeltetése van.

De majd jönnek mások is, akiknek meg lehet, h pont szipi-szupi formatervezett, tematikus bili volt a kedvence:)

2013. máj. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jó az olcsó bili is.

És tudom, hogy nem ez volt a kérdés, de azért leírom, hogy

viszont addig nincs értelme a szobatisztasághoz nekiállni, míg csak te ülteted. Majd ha felismeri az ingert, vagyis érzi, hogy kell neki pisilni vagy kakilni, akkor lesz tudatos. Ha te bizonyos időközönként ráülteted vagy megfigyeled, hogy fürdés előtt mindig kell neki pisilni, abban semmi tudatos nincs, így olyan módon szobatiszta sem lesz. Tehát ha a kislányod még nem ismeri fel az ingert, vagyis nem akkor ül rá magától a bilire, mikor érzi, hogy kell neki, akkor addig még sok értelme sincs a biliztetésnek. Mert ettől nem lesz szobatiszta.

2013. máj. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző írta: ha a gyerknek kényelmes, nem kell drágább. Én vettem a fiamnak egy nem túl olcsót, és az lett a vége, hogy mivel a két lába közti rész alacsony, két éves kora óta, simán kipisil belőle.
2013. máj. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én vettem egy kéket, hogy az jó lesz. Hát nem. A gyerek pirosat akart. Azt is megvettük. Az új magasabb, kivehető a közepe, szívesen ücsörög rajta. Lényeg, hogy kényelmes legyen, ki kell próbálni, és a gyerek válassza ki, tetsszen neki.

A régi bilit meg elvittük a mamához, lépcsőre kell tenni vagy valami magaslatra, úgy kényelmes, legalább nem kell az itthonit cipelni.


Szerintem a kakára még meg kell érnie, ha belepisil, akkor nincs gond, szereti a bilijét.

2013. máj. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Akkor marad a "gagyi" bili. :-)

Azért wc szűkítőt veszek. Egy próbát megér, később úgyis kell majd.

2013. máj. 24. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!