Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ti mit tennétek, ha a beszokta...

Ti mit tennétek, ha a beszoktatás nagyon sírósan telne és rájönnétek, hogy a gondozók nem mondanak igazat a gyereketekről?

Figyelt kérdés
Bölcsödei beszoktatás harmadik napján kellett először fiamat otthagyni kb. 1 órára. Mondtam, neki, hogy megyek, majd jövök érte, de ő rázta a fejét, hogy nem! Erre kitessékeltek az ajtón, miközben ő ordított. Azt még megértem, hogy kiküldtek, nyílván valahogy szoktatni kell... Kint persze bőgtem, mert az valami kegyetlen érzés, hogy a gyereked sír utánad, neked meg ott kell hagyni! Pár perc múlva utánam jött a gondozó és megnyugtatott, hogy pár percig sírt, majd megnyugodott és most játszik. 1 óra múlva, mikor visszamentem, láttam, hogy egy motoron ül és hüppög. Mikor meglátott elkezdett visítani és rohant hozzám (illetve csak vonszolta magát, mert láttam, rohanni már nem tud). A gondozók azt mondták, nem volt semmi gond, elvolt, játszott. Viszont!!!! Volt bent az udvaron 2 másik anyuka is, akik szoktattak és ők azt mondták szinte végig sírt a gyerekem! Megkérdeztem a másik gondozónkat is, ő is azt mondta, hogy csak az elején sírt, utána nem! Tehát a gondozók hazudtak! Nem azért akadok ki, mert sírt a gyerekem, ezt meg is értem, hanem azon, hogy így hogy bízzak bennük? Honnan tudjam, hogy ha majd egész nap ott lesz és azt mondják, minden rendben volt, nem bőgte-e végig az egész napot? Persze ilyenkor felmerül az emberben a másik csoport kérdése, de félek, hogy ezt a gyerekem "szívná" meg, iletve azt is, ha odamennék a gondozóhoz és megmondanám neki, hogy tudom, hogy nem mond igazat! Ti mit tennétek? Másik bölcsi nincs a városunkban!

2014. okt. 1. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagy baj megertem valamennyire mindket oldalt. Gyerekkent en is utaltam jarni,felnottkent meg ovodaban dolgoztam. A gyereknek idore van szuksege a beszoktatashoz azzal hogy latja rajtad hogy te is mindjart sirsz meg nehezebb az elszakadas. Hidd el volt mar olyan hogy egy egesz delelott sirt egy kislany es semmilyen vigasztalasra nem hagyta abba. Persze par het mulva mar jatszott a tobbiekkel. En a helyedben idot adnek a beilleszkedesre a gyereknek kozben informalodnek masoktol is .
2014. okt. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Túlreagálod. Szerintem ez a kegyes hazugság kategória. A gondozók tisztában vannak azzal, hogy a beszoktatás nem megy zökkenőmentesen. Valószínűleg látták,hogy bár sírdogál a gyerek, nem őrjöng, visít, tehát kezd belenyugodni a helyzetbe. Nem akartak azzal "idegesíteni", hogy sír a gyerek. Esetleg, ha elbizonytalanodtál kérdezz meg olyanokat akik már régebb óta odajárnak, mi a véleményük a gondozókról.
2014. okt. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jaj te szegény!

Tudom, hogy ez milyen rossz érzés, de valószínűleg sehol nem lesznek velünk szülőkkel teljesen őszinték a gondozónők, csak akkor ha valami extra fura nem szokott dolog történik.

Azt gondolom, hogy nekik ez csak a munkájukkal járó folyamat, vagyis elsősorban rád koncentrálnak, hogy te nyugodt légy, mert ha nem ezt érzi rajtad a kisfiad, akkor még nehezebben szokna be, nyilván megszokták már a gondozónők, hogy így szokott történni(már, hogy van ilyen is, hogy a gyerek egész nap sír az elején)és normálisnak tartják ezt a folyamatot, viszont téged nem akarnak elbizonytalanítani.

Persze ezt csak gondolom, nem biztos, hogy így van.

Mindenesetre még légy türelemmel, ne kapkodj, még csak a legelején vagytok, alakulhat ez még jól is. Együtt érzek veled nagyon. Kitartás!!!

2014. okt. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudom nagyon nehéz, de bízz egy kicsit a gondozókban! - lehet nem mondtak igazat, de mitől lett volna jobb, ha azt mondják, igen, végig sírt...? hidd el, ők tapasztaltak, láttak már sok típusú gyermeket beszokni, a te kisfiad egy kicsit sírós, volt már ilyen, és ők pontosan tudják, hogy ez el fog múlni, hogy kezelhető... ha elmondják, te bepánikolsz, görcsölsz, ezt érzi a gyermek, és beindul az ördögi kör... adj még isőt! ( egy mai napig sírós 3 éves anyukája)
2014. okt. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%
Mi is ugyan ebben a helyzetben vagyunk. Azt mondják a gondozók, hogy szépen eszik, jól alszik. Egy francokat! Amint hazaérünk csak eszik a gyerek, és már 8-kor kidől (máskor fél 10-kor alíg tudtam elaltatni). Na vajon miért van ez? Mert nem eszik a bölcsiben és nem piheni ki magát, tisztában vagyok vele. Én mondtam nekik, hogy mondják meg őszintén, ne beszéljenek itt mellé, de csak fújják a magukét, de ettől függetlenül eszembe sem jut kivenni a bölcsiből, vagy másik csoportba iratni. Ő szeret odajárni, mert állandóan csak áradozik a gondozókról + a gyerekekről, ha nem eszik + nem alszik akkor vessen magára. A gondozónőket meg nem értem, hogy miért nem mondják el az igazat, a szülőnek is jobb, ha tudja, hogy mi van a gyerkével, ettől én nem haragudnék rájuk.
2014. okt. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5-ös az, hogy nem eszik vagy nem alszik ezek átmeneti dolgok csak. Enni és aludni is fog.Lehet, hogy nem annyit eszik és alszik amennyit otthon megszokott, de annyit biztosan eszik és alszik amennyi egyenlőre elég neki.Majd később többet fog enni is és csucsukálni is.. Az pedig, hogy otthon többet eszik hát az nem baj. Ebből ne vonj le rögtön negatív következtetést. Nyílván az otthoni ízek jobban bejönnek neki. Az pedig, hogy már 8-kor alszik az sem feltétlenül jelenti azt, hogy a bölcsibe nem aludt...új hely...talán kevesebbet, vagy még nem olyan pihentető az alvása, jobban elfárad, mert nagyon sok inger éri. Új személyek, sok gyerek, új játékok, környezet... zajok stb...Gondolj bele amikor te egy totál új mh.-re kerülsz..nagyon kifáradsz.n

Neki most ez a "munkahelye".Nem baj, ha sokat alszik ne aggódj, a fejlődéshez pihentető alvásra van szüksége.A gondozónőkkel igyekezz jó kapcsolatot ápolni, ha nem mondanak el teljesen mindent, nem hazudni akarnak, csak titeket akarnak védeni, hogy ne aggódjatok feleslegesen, mert a kicsik megérzik a ti aggódásotokat és megviseli őket. Nem kell rögtön annyira negatívan beállítani a gnőket. Nagyon nehéz a munkájuk fizikailag és szellemileg, és szakmailag is.Nem védeni akarom őket, de ők nagyon jó munkát végeznek általában. És tudod, ha mi szülők sem becsüljük a munkájukat, akkor ki? Nem mindegyik makulátlan, de mi mindennap rájuk bízzuk a gyerekeinket, és visszakapjuk őket...a gyerekeink szeretik a gnőket...akkor mi a probléma?

2014. okt. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tegnap kellett először ottaludni. Elaludt! Állítólag a gondozó néni símogatta az arcát és úgy aludt el. 1,5 - 2 órát aludt és persze sírva ébredt, de mikor meglátott, már nem sírva/üvöltve szaladt a nyakamba, hanem szó nélkül. Viszont reggel még mindig "ki kell tépni a kezemből" és már a bejáratnál sír.
2014. okt. 8. 10:39
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os válaszoló, és a többi összes lepontozó!

Úgy látszik teljesen félreértettétek a válaszomat (5-ös), ugyanis én abszolút pozitívan állok a gondozókhoz, írtam is, hogy ha nem eszik + nem alszik, akkor az a kisfiam hibája. Ha valami nem ízlik neki, akkor azt sem én sem a gondozónő nem tudja megetetni vele. Engem csak az bosszant, hogy nem mondják meg, hogy nem evett. Megnézem a menüt, ki van írva pl. hogy sült máj párolt zöldséggel. Tudom a fiamról, hogy sem a májat ,sem a párolt zöldséget nem eszi meg. Erre mondja nekem du. a gondozónő, jól evett, mindent megevett... kivéve a májat meg a zöldségeket (csak ugye ezt nem mondja). Kegyes hazugság a részéről, tudom, de azt is, hogy nem eszik a gyermekem, és így olyan furán jön ki az egész. De mindegy is, ez az én bajom.

Kedves Kérdező! Örülök, hogy jól halad a beszokatás, hidd el napról napra csak jobb lesz, addig meg kitartást nektek! Képzeld a kisfiam ma reggel azért hisztizett, mert nem megyünk bölcsikébe (ő így hívja).

2014. okt. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!