Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ez tényleg így működik?

Ez tényleg így működik?

Figyelt kérdés
A férjemmel úgy döntöttünk, hogy jó lenne ha szeptembertől visszamennék dolgozni. Bölcsődébe járna a kisfiam. Voltam a bölcsődében érdeklődni (egy van csak, kisváros) ahol azt mondták, hogy 2 év alatti gyereket csak akkor vesznek be ha szociálisan rászorulók vagyunk. Mi nem számítunk annak. Akkor valóban csak a 2 év betöltése után tudom bölcsődébe járatni a fiamat? Akkor így mi értelme a GYED extrának?
2015. jan. 21. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom nincs annyi hely, ahány jelentkező, így a bölcsődének valami alapján dönteni kell, hogy kiket vesz fel. Logikus, hogy inkább azt veszi fel, ahol az anyának már nem jár a GYED.
2015. jan. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a 2 év felettiek esetében is ez a helyzet. Csak rászorulókat vesznek fel (vagy ismerősök gyerekeit...), mivel kevés a hely. 2 év alattiakat meg jóformán nem is vesznek fel.
2015. jan. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, helyhiány miatt találták ki ezt. Én is megértem természetesen, de azért rosszul esett. De ezek szerint ez nem egyedi eset. Na meg az elmondott feltételek, hogy ki az aki rászorulónak minősül... hát nagyjából aki, az éhhalál szélén van.
2015. jan. 21. 14:34
 4/7 anonim ***** válasza:

Minket is elutasítottak helyhiányra hivatkozva.

Aztán hallom ismerősöktől, hogy a szomszéd városból is idehozzák a gyerekeket, mert az az önkormányzat fizet érte... Mi meg így jártunk. Vihetem csanába a fiam, ha dolgozni akarok...

2015. jan. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ha időben előjegyzésbe vetetem biztos helye lesz mert kb tudták mennyi hely szabadul fel majd.De nekem is azt mondták hogy biztosít az önkormányzat helyet csak ott ahol épp lesz hely.Rászorultságról szó nincs.De gondolom ez is változó.
2015. jan. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nálunk még családi napközi sincs, csak 15 km-re a másik városban. A munkahelyem meg itt helyben, szóval vagy vállalom, hogy minden reggel 30 km-t autókázom vagy nem megyek dolgozni. Szóval még vacilálok, de legkésőbb 2 évesen akkor is vissza kéne mennem, de az a szörnyű, hogy azt sem tudják garantálni, hogy 2 évesen felveszik, mert akkor is fontossági sorrend van. Tehát elsőbbséget élveznek a rászorulók. Értem, én hogy aki egyedül neveli a gyereket, meg önhibáján kívül került nehéz helyzetbe az elsőbbséget élvez, mert nyilván rosszabb helyzetben van nálunk, de gyes-ből meg a férjem fizetéséből mi sem élünk meg, hiába van az egy főre jutó jövedelmünk a kritikus határ fölött.
2015. jan. 21. 22:07
 7/7 anonim ***** válasza:
ez gondolom falu vagy kisváros ,pesten fél éveseket is bevesznek .lányom másfél évesen ment bölcsibe fel veték simán .
2015. jan. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!