Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Egyedülállók hogy oldják meg...

Egyedülállók hogy oldják meg a munkaidőt gyerek mellett? én pl ha olyan melot találok, hogy 6-ra kellene mennem, van 5-től bölcsi?

Figyelt kérdés

vagy minden napra éveken át be kell tervezni segítséget?

szüleim nem érnek rá, rokonaim távol vannak, mama meg nem akarja vállalni. és hány de hány munkahelyen kell korán kezdeni, vagy ha későn, akkor meg munka után már késő menni értük(pl egy eladó 9-18:00-ig van)

a hétvégi munkáról nem is beszélek már, az is kérdéses.


2014. aug. 15. 11:40
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

4-6 órás munka meg nemigen van, de abból meg sem élnék

de erre kényszerülnék?

2014. aug. 15. 11:43
 2/17 A kérdező kommentje:
szóval sehogy?
2014. aug. 15. 12:17
 3/17 anonim ***** válasza:

Igaz én nem egyedülálló vagyok,de a páromnak olyan a beosztása,hogy nem tud segíteni a gyerekeket hozni-vinni.Így én is bajban leszek,mert a munkahelyem nem akar visszavenni 8-16 ig,csak 2 műszakra,azt pedig sajna nem tudom vállalni,és a hétvégét sem mert akkor is dolgozik a párom az egyik nap.

Nekem is csak részmunaidő lenne jó,lett is volna 1-2,de a kisebb csak októbertől mehet bölcsibe.

2014. aug. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

nem is értem, hogy az intézetek hogy lehetnek pont munkaidőben nyitva, gondolhatnák, hogy munka előtt, meg után tudnak menni csak a szülők.

nekem meg muszáj lesz dolgoznom, nem akarok úgy járni, mint a filmekben, hogy hatan lefognak és elviszik a babámat.

2014. aug. 15. 13:01
 5/17 anonim ***** válasza:
24%
Nincs bölcsi 5től, de keresnivalója sincsen bölcsiben 5től a gyereknek. Nálunk van, aki fél hétre hozza, nekem már az is durva. Igen, segítséget kell beszervezni. :/
2014. aug. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
5%
Mégis , hogy gondolod, mikor legyünk nyitva, ha nem munkaidőben? Gondolj már bele, ha mindenkinek a beosztásához igazítanák a bölcsőde nyitvatartását micsoda káosz lenn. És valóban 5 órakor egy ilyen kicsi gyereknek még aludnia kell.Esetleg keress magánbölcsit, vagy bébiszittert.Mit csinálnak a szüleid, hogy nem érnek rá, ugyan már, nem azt kéred tőlük, hogy mindennep vigyázzanak a kicsire. Nem hiszem ezt el, hogy nem tudnak besegíteni. Te elvárnád a bölcsődétől,hogy a te munkabeosztásodhoz igazodjon akármilyen is az...Mindenre van megoldás csak meg kell keresni. És ilyen alapon, akkor minden intézmény, ahol a gyereked majd megforgul(ovi, iskola) igazodjon a te munkarendedhez?
2014. aug. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

nálunk az ovi 6-6-ig van nyitva. 6-7-ig, és du. 5-6-ig ügyelet van, de ott lehetnek a gyerekek.

ez 12 óra nyitvatartás. a szülők általában 8 órában dolgoznak, de legyen 9 ahogy te írod, plusz 1-1 óra utazás, az 11 óra.

és akkor még szerencséd van, mert épp most törölték el ezt a 10 órás rendeletet, ugyanis 1 évvel ezelőttig egy gyerek maximum napi 10 órát tölthetett intézményben!

2014. aug. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Neked kell olyan munkahelyet keresni,ami mellett tudod vinni bolcsibe a gyereket, vagy segitseget szerezned. En 6 oraba megyek vissza dolgozni, mert csak igy tudom hozni-vinni a gyerekeket. Nekem sincs segitsegem es a munkahelyem masfel oranyira van a bolcsitol!
2014. aug. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

amúgy a bölcsiben nem szabad aludni? vagy miért írják ezt, hogy nem kellene ilyen korán, meg ilyenek..?

a bölcsöde nem gyermekfelügyeletre lett kitalálva?

akkor igenis munkaidőhöz kellene alkalmazkodniuk. két műszak, még több dolgozó, akármi, nem egy szülő dolga lenne megszervezni..

2014. aug. 17. 22:23
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Keress olyat, ahová nem 6-ra kell járnod, hanem 7-re mondjuk. Nem írtad, mi a szakmád, de úgy vettem ki, még nincs állásod. Ha nem találsz ilyet, akkor bizony be kell szervezned a segítséget.

Én nem vagyok egyedülálló, de a férjem gyakorlatilag reggeltől-estig távol van, minden rám marad. Olyan munkát kerestem, ahol meg tudom oldani a gyerekeket. Szerintem semmi baj nincs a bölcsi nyitva tartásával egyébként, 99,9% megoldja. Reggel 6-tól este 6-ig, az 12 óra, sok mindennek bele kellene férnie.

2014. aug. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!