Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Kétségebe vagyok esve. Nem...

Kétségebe vagyok esve. Nem megy a beszoktatás?

Figyelt kérdés
Már négy hete jár a fiam, de még sehol sem tartunk, sőt mintha visszaesést tapasztalnék. Novemberben vissza kell mennem dolgozni. Mi lesz így?
2014. okt. 1. 12:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mi a baj? Miért érzed azt, hogy nem megy a beszoktatás.


Ebben a korban leginkább akkor van baj, ha anyukában nem bízik a gyerek, vagy ha a nevelöben nem bízik a gyerek. Ha túl sok gyerek van az is probléma...


Hány nevelö, hány gyermekre van? Hogyan kezdtétek?

2014. okt. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
A barátnőm óvónő. Azt mondta, hogy 4 hónap is benne van még a normálisban!
2014. okt. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez még bőven normális.
2014. okt. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Először egész jól ment, délelőtt két órát volt bent, egy idő után már csak szépen integetett, hogy pápá, és én később mentem ért.

Aztán próbáltuk nyújtani, hogy mit szól az ebédhez. Na onnantól már nem megy semmi. Amint behozzák az ételt, sírni kezd, fogalmam sincs, miért.

Most ott tartunk, hogy megint visszaléptünk, és nem próbálkozunk az ebéddel, és már reggel is nehezebb az elválás.

És akkor még az alvás fel sem merült.


Én bízom bennük, meg is beszéltük, szerintük menni fog, de én egyelőre nem látom, hogyan.

Kb 14 gyerekre vannak ketten.

2014. okt. 1. 13:33
 5/12 anonim ***** válasza:
63%

Elsö vagyok! Ott a baj, hogy tul sok gyere van eleve egy helyen, es meg a gondozok is nagyon kevesen vannak!

10 gyereknel több eleve nem lehetne együtt föleg etkezeskor de arra is 3 gondozo kell!!!

A gyermekednek nincsen fix pontja a bölcsibe, nem bizik meg senkiben sem, elveszetnek erzi magat!

Ilyen körülmenyek között nem is lesz, mert 7 gyerekre jut egy felnött aki meg a tisztaba rakast sem tudja igy normalisan megosztani! Etkezesnel meg föleg kene ennyi gyerekre 4 gondozo!

2014. okt. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Gondozót sajnos nem tudok teremteni, ezzel kell boldogulni, ami van.

Ez a két gondozó viszont fix, nem szokták váltogatni őket. Időnként jönnek be még segíteni öltözésnél, evésnél.

2014. okt. 1. 21:05
 7/12 anonim ***** válasza:
Kedves 5ös, nagyon jó amit a gnők létszámáról írtál. Be kellene terjeszteni Orbán Viktornak.:)) 12 ill. 14 gyerek lehet egy csoportban és kettő gnő van egy csoportban sajnos:(((
2014. okt. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
4 hét nagyon kevés a beszoktatási idő jó fél év az eleje a legnehezebb de ha te elbizonytalanodsz azt a gyerek megérzi így csak még nehezebb
2014. okt. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igyekszem nem elbizonytalanodni, csak azt sem szeretnem, hogy amig dolgozom, vegig az jarjon a fejemben, hogy o meg sir.

De akkor hagyok meg idod, van meg negy hetunk, hatha addig lesz valtozas.

2014. okt. 2. 06:56
 10/12 anonim ***** válasza:

Így van, 12 gyerek lehet a csoportban, ha van 2 év alatti, de amint az utolsó is betölti a 2 évet, onnéttól kezdve 14 gyerek lehet már és 2 gondozónő + 1 dajka.

A 4 hét az még tényleg nem mérvadó, pláne ha még ott sem aludtatok. Próbálj pozitívan hozzáállni, hogy a gyerek azt érezze rajtad milyen jó helye van. Ha te is azt mutatod felé, hogy aggódsz, akkor soha nem fog beszokni. Egyébként furcsának találom ezt a beszoktatást így, mert nálunk 2 hét alatt szokott be mindkét lányom és a második hét közepétől ottalvás is volt.

2014. okt. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!