Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsőde - hogyan működik?

Bölcsőde - hogyan működik?

Figyelt kérdés

Pletyka szinten hallottam olyanokat, hogy már egy évvel korábban be kell iratni, stb.


Pontosan mi a menete? Mikor lehet legkorábban érdeklődni? Egy-másfél év múlva lenne aktuális, de nem szeretnék az utolsó pillanatban kapkodni.


2014. szept. 29. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Szeritnem ez helyfüggő, én év elején adtam be a jelentkezést és szeptemberbe kezdtük. De valóban van ahová még előbb kell jelentkezni. De ez szerintem függ hogy mikor kezdenétek, mert ha januárba akkor már a szeptemberi beszoktatásosokkal kell együtt jelentkezned, tehát valóban már egy évvel előtte.

Kinézed melyik bölcsit szeretnéd, aztán kérsz papírt, de nálunk több bölcsit is be kellett jelölni egy rangsorral, ha esetleg az első helyen nem lenne hely. Aztán megmondják mikor kell ismét érdeklődni, meg hogy mikor dől el, hogy felvették-e. A felvétel attól függ hány gyerek megy el a bölcsiből oviba, ezért nem tudják előre, mert az ovi is kérdés hányat vesz fel és hányan maradnak inkább még egy évet bölcsibe.

2014. szept. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk csak adott évben lehet beíratni, amikortól vinni akarod.

Nálunk áprilisban vannak a beíratások, akkor elmentünk, beírattuk, és szerencsére fel is vették (erről júniusban kaptunk értesítőt). Így ő szeptemberben meg is kezdhette a bölcsit.

Tőlem csak bölcsi megkezdése után kértek munkáltatói igazolást. Van, ahol viszont már beíratáskor kérik.

Mindenképpen érdemes felvenned a kapcsolatot az adott bölcsi-ovi vezetőjével, mert mindenhol más a szokás!

2014. szept. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Fővárosról lenne szó.

Májusban született, jövő év végén tervezem (nov-dec), hogy visszamegyek dolgozni. Akkor kezdhetné szeptemberben, aztán a beszoktatás gyorsaságától függően október-december között állnék munkába valamikor (ez még attól is függ, hgoy a főnökömmel hogyan egyezek meg).


Mi alapján érdemes bölcsődét választani? Illetve mi alapján lehet? Csak a kerületben, vagy másik kerületbe is mehet?


Testvére nincs, munkaviszonyom (jelenleg ugye passzív) van.

2014. szept. 29. 16:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk addig nem veszik be oviba, amíg nincs munkáltatóim, hogy dolgozok. Tehát nálunk olyat nem lehetne csinálni, hogy szeptemberben kezdi, én meg majd 2-3 hónap múlva megyek csak dolgozni. Tehát erre is kérdezz rá, hogy adott bölcsiben hogy működik.


Barátnőm amúgy a 10. kerületben lakik, és itt csak a területileg illetékes bölcsibe tudta beadni a kisfiát, a másik kerület (a 9. kerület, ami a munkahelyük szerint inkább jobb lett volna), elutasította őket!


Amúgy az elején én is gondolkoztam, hogy melyik bölcsibe adjam, melyik lenne a jobb stb. Aztán rájöttem, hogy örülhet az ember, ha valahová felveszik a gyereket, mert a legtöbb bölcsiben alig van hely!

De érdeklődj!

2014. szept. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
én áprilisban beíratam a lányom és szeptemberben mehetet is ,de neki van 2 testvére igy őt első körben felveték de látam hogy valaki 1 ével előbb beirata a gyerekét.és nekem elég volt szeptember vérére bevini a munkáltatoit.
2014. okt. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!