Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » 2 évesen még csak egymás...

2 évesen még csak egymás mellett játszanak a gyerekek, nem együtt, akkor mért mondják hogy szocializálódnia kell?

Figyelt kérdés
Én is bölcsibe viszem majd a lányom, de nem azért hogy társaságban legyen (nagyon ritkán van olyan hogy odamegy másik gyerekhez), hanem mert nem tudunk megélni gyesből.
2015. ápr. 21. 04:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Ez gyakori jelenség, még nem tartanak ott, hogy együtt jatszanak. Majd kialakul. Ez nem hátráltatja a bölcsibe kerülést.
2015. ápr. 21. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Attól még figyelnek egymásra, és rövidebb ideig játszanak együtt is, első játékok a szaladgálás együtt. Meg ilyen korban vannak már konfliktusok is, amiket jó megtanulniuk hogyan kell kezelni. (pl elveszik egymástól a homokozó lapátot).
2015. ápr. 21. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Pontosan! A szocializálódás az, hogy figyel a másikra, alkalmazkodik és,hogy be tartja a bölcsődei rendet.
2015. ápr. 21. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
28%
A gyereked gondolom egygenlore egyke.. ha lenne egy pl 4 eves tesoja latnad, hogy nem csak egyedul tud jatszani. Most levontad az elet nagy kovetkezteteset egy gyerek alapjan! gratulalok, jo statisztikus lennel :)
2015. ápr. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%
Egyrészt már játszanak együtt is, másrészt a szocializáció nem a közös játékot jelenti.
2015. ápr. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
22 hónapos a fiam tegnap egy 3 èves kisfiuval dobálták egymásnak a labdát ès a fiam volt a kezdemènyezö kb 10 percet együtt játszottak.
2015. ápr. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%
Nem igaz, hogy nem játszanak együtt. Másrészt a 2-es válaszoló nagyon jól leírta a szocializálódás lényegét, teljesen egyetértek vele.
2015. ápr. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Konfliktusokat sem tudnak még 2 évesen kezelni, ez elég nagy hülyeség, max tapasztalják. Elég sok játszótéren voltunk már hasonló korúakkal, közösségben is, mind csak csendes szemlélő volt.
2015. ápr. 21. 10:47
 9/15 anonim ***** válasza:
70%
7-es vagyok. Nézd, az én fiam 2 éves kora óta csanás és saját szememmel is láttam, ahogy együtt játszanak. Most lesz 3 éves, minden nap meséli, melyik barátjával (nem mellette) mit játszott. Ne a saját gyerekedből indulj csak ki, vannak sokkal nyitottabb, barátkozósabb gyerekek, nem mind olyan, mint a tiéd. Én egyébként csak azt nem értem, hogy ha neked 2 évesen bölcsibe kell adnod a gyereked, akkor miért nem az előnyeit keresed inkább, miért arra akarsz kilyukadni, hogy rossz ott a kicsiknek? Nem mellesleg az is igen hasznos, ha tapasztalják a konfliktusokat, azzal is rengeteget tanulnak.
2015. ápr. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

a szocializáció nem az együtt játszást jelenti.

valóban, még kiscsoportban sincs igazán együtt játszás (aki azt írta, hogy ő a saját szemével látta, annak üzenem, hogy ez egy pedagógiai fogalom, valszínűsítem a kérdezp arra gondolt. egyébként egyénenként eltér a kialakulása természetesen.)

"nem tudnak konfliktusokat kezelni" mit gondolsz,mégis hogy tanulják meg? nyilván nem a diplomatikus érvelés lesz az első módszere, hanem az elveszem/sírok/adjál/arréb megyek. Kérdező, ezek mind komoly FOLYAMATOK. ergo elindul valahonnan, és tart valami felé. a szocializáció sem úgy működik, hogy 5évig otthon van a gyerek egymagában,aztán bedobod az oviba és hopp,már szocializált. Először titeket ismer meg, aztán a játszótéri gyerekeket, ott érik őt folyamatosan az ingerek, kilép az egocentrikus látásmódból, valamikor az ovis kor végére elkezd kialakulni az empátia, aztán egyetem után gyereket csinál, jönnek az apa-anya érzelmek....érted? FOLYAMAT.

2015. ápr. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!