Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A bölcsiben hogyan alakult a...

A bölcsiben hogyan alakult a kisgyermeketek alvása, ha otthon segítségre volt szüksége az elalváshoz? Mennyi idő alatt szokta meg?

Figyelt kérdés

A kislányom tavasszal lesz bölcsődés. Még sosem sikerült elaludnia egyedül, sem napközben sem este. Most 21 hónapos és még mindig mellé kell feküdjek, fogja a fülem, simogat és úgy alszik el.

Tudom, hogy fél év még sok idő, de aggódom, hogy nem fog majd aludni.

Azzal is tisztában vagyok, hogy a beszokás sem lesz egyszerű.


2014. dec. 7. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Hát addig szerintem tanítsd meg az egyedül elalvásra,vagy nemtudom.Enyém januárba megy bölcsibe akkor lesz 26 hónapos és egyedül alszik el viszont fogja a kezében a nagy textilpelenkát és issza közben a teáját,de azt ott nem csinálhassa,úgyhogy szerintem ott majd más lesz a helyzet,majd megszokják hogy ott majd máshogy kell elaludni,legalábbis én így gondolom.
2014. dec. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia!Babakocsiban tudott csak elaludni, én is aggódtam. A bölcsiben max egy hét volt az átállás, de otthon továbbra is ragaszkodott a kocsihoz.
2014. dec. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ugyanitt tartok. :) Mi eljárunk családi napközibe, és kb minden kisgyerekre igaz ott, hogy egész mások az alvási szokásaik bent, mint otthon. Van, aki otthon egyáltalán nem alszik, bent meg 2 órát gond nélkül.
2014. dec. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A bölcsiben első pillanattól egyedül aludt el, csodálkoztak is a gondozónők, amikor meséltem, hogy itthon ez döcögősebb. :) Ne aggódj, a gyerekek nagyon rugalmasak, nem lesz semmi baj.
2014. dec. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ. Újszülött korától kezdve próbálom megtanítani az egyedül elalvásra, de nálunk már az is nagy haladás volt, hogy a kézben alvásról leszokott. (letenni sem lehetett, mert állandóan felébredt). Időszakonként próbálkoztam hetekig tartó huzavonával, de semmi siker. Hiába magyaráztam el, hogy mi történik. Inkább csak sírt és sírt, nem akart elaludni. És az egyikünknek sem jó, ha ő nem piheni ki magát.

Folyamatosan próbálkozom, remélhetőleg egyszer sikerül!

2014. dec. 8. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!