Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ti hogyan nevezitek a gondozón...

Ti hogyan nevezitek a gondozónőt? Tegezitek? Például Éva, vagy Éva néni? Amikor másoknak beszéltek róla, akkor Éva, vagy Éva néni?

Figyelt kérdés

2014. szept. 25. 11:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tegeztem, és Éva néni. Pont úgy hívták. :)
2014. szept. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gyerekek keresztnéven és tegezik őket, állítólag így könnyebb kimondaniuk. Én nénizem a gyerek és mások előtt. Magázódunk, mondjuk anyám lehetne, de a többi fiatallal sem tegeződünk. Én jobb szeretek nem bizalmaskodni, más lesz a hozzáállásuk szerintem.
2014. szept. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
tegeződünk, lányomnak ... nénit mondok
2014. szept. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én nem nénizek, főleg nem kb velem egykorú nőt. A gyerekorvos is nekem doktornő, a gyereknek doktor néni.

Személy szerint falnak tudok menni, amikor felnőttek egymás között néniznek (kivéve, ha 30-40 év körkülönbség van és az idősebb személy kéri ezt).

2014. szept. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
NEm sokkal idősebbek tőlem, így mi tegeződünk, egyébként ők ajánlották fel az első szülőin mindenkinek. A lányomnak nénizem őket, úgy ahogyan ő hívja őket, Éva néni :) és Jutka néni.
2014. szept. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tegezem, mert gyerekkori jó ismerősöm a szomszéd utcából, 4 év van köztünk. A nevén szólítom a gyerek előtt, de ha vele kapcsolatosan szólok hozzá, akkor hozzáteszem a nénit.


Pl.:Mutasd meg az Erika néninek!

2014. szept. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi tegeződünk, de a fiam xy néninek hívja, és ha a fiamnak róla beszélek, akkor én is nénizem, de a férjemmel (vagy bárki mással) ha róla beszélek akkor csak simán a keresztnevén hívom.
2014. szept. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tegeződünk, mert ez lett megbeszélve a szülőin. De néninek mondom őket.
2014. okt. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
2014. okt. 8. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!