Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogy működik a bölcsiben az...

Hogy működik a bölcsiben az alvás?

Figyelt kérdés
Úgy értem sok az eltérő napirendű és korú gyerkőc. Az egyik 3szor alszik, a másik 1szer. Az egyiket altatni kell, a másikat nem. Külön alvó szoba van? A gondozónők altatnak?
2014. máj. 4. 15:58
 1/8 Jégtánc ***** válasza:

Szia,

Nálunk ūgy működik,hogy ebéd után a dadusok beviszik az ágyakat a szobãba ahol egyébként is tartozkódnak.Együtt alszanak.Nincs különbség.Lányom is későn alszik el itthon,okyan 2h felé ott gond nélkül alszik amikor a többiek is.Alvókát lehet vinni,kinek cumi,kinek plüss,kinek kedvenc könyv,stb.Nekünk cumisüveg volt,két hét után nem igényelte azt sem.Alszik mint a bunda.Ha valaki nehezen alszik el odaül valaki mellé,simogatja a hátát pl.

2014. máj. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a nagyjából egykorú gyerekek vannak egy csoportban. A nagyon kicsiket külön teszik. Ott nem tudom, hogy zajlik, mivel az enyém 2 éves korában kezdte a bölcsit. Otthon mindig altatni kellett, a bölcsiben ebéd után lefeküdt és aludt, mint a többiek.

A gondozónők nem altatnak, hiszen ennyi gyerek mellett ez nem megoldható. Nincs külön alvószoba, ebéd után a játszószobában rakják szét az ágyakat, ott alszanak.

2014. máj. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nagyjából egy csoportban egy korú gyerekek vannak,így nem fordul elő olyan hogy az egyik 3-szor,a másik meg csak 1-szer alszik,legalábbis nálunk nem volt ilyen.

Nálunk akit altatni kellett azt altatták,simizték,ringatták,de nem hiszed el milyen hamar megszokják az ottani környezetet,és hamar elaludnak egyedül,még úgy is ha otthon sose ment.

2014. máj. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A fiam 16 hónapos lesz amikor kezd (remélem). Bár már régóta csak 1szer alszik, de olyankor altatni kell. Ringatom, sissegek neki. Próbáltam már többször is, hogy lerakom az ágyra, de olyankor elkezd huncutkodni, nevetgélni. Egyszerűen nem tudom leszoktatni a ringatva alvásról. Pedig már az is nagy szó lenne, ha egymás mellett feküdnénk és úgy aludna el.
2014. máj. 4. 16:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy hol milyen szokások vannak (lehet, hogy helyenként eltér), de én úgy tudom, hogy nincs külön alvószoba ugyanis a bölcsi teraszán alszanak. Ez egy fedett szabadtéri rész. Így mélyebben alszanak a gyerekek és az immunrendszerüket is erősíti.


Úgy tudom egy csoportra két gondozónő van: egy délelőttös és egy délutános. De egyszerre csak egy gondozónő foglalkozik velük. Általában nem teszik össze az eltérő korú gyerekeket így mindenki a korához megfelelő gondozást, nevelés kap.


Nem mindegy, hogy hova kerül a gyerek. Általában a családi napközikben van így, hogy többkorú gyerekek vannak együtt és ott nem feltétlenül egy személy felügyel rájuk. De ez ugye nem bölcsi, hanem családi napközi.


A gyerekeket a gondozónők altatják. A beszoktatás 2 hétig tart és itt a 2. héten mutatják meg neki az ágyát és az anyuka teszi le aludni, de a beszoktatás után már ez a gondozónő feladata.

2014. máj. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, teljesen megvilágosodtam :)

Egyébként milyen ágyon alszanak amiről nem esnek le? És az oviban? Mert emlékeim szerint az oviban csak sima összecsukható ágy van.

2014. máj. 5. 13:23
 7/8 anonim ***** válasza:

valami ilyesmin alszanak:


[link]


Remélem megnyitja. Ha nem, akkor a googleba, ha beírod, hogy bölcsi ágy egyből kidobja milyen ágyakon alszanak.:) Ilyen kinyitható és nagyon közel van a földhöz.

2014. máj. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! 25 évvel ezelőtt még teljesen más volt :D
2014. máj. 6. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!