Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Speciális helyzet beiratásnál....

Speciális helyzet beiratásnál. Volt valaki ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Halmozottan macerás a helyzetünk.

Próbálom átláthatóan leírni, elsősorban a gyakorlati eljárások érdekelnének, hogy mi hogyan zajlik - az elméletit elolvastam, de ugye ezek nem mindig esnek egybe.



1. Főnököm kérte, hogy ha lehetséges, fél évvel a munkábaállásom előtt adjam be közösségbe a kicsit (hogy fél év alatt lepörögjön a betegeskedő időszak nagyjából). Mivel vizsgáimmal is egybeesik, ezzel én is egyetértek.

2. A munkahelyemhez közeli bölcsőde másik kerületben van, mint ahol lakunk. A bölcsőde kerületében egy jóbarát felajánlotta, hogy bejelentkezhetünk hozzá állandóra. (Viszont életvitelszerűen nem ott élnénk.)


3. A munkahelyem nem tud fél évvel korábbi munkáltatói szándéknyilatkozatot kiadni, mert nagy cég, kínosan ügyelnek a jogszabályok pontos betartására. Viszont a családi cégünk ki tudna ilyet állítani (közvetlen főnökömnek ez ellen nincs kifogása).


4. Védőnő nincs. Költözéskor át lettünk jelentve hozzá, de azóta se láttuk. Nekem nem hiányzik, gyerekorvos rendszeresen vizsgálja a mi kérésünkre, tehát legalább havonta látja szakember. Kérdésekkel is tudok az orvoshoz fordulni. Az egyéves státuszlapot, amit a bölcsőde is kér, a védőnő helyett kitöltheti az orvos? (fejlettség, allergia, stb.)


5. Családlátogatás mennyire megszokott? Mivel az állandó lakcím különbözne a ténylegestől, ez gond lehetne.



Volt valaki hasonló helyzetben? Megoldható így az elhelyezése? Esetleg bölcsődében dolgozók, belülről a folyamatra rálátók véleményét is megköszönöm.


2015. máj. 3. 12:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én csak azt tudom leírni, ami a mi bölcsinkben van, vagy amit ott mondtak.

Nincs olyan, hogy ehhez vagy ahhoz a bölcsihez tartozol, tehát azért mert nem ugyanabban a kerületben van mint ahol laktok, nem utasíthatnak el.

A mi bölcsinkbe jár olyan gyerkőc, akinek a szülei nem dolgoznak, hanem tanulnak még. Igaz, ők még középiskolások.

Nálunk nem volt családlátogatás.

2015. máj. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Igen, nappali képzésre vonatkozik. Az enyém estinek vagy távoktatásnak minősül, még a terhesség előtt kezdtem el, munka mellett. Ősszel lennének a záróvizsgák.

Amíg néhány hónapos volt, addig a vizsgák se okoztak gondot. Most már szaladgálni kell utána, így már nem tudok készülni segítség nélkül.


A bölcsődékről úgy tudom, hogy mivel nem kötelező ellátás (mint az óvoda), ezért szabhatnak feltételeket. Gondolom, hogy függ attól is, hogy mennyire telített az intézmény - kisebb településen lazábbak lehetnek, mint egy fővárosi kerületben.


Köszönöm szépen a hozzászólásokat, hálás vagyok a segítő szándékért!

2015. máj. 4. 08:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!