Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » 2 évesen még csak egymás...

2 évesen még csak egymás mellett játszanak a gyerekek, nem együtt, akkor mért mondják hogy szocializálódnia kell?

Figyelt kérdés
Én is bölcsibe viszem majd a lányom, de nem azért hogy társaságban legyen (nagyon ritkán van olyan hogy odamegy másik gyerekhez), hanem mert nem tudunk megélni gyesből.
2015. ápr. 21. 04:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"...aki azt írta, hogy ő a saját szemével látta, annak üzenem, hogy ez egy pedagógiai fogalom, valszínűsítem a kérdezp arra gondolt."

Ne haragudj, nem teljesen értem, mit akarsz ezzel mondani. Elhiszem, hogy ez pedagógiai fogalom, de ettől még az én fiam játszott/játszik más gyerekekkel, és nem kirívó eset a csanában. Szerintem amúgy a Kérdező csak elmondta a bevett szöveget, általánosítva, figyelembe nem véve, hogy minden gyerek más (amit te is írtál).

2015. ápr. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Ezzel egyetértek, utolsó, ez a folyamat még csak most kezdődik el, ezért is lesz jó hogy gyerek társaságban lesz. Amúgy lányom érdeklődik, vonzzák a gyerekek, de nem az a nyomulós, verekedős, megmutatom ki a játszótér réme fajta:) Inkább csendes szemlélő, viszont itthon sokszor gyerekekről beszél, én bizakodva várom a bölcsit:)
2015. ápr. 21. 12:47
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

értem, hogy látod, hogy a gyermeked együtt játszik a társaival, és elő is fordulhat, hiszen nem ismerem a picidet :) de általában ez csak kiscsoport vége-középső csoportra alakul ki. az együtt játszásnak vannak "kritériumai",ami nem annyiból áll, hogy egymás mellett vannak, és otthon elmeséli, hogy mit csinált XY-al.

De nem megcáfolni akarlak :)

Ha bővebben érdekel a téma,szívesen küldök róla néhány anyagot.

Egyébként valószínű, hogy a kérdező azt tette,amit te leírtál, de gondolom ezt csak olvasta/hallotta valahol,ezért írtam, hogy a ped.fog.ra gondolhat,mikor "egymás mellett játszás"ról beszél.

2015. ápr. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Konfliktus kezelés: a bölcsiben már "tanítják" nekik,hogy kevésbé legyenek irigyek. Hogy hagyni kell a másikat is azzal a bizonyos játékkal játszani, nem odamenni, és ellökni. Ez az ő szintjükön a konfliktus kezelés. Barátnőm kisfián egyértelműen látom,hogy kevésbé irigy, amióta bölcsis.
2015. ápr. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Az azért más, ha egy játszótéren egy idegennel találkozik, meg ha minden nap együtt van a másik gyerekkel.
2015. ápr. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!