Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Miért viszi mostanában mindenk...

Miért viszi mostanában mindenki bölcsibe a gyerekét mikor ráadásul otthon van az újszülöttel?

Figyelt kérdés

Úgy értem most kezdik?

Nem félti azt a szerencsétlen picit ,hazaviszi neki a sok nyavaját és még olyan pici!

Persze ez egy hülye szöveg hogy hamarabb túl lesz rajta !!

Nekem érdekes a kislányom 10 hónapos koráig nem volt beteg még egy orrfolyása sem ,miért? mert a kisfiamat nem vittem oviba még nem volt oviköteles,de most nem értik meg az oviban hogy egyszerüen nincs idegzetem hogy folyton betegek ráadásul a rengeteg pénz a gyógyszerekre!

Németországban ingyen van a gyógyszer GYerek 18 éves koráig!

Nekünk meg olyanok a gyerekek hogy nincs olyan hogy néhány napig csak sima taknyosság, aztán elmulik, hanem ráhúzódik vagy a tüdejükre vagy hörghurutjuk lesz na ekkor borzalmasak az éjszakák ,nappalok ,orrszívás egyiknek orrszívás a másiknak ,orrcseppezés , lázcsillapítás, köptetők tömkelege!!

Én ettől az egésztől kivagyok!!

Amikor lazán veszem az ovit ,akkor tuti hogy pár nap mulva elkezd köhögni a kisfiam és utána a lánykám és vége megint minden kezdődik előlröl!!


2014. szept. 21. 17:02
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
84%

Eloszor is sehol a világon nincs ingyen a gyogyszer senkinek. Ott, ahol nem fizetsz érte a patikában, ott bele van építve az egészségbiztosításba. Mondjuk nem ertem, hogy ez mennyiben kapcsolódik a bolcsodehez....Mindenki maga dönti el, hogy neveli a gyereket, viszi e bölcsődébe vagy sem. Az en unokahugom pl vitte a nagyot, a kicsi nem lett miatta beteg.


Tulajdonképpen mit akarsz kérdezni?

2014. szept. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
77%

Pedig ha otthon tartod a kisfiút, akkor nehezebben "szokja" ezeket a bacikat, amiken normál esetben (sajnos) minden ovodás és bölcsis gyerek átmegy.


Nekem csak egy gyerekem van, 3 évesen ment oviba, de az első másfél évben többet volt itthon mint az oviban. Ja, és 3 éves koráig kb. ötször volt köhögős taknyos betegsége...

2014. szept. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
83%
Ha később szokja meg a gyerek az un "közösségi bacilusokat", akkor később ugyanezt végig kell játszanod. csak idősebb gyerekekkel. Erősíteni kellene mindkét gyerek immunrendszerét.
2014. szept. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
65%

Németországban sincs ingyen gyógyszer a gyerekeknek. De ott nem is viszik orvoshoz minden apró betegséggel. Ha igen, az orvos csak akkor ad gyógyszert, ha a házi szerek nem használnak. Nincs is annyi allergiás gyerek, mint itthon.

A bölcsi nem árt egyetlen gyereknek sem. A szokásos betegségeket már a bölcsiben megkapják, és nem az oviban vagy az iskolában.

2014. szept. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nagyon elenyésző azok száma, ahol a "nagy" bölcsibe megy, hogy anyának csak az újszülött maradjon otthon. A bölcsibe munkáltatói kell, helyhiány van, ha egymás után jönnek a gyerekek, nem szokták berakni a kicsit bölcsibe.

Ha neked az a jó, hogy otthon tartod a gyerekeidet, tedd azt. De azt írod, hogy már oviköteles a gyereked, akkor meg muszáj vinned, ha betegségeket kap el ott, ha nem.

Nekem nem volt oviköteles akkor még a nagy, amikor született a kicsi, mégis mind a kettő beteg lett tavasszal, mindenféle közösség nélkül.

Most már oviba jár a nagy, de eddig nem hurcolt haza semmilyen komolyabb betegséget, bár nem is sok idő telt még el.

Nem értem, mit vársz az ovitól? Meddig nem akarod közösségbe vinni? Ha nem az oviban, akkor az iskola első osztályában fog átesni ezen, ott pedig már nagyobb gond a folyamatos hiányzás.

Tudomásul kell venni, hogy a gyerekek betegek lesznek, akár egy játszótéren is elkaphatják.

Az idegeidre javaslom a nyugtató teákat vagy a Valeriana bogyót, hátha nyugisabban tudsz majd orrot szívni.

2014. szept. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:

Nyilván tudom ,nem azért írom hogy csak ugy mondjam igenis Németben ingyen van a nővérem miért mondaná??

Na nem vitatkozom !

a másik jó neked kedves válaszoló aki azt irta 3 éves koráig olyan kevésszer volt beteg, nekem a kisfiam 4 hónaposan már antibiotikumot kapott ,és 3 éves koráig kb már 10 x kapott!!

Tehát jogos a féltésem ,és az aggodalmam!!

És ő is elkezdte 3 évesen az ovit egy hetet nem tudok mondani amikor simán járt volna egész héten!!

És azt hiszitek nem adok nekik immunerősítőket nem a szart nem már szinte mindent kipróbáltunk a gyümikbe már nics olyan sok vitamin mint régen!!

2014. szept. 21. 17:17
 7/42 anonim ***** válasza:
42%
Ez az ára annak ha anyuka meg akar szabadulni a nagyobbik gyerektől a saját kényelme érdekében.
2014. szept. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
92%
Kerdezo, a novered khm kicsit buta, vagy nem mondja el a teljes igazságot. Képzeld, Hollandiában mindenkinek ingyenes az orvosi receptre felírt gyogyszer, kortól függetlenül. Benne van a biztosításban. 26 ev alatt meg az fogamzasgatloért se kell fizetni, sot, olyan biztosítás is köthető, ami a nem recept koteles gyógyszertári termékeket is támogatja, igy azert se fizetsz a patikában. Csak az biztosítást fizeted.
2014. szept. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
86%

Valójában mit szeretnél kérdezni? Miért nincs ingyen a gyógyszer?

A betegségeken mindenképp átmegy a gyerek. Mi köze van ennek ahhoz, hogy a nagyot bölcsibe adják-e a kicsi születésekor? Vagy azt nem érted, hogy mások miért nem féltik a gyerekeiket a betegségektől?

2014. szept. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
92%

Igen, értjük, betegesek a gyerekeid.

Nem értem, ehhez hogy jön, hogy más beadja, vagy nem adja az idősebbet bölcsibe/oviba.

Vannak betegesebb és kevésbé betegesebb gyerekek. Attól, hogy itt háborogsz, mint a tenger, nem fog változni semmi!

Mit vársz az ovitól? Oxigénsátorban mégsem tarthatják a gyerekedet!

Na és ha más országban olcsóbb vagy ingyenes a gyógyszer?! Attól még neked, nekem, nekünk fizetni kell érte, ez van. Költözzetek oda, akkor jobb lenne? A gyerekeid nem lennének egészségesebbek.

Nem vagy egyedül a betegesebb gyerekeiddel. Lehet, nem ártana egy teljes körű orvosi vizsgálat, hátha komolyabb probléma áll a dolgok mögött, mint szimpla "gyenge immunrendszer".

2014. szept. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!