Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ha bölcsi közben megszűnik az...

Ha bölcsi közben megszűnik az egyik munkahely, meddig várnak amíg másikat találnak? Van valami türelmi idő?

Figyelt kérdés
2015. szept. 7. 23:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Mire? Nem teszik ki a gyereket, ha erre gondolsz.
2015. szept. 8. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%
Dehogynem, ahol tuljelentkezes van, ott kiteszik. Adott bolcsode vezetoket kerdezd meg, hogy naluk mi a szokas.
2015. szept. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
44%
kb 3 hónapot szoktak mondani,de ez bölcsinként eltérő lehet
2015. szept. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
Dehogy teszik ki. Nézd meg a papírt, amit ki küldtek hogy felvettek a gyereket. Nincs rajta semmi ilyesmi. Ha felvettek nem teszik ki.
2015. szept. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%
Miért jelentenéd be a bölcsibe h megszűnt a munkahelyed? Nem kell közölni. És ennyi. Ha meg elmondod tudják h munkát keresel. Azért azt csak tudják h nem egy naplopó vagy aki unja a gyerekét otthon és inkább beadja a bölcsibe. Minden hónapban meg nem kérnek munkáltatóit h valóban dolgozol-e. Egyszer kellett vinned és kész. Innentől kezdve miért osztanál meg bármi ilyesmit velük?
2015. szept. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%
Erről még én se hallottam, hogy kitették volna a gyereket. Akit egyszer felvettek, azt nem fogják évközben kidobni. Nálunk 2 évesen kezdte a nagylány a bölcsit én meg nem tudtam visszamenni dolgozni, mert csődbe ment a munkahelyem. Egy darabig állást kerestem aztán úgy döntöttünk jöjjön a kistesó, úgyis minimum 2 gyereket szerettünk volna. Én akkor izgultam, hogy mi lesz a naggyal, ha én otthon maradok a picivel, kiteszik-e a bölcsiből vagy sem (nagyon szeretett járni, kellett neki a gyerekközösség), de mondták, hogy szó sincs róla, ha egyszer felvették, akkor legközelebb az oviba távozik onnét.
2015. szept. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
9%
utolsó, és őszintén nem volt lelkiismeret furdalásod hogy esetleg elvetted olyan elől a férőhelyet aki ment volna dolgozni?
2015. szept. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
35%

Az állami bölcsődék fenntartója az önkormányzat. Tehát a direktívák önkormányzatonként változhatnak.


Nálunk, egy budapesti bölcsődében szülőin világosan elmondták, hogy a bölcsőde szociális szolgáltatás, nem kötelező. Emiatt, illetve az önkormányzat döntése alapján, ha megszűnik a munkahely, akkor 1 hónap türelmi idő után a gyereket ki kell venni, mert hosszú a várólista és a hely a dolgozó szülők gyerekének jár.


Ráadásul az OEP nyilvántartásában a gyerek és az anya adatai összekapcsolhatóak. 2 éves kor alatt, ha az anya nem dolgozik és bölcsődébe jár a gyerek, akkor az OEP beszünteti a GYED utalását (GYES-re ez nem vonatkozik).

Tehát a bölcsődét akár az OEP is értesítheti.

2015. szept. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%
Nem volt lelkifurdalásom, mert nem vette el senki elől a helyet. Nyilván van annyi eszem, hogy megkérdezzem.
2015. szept. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
56%

8!

Pár aprosag:

1, A bolcsodei felvételhez nem kötelező az, hogy a szülő dolgozzon. Előnyben részesítik ugyan, de ilyen szabály vagy törvény nincs.

2, Vagy 10 éve eltoroltek azt a törvényt, ami szerint GYED alatt nem járhat bölcsődébe a gyerek, vagy megvonjak a gyedet.

3, Amennyiben egy gyerek felvételt nyert az intézménybe, azt onnan ki nem teszik.

Lehet, hogy van ahol ijesztgetnek ilyen baromságokkal, de nem kellene elhinni, mert valóság alapja nincs.

2015. szept. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!