Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsikezdés után meddig volt...

Bölcsikezdés után meddig volt az, hogy 2 hétig jár, egy hétig beteg?

Figyelt kérdés
2014. dec. 9. 14:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Mar kiscsoportos ovis,de meg mindig ott tartunk hogy orolünk ha 2 hetet tud jarni folyamatosan.
2014. dec. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Nallunk fel evig tartott. Fel ev alatt amit el tudsz kepzelni mindenenen tulvoltunk. :( Kotohartya gyuladas, fulgyuladas, 2x csunya kohoges es laz, baranyhimlo, valami kiuteses borbetegseg (sajna nem emlekszem a nevere), hanyas hasmeneses rota virus es volt parszor orrfolyas ami lazzal kezdodott. Szoval mi nagyon kivoltunk.

De van egy jo hirem is. Kisfiam mar iskolas es oszinten irom, hogy 4 eve egyetlen egyszer nem volt beteg de meg az orra sem folyt. Neki fel ev kellett mire megerosodott az immunrendszere de azota eross mint a szikla.

2014. dec. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Szia! Én is ovis tapasztalatot írok.

Tavaly ősszel kezdtük. Két hónapig ment a heti váltás, aztán utána egyszer volt beteg, tavasszal.

De ez a tanév pokoli volt. Néhány nap után újra köhögős lett, vagy taknyos.

Megkérdeztem az orvost, hogy mégis mit tudok még csinálni, azon túl hogy tömöm gyümölcsökkel, vitaminnal.

Ő mondta hogy most mindenki beteg, mert olyan az időjárás.

És tényleg. Nálunk két hete vannak fagyok, azóta semmi tünet, lekopogom. Az ovis csoportba is szallingoznak vissza a gyerekek. Ma, hónapok óta először csak egy gyerek hiányzik.

2014. dec. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Sziasztok,hát én sem tudok biztatót írni.2,5 évesen kezdtük a bölcsit,addig azt sem tudtuk mi a betegség,azóta nekünk is sikerült minden nyavalyát összeszedni.Ha nem lázas, akkor köhög,ha nem ez,akkor tüdőgyuszi,felsőlégúti fertőzés,hasmenés,hányás,középfülgyulladás,fülkürthurut(jah,himlős még nem volt...)Most 4,5 éves, kicsit kevesebbet beteg,de beteg és a 1,5 éves húgának minden hazahord az oviból...A többi ovistársánál is ez van.Én addig tartom itthon,amíg amíg totál meg nem gyógyul,de sokan úgy viszik be,h.még beteg - és ezt csak azért írom,mert nem mindenki teheti meg,h.otthon marad a gyerekével amíg makkegészséges(a tesómat pl.kirúgták a munkahelyéről,amikor visszament dolgozni,és állandóan beteg volt a lánya).Szóval,sajnos én azt tapasztalom,h.szeptembertől-májusig betegek,mi már mindent kipróbáltunk...homeotól kezdve immunerősítő,párológtató,sóbarlang.....Ami talán kicsit enyhít,az hogy higított kakukkfű teát adok nekik mindennap és 3 naponta kakukkfű teában fürdenek(immunerősítő).Kedves kérdező,ez sajnos így lesz,nem tudsz mit tenni...nem a te hibád.Milyen a munkehelyed?Nagyszülőket/férjet/tesót lehet adott esetben mozgósítani?
2014. dec. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.

Igen, van némi segítségem. Egyelőre még itthon vagyok, de januártól dolgozni fogok. Remélem javul a helyzet, mert így nem tudom elképzelni, hogy fogom megoldani. (azért lássuk be, hogy a betegség elején muszáj nekem vele lenni, a nagyi pl nem tudja lefogni orrszívás közben)

2014. dec. 14. 08:06
 16/19 Icus74 válasza:

Szia, Mi annak idején 22 hónaposan kezdtük a bölcsit. Fél évig tartott ez az időszak. Aztán egy gyerekorvos javaslatára az alábbit tettük.

A gyerek szobájának a 4 sarkába üvegben sót tettünk felöntve mindig 1 ujnyi vízzel ( 2 kg só elosztva 4 felé. ) A só párolog, kiül az üveg szélére. Ez egy nagyon jó immunerősítő , légutakat erősítő megoldás. Mi már 1 hónapon belül éreztük a hatását, a gyerek sokkal kevesebbet volt beteg. ha gondolod próbáld ki, nem drága megoldás és nagyon hatékony. Nekünk mind a mai napig van a gyerek szobájában só .

Üdvözlettel Icus74

2014. dec. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Szeptemberben kezdtük a bölcsit, azt végig járta. Októberben, novemberben és decemberben összesen 10 napot volt. :(
2014. dec. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Úgy tűnik, kicsit kivételnek számítunk. Egész évben 3 napot volt beteg. Ugyanez volt az oviban is :-)Sok gyümölcs, zöldség, és nagyon kevés édesség..... de lehet, hogy semmi köze hozzá :-)
2014. dec. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Az első fiammal én is ilyen szerencsés voltam, remélem lassan a kicsivel is helyre rázódunk.
2014. dec. 17. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!