Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tudom, hogy nagyon rossz...

Tudom, hogy nagyon rossz dolgot tettem, de rendbe szeretném hozni. Miként?

Figyelt kérdés

van egy 18 és egy 16 éves lányom. a kisebbik nem éppen a legjobb tanuló, de ő a társaság középpontja, mindig csacsog, bárkivel megtalálja elsőre a hangot...de a nővére pont az ellentettje. mindig tanul, meghúzódik általában a húga árnyékában, nincsenek barátai vagy pasija és nem szeret elmenni szórakozni. vagyis eddig így volt. a nyáron megismerkedett a nagynénjénél egy fiúval és úgy vettem észre, hogy nagyon szoros kapcsolat alakult ki köztük. ő nem igazán beszél meg velünk semmit, de láttam, hogy folyton mosolyog meg mindig susmorog valamin a húgával a szobában. (gondolom mindig a fiú volt a téma) és szörnyen leromlottak a jegyei, nem tanult semmit és így az orvosira sem fogják felvenni. a férjemmel nagyon sokáig tanakodtunk, hogy mi legyen és...most nagyon szégyellem magam. írtunk a lányunknak egy levelet a fiú nevében, a barátjának pedig a lányoméban. az állt benne, hogy a távolság meg egyéb dolog miatt ez nem fog menni. és hogy ne is keresse. de most meg nagyon rosszul érzem magam. iszonyú lelkiismeret furdalásom van és szörnyű látni, hogy milyen állapotba került a lányom. szinte egész nap sír és igaz, hogy tanul, de enni sem akar meg semmi. tisztában vagyok vele, hogy ez a legnagyobb butaság volt, amit életemben elkövethettem, de akkor ez tűnt a legjobb megoldásnak. most viszont nagyon szeretném ezt helyre hozni, csak nem tudom hogyan. a férjem szerint persze minden rendben van így, de én tudom, hogy nincs. szerintetek mit tehetnék? tudom, hogy nagyon hülye voltam, de visszacsinálni nem tudom, csak kijavítani. viszont ötletem az nincs. szerintetek mondjam el neki? vagy a fiút keressem meg? kérlek segítsetek!

42N



2013. jan. 20. 11:49
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
92%
Szia! Először is, jó, hogy rájöttél mekkora hülyeséget csináltál. A lányod már elég idős ahhoz, hogy maga hozza meg az életében a döntéseit, és nem a te dolgod, hogy irányítsd az életét. Egy adott kor felett a szülő szerepe már csak a támogatás lesz, a 18 éves lányod szerintem épp elég érett már ehhez. Amit tehetsz az az, hogy elmondod a lányodnak, hogy mit tettél. Nyilván nagyon haragudni fog rád, de egyszer meg fog bocsátani, azonban ne lepődj meg ha ezután sem mond el semmit (nem véletlenül teszi...). Onnantól szerintem mindent megtettél, amit lehetett, hogy helyrehozd ezt a felesleges drámát.
2013. jan. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem most rogton mond el szedenynek. Igy legalabb rendbe tudod hozzni. Aztan egyutt mondjatok el a fiunak is. A tanulasrol meg kicsit el kenne vele beszelgetni. Ha nem mondod el a lanyod egesz eleteben meg visszahuzodobb lesz a rossz elmeny miatt, neked meg olyan lelkifurdalasod lesz eleted vegeig... Az elejen biztos haragudni fog de ugyis gyorsan megbocsajt, de ha kesobb mastol tudja meg akkor tutti h soha nem bocsajt meg. De szerintem te is erzed h el kene mondanod... Sok sikert! Remelem minden rendbe jon. :-)
2013. jan. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
94%
hello.mond el neki minél hamarabb.irj majd mi volt.kitartást neked.....
2013. jan. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
70%
Nem fog könnyen megbocsájtani. Részben igaza is van. Úgy fogja érezni, hogy a tanulmányai fontosabbak neked a boldogságánál. Értékelhetné, hogy rájöttél, hogy hülyeséget csináltál, de nem fogja. Hívd össze őket, tegyél őszinte vallomást úgy, hogy mindketten ott vannak.
2013. jan. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
96%
Hát te tök hülye vagy, nem lett volna egyszerűbb leülni vele beszélni, tekintve, hogy egy értelmes, intelligens lány, hogy hé ne cseszd már el a jövődet, jut idő a tanulásra is a fiúzás mellett, aranyközépút, blabla?:D
2013. jan. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
oké, tudom hogy hatalmas hülyeséget csináltam...de már megtörtént!
2013. jan. 20. 13:28
 7/31 anonim ***** válasza:
94%
ööö...mondjuk mondmeg neki?:D
2013. jan. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
97%

Fontosabb számotokra az, hogy ORVOS legyen belőle, mint az, hogy BOLDOG.


Nem, hogy rossz dolgot tettetek, egyenesen szánalmasat.


Az egyetlen megoldás, ami létezik, az őszinteség és az iszonyú halovány remény, hogy valaha az életben megbocsát nektek. Soha az életben nem akarnék ilyen szülőket, mint ti.


A sztori hasonlít egy brazil szappanoperára, a szülők érdekében remélem, hogy kamu.


Sok sikert kívánok a kislánynak ilyen családi háttérrel! Csodás értékrend! N28

2013. jan. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Miért lenne kamu? bőven lenne jobb dolgom is, mint, hogy ilyeneket találjak ki.

és tudom, hogy meg kell neki mondanom, csak nem tudom miként kezdjek neki.

köszönöm, hogy írtatok!

2013. jan. 20. 14:49
 10/31 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem soha nem fog neked megbocsájtani. Jelképesen talán igen, de a bizalom az örökre elveszett. Nem tudod ezt már rendbe hozni.
2013. jan. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!