Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsis néni pikkel ránk?

Bölcsis néni pikkel ránk?

Figyelt kérdés

Van a kislány, csoportjában egy gondozónő és úgy vettem észre pikkel a gyerekemre vagy ránk.

Mindig beszólogat, ha harisnyában vittem le akkor azért szólt miért nem nadrágban, van bölcsis benti ruházat, tudtak volna adni nekik. Akkor a nyári nem pancsoltatáshoz, hanem zuhanyoztatáshoz úszópelenkát akartak bekéretni.

Ma megjegyzést tett miért nem nyírom le a kislányom haját és mosom meg mindennap és megkérdezte milyen gyakran mos hajat- másfél éves nagy hajú- egyébként hetente- 5 naponta.Nem értem mire jó ez a kötekedés.

Voltunk kislánnyal egy napot kórházba, csak megfigyelésen, fejét megütötte- követelte vigyek egészséges igazolást, holott nem volt kitiltva a bölcsődéből betegség miatt én ijedtem meg egy esés miatt és bevittem röntgenre másnap ki is engedtek, rohanhattam a körzetihez.


2014. aug. 6. 19:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Nem lehet, hogy csak segiteni akar? Talan a harisnyat nehezebb neki kezelni, a gyerek hajat meg zsirosnak latta. Az egeszseges igazolas pedig kotelezo.
2014. aug. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A gyerek haja nem volt zsíros, de akkor is a többi szülő előtt kínos volt magyarázkodni. Harisnya volt a fél csoporton, úszópelenkát meg miért kért, amikor a másik gondozó fürdőbugyit kért be? Egészséges igazolást minek, amikor volt kórházi jelentésem.
2014. aug. 6. 19:25
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Korhaz utan mindenkeppen kell.


Na mindegy. Mi lenne, ha mondanad, hogy szeretnel vele beszelni negyszemkozt, adjon egy idopontot. Ott meg megkerdezned, hogy esetleg tettel e olyat, ami miatt haragszik rad.

2014. aug. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
16%
A tied pelenkás még? És hogy viselkedik mindeközben? És te hogy viselkedsz?
2014. aug. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem nem kötekedik. Egyébként azért kér igazolást, mert a zárójelentést nem tudja eltenni. És ez a szabály, hogy a gyermekorvosnak kell igazolást adnia. A zárójelentést vissza kell vinned minden esetben a körzetihez, aki dokumentálja és ezután ad ő ki egy igazolást ami a bölcsődének szól.Egyébként a zárót is bekérheti, hogy a tözslapjára a bölcsiorvos rávezesse, mindent dokumentálniuk kell.Ha például nem szólsz be, hogy most nem viszed a gyerekedet bölcsibe( nem beteg, csak együtt van programotok, vagy elutaztok stb.) 3 nap után köteles vagy igazolást vinni a körzetitől, a mi bölcsinkben így van. A hajmosásról annyit, hogy nem kell mindennap, de mivel kicsi és sokat mozognak beizzadhat a feje. Szerintem

a heti hajmosás kevés 2x mindenképpen megmosnám a gyerek haját, vagy rövidebbre vágnám. Arra is kell gondolni, hogy önállóságra nevelés szempontjából nem előnyös egy ilyen kisgyereknek a hosszú haj.Nem tudja egyedül megfésülni sem. Oviba fog menni és itt még megfésüli a gnő, de az oviban mindent egyedül kell csinálnia, ezért mondom, hogy

nem előnyös . Fésüléskor, gumizásnál stb. húzódhat is neki.Az öltözködésnél is mindig a praktikus ruhát válazd, amit a gyerek is könnyen le-fel húzhat, könnyen tud benne mozogni, nem szoros, kényelmes legyen. Valóban beszélhetnél is vele és hidd el megéri.

2014. aug. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

persze,csak pl már esett így el fejre és bevittem a kórházba, de ott nem fogták bent, kórháza válogatja. a gereknek kb 5-6 naponta mosom a haját meg, de utálja a hajmosást ordít. én meg nem szeretem kínozni, nekem csak egy mozdulat megmosni, neki kínszenvedés.

A harisnya nadrággal előtte sosem volt bajuk

Nagy vétek, hogy hosszú hajú kislányt akarok?Nekem és az apjának is így tetszik.

2014. aug. 7. 19:38
 7/15 anonim ***** válasza:
79%
A hajmosás, már ne is haragudj, nem kínzás. Azért ordít, mert a hajmosás kerülésével te keltetted benne azt az érzetet, hogy kínzás, inkább nem mostad neki, mert ordított, erre kondicionáltad.
2014. aug. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%
Hat ha az a gyerek kínzásnak érzi a hajmosast, akkor valamit nagyon rosszul csinálsz es érdemesebb lenne valoban levagatni a gyerek hajat.
2014. aug. 8. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%
Az a baj, hogy a nagy haj nem a gyerekek álma, hanem a szülőké. Nem tudom mennyire nagy a haja a lányodnak, de ő biztosan nem sírna ha kisebb lenne. Szerintem csinál róla gyönyörű fotókat, legyen emlék erről a korról és hajról aztán vágasd rövidebbre és figyeld , hogyan reagál a hajmosásnál. Ha sajnálja majd, hát újra megnő majd a haja. Egyáltalán ő szereti azt, hogy hosszú a haja. Neked is hosszú a hajad?
2014. aug. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%

Én melléd állok. Nem kell mindenki véleményét most mérvadónak tekinteni, mert nem ismerik a teljes történetet. Nyilván hosszabb út vezetett idáig, amiért feltetted ezt a kérdést, nem csak a harisnyás eset, meg a kicsi haja...

Szerintem jelezd neki konkrétan, hogy úgy érzed, hogy nem szimpatizál veletek. Mondd meg neki, hogy akkor beszéljétek meg, és ha nem juttok dűlőre, lehet rendezni a főnök előtt a dolgot. Sajnos vannak érdekes emberek mindenhol, akiket helyre kell tenni.

Lehet, hogy sokaknak most nem volt szimpatikus a hozzászólásom, de tapasztalatból beszélek. Ebben a szakmában egy szint után ki lehet égni, és olyankor már nincs kontroll. Egy anyukának meg a gyermeke a legfontosabb és érzékenyen is reagál minden, a gyermekét illető negatív helyzetre. Ezt egy nevelőnek mindig szem előtt kellene tartania.

2014. aug. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!