Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Aki bölcsibe íratta a gyerekét...

Aki bölcsibe íratta a gyerekét kinek milyen elvárása volt?

Figyelt kérdés

A beszoktatás alatt mire érdemes figyelni?

Mennyi idő alatt lehet elvárni, hogy egy kisgyerek az anyukája nélkül is játsszon és el legyen nélküle?


Ki milyen gond. nőt, csoportot tart ideálisnak?



2015. jan. 20. 19:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy örültem, hogy felvették a lányomat a bölcsibe, mivel nagyon kevés a városunkban a bölcsődei férőhely, úgyhogy elsődleges "elvárásom" az volt, hogy felvegyék.


Mikor elkezdte a bölcsit, mindenben nagyon pozitívan csalódtam. Kis létszámú csoport volt (12 gyerek), 2 óvónő és egy dadus. Minden gyerekkel foglalkoztak, segítettek nekik, és a gyerekek sokat tanultak. Lányom nagyon hamar önálló lett, sok verset tanult, okosodott, és soha nem fél belépni a csoportba (én anno oviba is féltem bemenni, mert nem voltak kedvesek az óvónőim).


Úgyhogy így utólag az lenne az elvárásom, hogy kedvesek legyenek a gondozók, és ne legyen nagy a csoportlétszám. Ennyi, mert egy kicsinek az a legfontosabb, hogy kedvesek legyenek vele, és ne hagyják magára.


Amúgy náluk egy hét volt a beszoktatási időszak. Első két napban csak 1-2 órát lehettek ott, aztán harmadik napon már több órát is ott lehettek ebédig (szülők már nem lehetettek ott), negyedik-ötödik napon meg lehetett próbálni az ott alvást (lányom ott aludt és nem volt vele gond).

2015. jan. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi még csak két napon vagyunk túl. A lányom nem is foglalkozott velem, annyira lekötötte az a rengeteg új játék. Azt láttam, hogy kedvesek a gondozónők és ez is lenne az elvárásom. Figyelnek mindenkire és jól kezelik a konfliktusokat. Legalábbis kívülről ezt láttam, remélem akkor is ilyenek, ha nincs bent anyuka.
2015. jan. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom, én kicsit elbizonytalanodtam.

Nem csak mi voltunk eddig a gyerekkel, hanem családtagok, nemrég' egy ismerős, akit heti szinten ismer+gyereket, és elmentem pl. nemrég' pár órára, semmi gond nem volt.

Még az elején vagyunk nagyon, de nem tudom megítélni reálisan a dolgokat.

Egyáltalán mit jelent a kedvesség ebben az esetben?

Babusgatós, tutujgatós, ölbe vevős?

Valakihez kell a szigor, mert különben nem ért a szép szóból. Azt hittem simán el lesz nélkülem érdekli a sok játék, de nem úgy vettem észre. Ideig-óráig, aztán jön hozzám és el sem ereszt. Ilyenkor mit kell tennie egy gond. nőnek? Legyek türelmes, várjak még, vagy kezdjek nyugtalankodni, hogy bajok lesznek?

2015. jan. 20. 23:39
 4/10 A kérdező kommentje:
Milyen foglalkozások szoktak lenni egy állami bölcsiben?
2015. jan. 20. 23:40
 5/10 anonim ***** válasza:

A kedvesség nálam nem tutujgatást jelent, hanem hogy figyelembe veszik őket, foglalkoznak velük, és ha kell segítenek nekik, amiben kell. De emellett naná, hogy kell a szigor és a nevelés.


Lányoméknál a bölcsiben sok volt a szabad játék, ami ilyenkor a legfontosabb. De sok verset, éneket tanultak játékosan, és az alapszabályokat gyorsan elsajátították (étkezés, öltözés vagy pl. a WC-zés területén).

Nem voltak extra korlátok között, de azért szépen nevelték őket a helyes, közösségi viselkedésre.


Én nem tudom miért vagy bizonytalan, de a bizonytalanság mindig átszáll a gyerekre. Én pozitívan próbáltam hozzáállni (persze nekem is voltak kételyeim, és volt bennem izgalom), és lányom is nagyon pozitívan kezelte a bölcsis korszakot.

Mondjuk nálam nem volt sok idő min agyalni, mivel mentem dolgozni. Tehát ő bölcsis lett és kész, nem igazán tehettünk mást. Csak annyit, hogy jól álltunk a dologhoz.

2015. jan. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Egyáltalán mit jelent a kedvesség ebben az esetben?

Babusgatós, tutujgatós, ölbe vevős? "


Azt, hogy a pedagógus legyen teljes mértékben kiszámítható és biztonságot adó! Ne a hangulata döntse el a napját. Figyeljen minden gyerekre oda, érezze a gyerek, hogy fontos. Egyfajta "szerető szigor" az, aminek meg kellene lennie.

2015. jan. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
én is dolgozom, már jóval előtte is dolgoztam. :)
2015. jan. 21. 15:20
 8/10 A kérdező kommentje:

csak az a kérdés, hogy kell-e ezt erőltetni, és meddig érdemes?


honnan tudom, hogy mi a helyes, ha nem tudja elmondani?

2015. jan. 21. 15:21
 9/10 anonim ***** válasza:
Én éreztem, hogy jó-e neki vagy sem. Nem kell semmit mondani, a viselkedésén látszódik
2015. jan. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
csak az a baj, hogy ez nem a beszoktatás alatt derül ki, hanem gondolom utána.
2015. jan. 21. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!