Lopják a pelust?

Figyelt kérdés
Eddig soha nem volt rá példa, de most úgy néz ki mégis. A múlt héten az egyik anyukának tűnt el egy bontatlan csomag pelus a gyerek szekrényéből. Pénteken kiderült tőlünk 15db tűnt el! Szóltam a gondozónőknek, így már szekrényben nem tartunk pelenkát, mondtam csakis úgy viszem, hogy beadom. Kint semmiképp nem akarom tartani. Ti mit tennétek ha ez kiderülne a bölcsiről, hogy valaki lopkodja? Először próbált a gondozónő olyannal védekezni, hogy itt még ilyen nem volt és van, hogy a gyerek 4-5 pelust is elhasznál egy nap mert épp úgy kakil. Ezt aláírom, de azt is mondtam ha már 15 db kellett volna a gyerek alá mert annyit nyom egy nap alatt akkor már orvosnál lennénk. Nagyon kiakasztott a dolog. Nem az, hogy most bebuktam 15 db pelust, hanem az, hogy ilyet megcsinál valaki. Ki lehet ezt deríteni valahogy? Ha igen csinálnak az ilyennel valamit? Ti mit csinálnátok? Már a ruháit sem érzem biztonságban a szekrényében. Totál ledöbbentem ettől. Valakinek volt ehhez hasonló tapasztalata?

2014. okt. 13. 13:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
rejtett kamerat lehet venni
2014. okt. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak 4-5 darabot vigyel be minden nap, ne tobbet. Kideriteni nem fogod tudni.
2014. okt. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Már azt csináljuk. Csak én is össze-vissza járok dolgozni és több alkalommal van, hogy a férjem vagy anyukám viszi a gyereket bölcsibe. Ezért inkább előre betáraztam mindig mert féltem, hogy itthon marad. Ezek után viszont már nem így teszek.
2014. okt. 13. 13:53
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem a szekrénybe kellett tenni, hanem a fürdőben volt erre külön fakkokkal ellátott szekrény. Ott kellett tárolni, onnan vették ki a gondozók.

Nálunk azzal volt probléma, hogy szeptemberben bevittem egy 100 db-os pelenkacsomagot (elfért bőven a lányom fakkjában) és két hét hiányzás után közölték, hogy elfogyott a pelenka. Hiányzás előtt kb. 20-30 darabot használhattak el 2 hét alatt.

Én ezt szóvá tettem, majd onnantól kezdve egyrészt szobatiszta lett a lányom, másrészt sosem tűnt el egy darabpelenkánk sem.

A legmókásabb az volt, amikor a pelenkánkat csak 3 gyereken láttam ráadva az átadóban és mind a három szülő ki volt akadva, hogy miért van a gyerekén ilyen pelenka, amikor ők hoztak be a gyereküknek?!

Utána kiderült, hogy az már rég elfogyott és a gyerekeket pelenkázni kell valamivel .. na, ekkor akadtam ki, hogy hogy jönnek ahhoz, hogy 70-80 db pelenkát csak úgy "elosztogatnak" más gyerekek között?!

Nincs probléma, ha előfordul 1-2 alkalommal, hogy másnak elfogyott, de azért én se lopom a pénzt ..

Végül 3 hónapig az a három szülő fizette helyettem a csoportpénzt, mivel a lányom már pelenkát utána nem használt és az elfogyasztott pelenkáknak is van/volt azért ára ..

2014. okt. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem ha egy kamerát (estleg egy álkamerát) szerelnének fel, nem merné megtenni egyik szülő sem. Ha a gondozónők lopkodják (esetleg haza az unokának, vagy a csoportba más gyereknek) az ellen nem lehet mit tenni. Az én gyerekeim nem jártak/járnak bölcsibe, igy szemékyes tapasztalatom nincs, de felháboritonak találom amit irtatok.
2014. okt. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen volt és van ez a jelenség, de ezért nem a gnő a felelős. Biztosan nem ő lopkodja és nem tud a pelenkákra és a kicsikre is vigyázni. A kedves szülők csinálják ezt, általában ilyenkor szokott beszoktatási időben előfordulni. Volt olyan, hogy a márkás cipőkre és ruhákra voltak rákattanva. Nagyon kellemetlen.
2014. okt. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%
Sajnos vannak olyan gondos szülők, hogy még akkor sem hoz pelenkát, ha megemlíted neki.A 4s-nél a gnők szívták meg a dolgot, mert elvettek a máséból. De az a faramuci helyzet állt itt elő, hogy a más gyerekét is tisztába kell tenniük, na erre varjál gombot. A gnő nem lát a szekrénybe, hogy nincs pelenkája az egyik gyereknek és gondolom ezért vett el a máséból és szégyelje magát a szülő aki ilyen trehány...Nem gondolom, hogy a gnők lopnának az unokának pelenkát...ez abszurd. És van olyan, hogy több kell 3-4 pelenkánál egy nap, de persze nem 15:)Az álkamera jól hanzik, csak ne jöjjenek rá, hogy kamu.A 4s esetében a másik szülő nem értem miért hozta ilyen helyzetbe a gnőket.Nálunk néhány szülő bead a gnőnek egy nagy csomag liberót és a gnő előre szokott szólni, hogy már hoznia kell.
2014. okt. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem hibáztatom a gondozónőket végképp, tuti szülő tette, nekem is ez fordult meg a fejemben, hogy mivel sok az új, a felével még nem is találkoztam. Minek vinnék el a bentiek? Ugyan már. Nem is mentem tönkre azért mert eltűnt 15db pelus. Csak ez, hogy képes lopni. Kérjen basszus, adok szívesen. De ne lopjunk már.

Nagyon durvának találom, hogy ilyet képes egy szülő megtenni. Más gyerektől lop. Szép.

De látom nem egyedi eset, de gondoltam is, hogy nem lesz. Köszi a válaszokat, várok még pár ilyen sztorit kikkel mik voltak így.

2014. okt. 13. 16:17
 9/14 anonim válasza:
100%
Én bölcsiben dolgozom,nálunk is sajnos előfordultak lopások. Márkás cipők,játékok,ruhák. Kamerát akartak felszerelni nálunk is,de azt személyiségi jogok miatt nem engedik-öltözködő gyerek. Szerintem zárható szekrény kellene minden átadóba, de arra meg pénze nincs az önkormányzatoknak.
2014. okt. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
nekem nem viszont olyan volt hogy elfogyot a lányom pelusa,és kölcsön vetek 1db másik gyerektöl,délután szoltak én meg másnapra vitem ujatt, viszont nálunk nem az öltözöbe volt a pelenka helye hanem a gondozoknak adtuk oda és az adott gyerek dobozába rakták a saját pelusát,ebben az esetben biztos hogy szülö csinálta .
2014. okt. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!