Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Városi ideiglenes lakcímet...

Városi ideiglenes lakcímet csináltattak ismerőseim, hogy városi bölcsibe járhasson a gyerek. Ha lebuknak, mi lesz velük?

Figyelt kérdés
2015. febr. 15. 20:32
 1/9 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam még hogy így más elől veszik el a helyet, ebből baj lehet.
2015. febr. 15. 20:45
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Bölcsinél nem tudom, de óvodai beíratásnál úgy van, hogy ha a beiratkozás előtt nem sokkal adták ki a lakcímkártyát, akkor az ovi a védőnőtől kérhet papírt, hogy valóban azon a lakcímen lakik-e a gyerek életvitelszerűen. Ha lebuknak, akkor gondolom büntetés v. ledolgozzák a büntetést v. leülik.
2015. febr. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ilyen komoly büntetésre én nem gondoltam csak arra hogy elküldik őket. Az orvost is átverték szintén úgy hazudták hogy a városba laknak
2015. febr. 15. 21:13
 4/9 anonim ***** válasza:
26%
Mit ártott neked az az ismerős, hogy ennyire nyomozol utána?
2015. febr. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csalásnak minősül és nem hiszem, hogy megúsznák annyival, hogy elküldik a gyereket a bölcsiből. Ugyanakkor, ha kimennek családlátogatásra a bölcsiből, akkor mi van? Vagy ott is laknak az ideiglenes lakcímen vagy maradtak vidéken. Mert ha vidéken, akkor a gondozónők is összezavarodnak, hogy hova is menjenek ki. Tehát, egyértelmű lebukás. Vagy berendeznek egy gyerekszobát az ideiglenesen, vagy hogy?
2015. febr. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Általában bölcsi kezdés előtt ki szoktak menni a gondozónők családlátogatára. Ha csak kamu a cím (pl ismerős lakik ott), akkor egyből kiderül.

Amúgy meg nem értem a dolgot, miértjobb messzire beiratni azt a csöppséget. Ha munkahely miatt, akkorfelesleges volt kamuzni, mert vagy oda szóló lakcím, vagy ottani munkahely kell.

2015. febr. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hozzá tenném még, hogy 2 anyukát is ismerek, aki vidékről hordja be a gyerekét pesti bölcsibe. Bár náluk tudom az okokat.
2015. febr. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szerintem is csalás, ugyanis a körzeti gyerekek lesznek emiatt hátrányba. Azért is érdekel a dolog mert a neten olvastam, hogy lakcímkártyákkal trükköznek a szülők a jobb helyekért. De mi van azokkal a családokkal akik ezek miatt nem kerülnek felvételre és egy ilyen miatt kell máshová vinni a gyereket? Szerintem nem etikus. Az a baj, hogy már mindenhol vannak kiskapuk, az egész ország korrupt. És akkor minek vannak szabályok, ha egyesek magasról tesznek rá.
2015. febr. 16. 14:17
 9/9 anonim ***** válasza:
Sok bölcsi el se fogadja az ideiglenes lakcímet, épp a kérdező által felvázolt okokból. Én csak ilyen bölcsiket ismerek. (vidék, kisváros) Van, akinek épp azért utasították el felvételkor a gyerekét, mert nem állandóra voltak bejelentkezve az albérletbe.
2015. febr. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!