Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Most ez nagyon rossz, hogy...

Most ez nagyon rossz, hogy ezt tettem? Sírni tudnék.

Figyelt kérdés

Jövő héten már dolgoznom kéne menni, mert nagyon kell a pénz..Jól jönne a GYED extra..Kisfiam bölcsibe szoktatását múlt héten kezdtük, tegnap szóltam, hogy jövő héten nekem mennem kell, mert azt láttam, hogy a gondozónő nem nagyon próbál vele ismerkedni, hogy szokja őt. Egész héten alig szólt hozzá, és 1x fogta meg..

Aztán mikor tegnap szóltam, mondta, hogy menjek ki a folyosóra, ő átpelenkázta,felöltöztette, kint az udvaron vele volt, bejöttek, foglalkozott vele, megebédeltette, és utána jöttek ki hozzám..Ez kb. 1 óra volt. Ezt az 1 órát végigüvöltötte.

Ma pedig vinni kellett háromnegyed 8-ra, és ott kellett hagyni, és majd negyed 12-re kell visszamenni érte..Mikor átadtuk , nagyon sírt..Mi meg eljöttünk, és most nagyon rosszul érzem magam, hogy ennyire rosszat tettem, hogy ott hagytam..13 hónapos..


2015. ápr. 1. 08:04
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Mikor beiratkoztatok, nem mondott a bölcsöde, a gondozónö egy konceptet amihez tartják magukat a beszoktatásnál?


Mielött mi elkezdtük a bölcsit, nekünk elmondták, hogyan lesz a beszoktatás. Ezt a közvetlen gondozója mondta el, és így is történt a beszoktatás. Habár így is sirdogált néha, de beszokott, most már imádja.


Nem tudsz mit tenni, és azt gondolom a gyerekednek volt 1,5 hete az ismerkedéshez, ez azért elég sok idö. Nem csak egyik pillanatrol másikra hagytad ott.

A bölcsödei beszoktatás 3-5 hétig is tarthat. Nálunk 3 hétig tartott. Akiknek ottalszik akár 5 hét is lehet.

2015. ápr. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk össz két hét volt a beszoktatás mindkét gyerekemnél. Pontosan meg volt tervezve melyik nap meddig van, mit kap, ott eszik-e, alszik-e már. Az elején mindkét pici sírt, amikor otthagytuk, ezen nem nagyon tudsz változtatni. Aztán a második héten már örömmel mentek, aztán megint jött egy sírós időszak, amikor rájöttek, hogy ez bizony már így marad, nem csak ideiglenes a történet. Azóta a nagy már rég ovis, oda tök simán ment a beszoktatás a bölcsis múlt miatt, a pici meg már fél éve bölcsis és nagyon élvezi, mindig kérdezgeti hétvégén is mikor megyünk bölcsibe. Nagyon sok függ a gondozók hozzáállásától is, nekünk szerencsénk volt.

Nézd, ha dolgoznod kell, akkor nem tudsz mit csinálni, hidd el a sírás sokszor csak addig tart, amíg ott vagy és neked szól. Én sokszor megfigyeltem mindkét lányomat amikor pl. az udvaron voltak kint és én épp arra kanyarodtam, bekukucskáltam hozzájuk és önfeledten játszottak. Kitartás és hidd el hamar alkalmazkodnak még ennyi idősen.

2015. ápr. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

nálunk meg osszesen 1!! alkalom van, ami azt jelenti, hogy hétfon beviszed, vele vagy kb. 2 orát és ennyi. másnap már otthagyod. nem kell ebbol ekkora ugyet csinálni, hipp-hopp megszokja, utána haza se akar majd menni.

a lányom sirdogált kicsit, ahol elmentem abba is hagyta. (illetve ahogy nem látott engem), ugyanez volt mikor értem, nyugisan játszott, meglátott, uvolteni kezdett.

2015. ápr. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
10%
utolso vagyok, itt egyébként délután 2-tol fél6-ig vannak bolcsiben a gyerekek. lehet ezért is van ez a 2 orás beszoktatás (Svájcrol van szo)
2015. ápr. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Legtöbb geyrek sír az elején, ez természetes. Nyugodj meg. Ha majd 2-3 hét, 1 hónap múlva is sír az már jelent valamit. Meg ha akkoris sír mikor értemész. Nekünk voltak olyan geyrekeink akik évig míg odajáértak sírtak elváláskor, de ahogy elment az anyuka semmi baj nem volt, 1 perc után már játszott.
2015. ápr. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nálunk (családi napközi-bölcsis korosztállyal) 3-4 nap a beszoktatás, 2 napig lehet bent vele a szülő 3. nap már kiküldjük... mi elszoktuk mondani, az anyukáknak, hogy amíg ő ott van, mi nem fogunk úgymond direktbe foglalkozni a kicsivel, hisz amíg anya ott van mi labdába se rúghatunk :) persze hívjuk 1-1 játékhoz, hogy megmutassuk neki, vagy hívjuk építeni, de nem erőszak, ha nem akar jönni akkor nem jön... úgymond megfigyeljük a kicsit, közben elbeszélgetünk az anyukával a szokásairól... ha rá akarnám magam tukmálni a gyerekre az vissza is üthetne, megijeszthetném az erőszakosságommal aminek nincs értelme... amikor anya nincs ott onnantól kezdve persze ő van kicsit középpontban (pláne ha épp csak ő van egyedül beszokós a többiek mellett) és többet foglalkozunk vele mint a többiekkel pár napig, hogy megszokjon minket... a sírás teljesen természetes, ezen majdnem minden gyerek átesik :)
2015. ápr. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet ezzel az expressz beszoktatási menettel! Bizony van, hogy ennek később jön meg a böjtje.

Az a legfontosabb, hogy a gyerek megismerje azt a felnőttet, aki vigyázni fog rá és kiismereje a környezetet.

Ezt pedig fokozatosan szabad, lehet. Egy normál állami bölcsiben a beszoktatás 2 hét, aminek előre meghatározott menete van. Ez a két hét általában szükséges is ennél a korosztálynál, hogy biztonságba érezze magát.

Kérdező nem anyira jó, hogy így hirtelen vissza kell menned. De a szükség nagy úr. Az a jó beszoktatás, aminek kerete van, a gyerek tudja mikor és mi fog következni. Nálatok picit ez hirtelen volt. A gondozónő idegen, és mi azt várjuk, hogy a gyerkünk bízzon meg egy idegenben. Persze, hogy sír.

Mindig mondd el neki, mikor mi lesz, mikor mész érte, mi fog történni. Ha mindent nem is ért ennyi idősen, de a magabiztosságod átmegy és ez megnyugtatja.

2015. ápr. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!